Bawialnie

Bawialnia Kawa i Zabawa – kreatywny świat dziecka

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, umilając czas naszym brzdącom, była bawialnia Kawa i Zabawa znajdująca się na ul. Rusznikarskiej. Byłyśmy tu pierwszy raz. Trochę nas zastanawiało, jak wygląda to miejsce, bo niewiele zdjęć i informacji szczegółowych na temat sali zabaw znalazłyśmy w sieci. Byłyśmy ciekawe, co tu zastaniemy. I zaskoczyłyśmy się na duży plus, bo to bardzo przyjazna przestrzeń do zabawy dla dzieci i odpoczynku dla rodziców! Ale od początku – opiszemy Wam jak wygląda bawialnia Kawa i Zabawa.

Kawa i zabawa to bardzo przytulne miejsce

Z opinii wyczytanych na internecie wiedziałyśmy jedno, że to bardzo przytulne miejsce. Co więcej, wiele razy polecaliście nam tę bawialnię w wiadomościach czy komentarzach. Pora więc nadeszła, żeby to sprawdzić. I nie zawiodłyśmy się my, ani oczywiście nasze dzieci, które bawiły się tu świetnie i oczywiście nie miały ochoty wychodzić. A do określenia przytulnie dodamy, że jest tu bardzo domowo! Bo to taka typowo, osiedlowa sala zabaw, ale bardzo dobrze wyposażona i widać, że prowadzona z sercem.

Jak wygląda bawialnia Kawa i zabawa?

Cały lokal to połączenie części kawiarnianej – toż sama nazwa wskazuje, że napijecie się tu dobrej kawy, z miejscem do zabawy. Stoliki oddzielone są od strefy zabawy niziutkim białym płotkiem, więc dzieciaki cały czas macie tu na oku. Strefa dla rodziców jest fajnie i przyjemnie zaaranżowana. Który z rodziców będzie pierwszy odpoczywał, ten nawet może zająć bardzo wygodny fotel. 😉 Dodatkowo dla rodziców do poczytania jest tu sporo pozycji z kącika z książkami około rodzicielskimi, poradnikami itp.

Część zabawy dla dzieci – czym pobawią się tu dzieci?

Jak już wspomniałyśmy, sala zabaw jest dobrze wyposażona. Wybór zabawek jest naprawdę bardzo duży. Co więcej, wszystkie są bardzo ładne, niezniszczone i głównie drewniane. Są uporządkowane w kilka kącików, choć sama przestrzeń jest tu otwarta – nie ma ścianek, czy typowo znanych z innych bawialni pokoi tematycznych.

I tak dzieci mają do zabawy oczywiście ukochany sklep. Tu zabawa może trwać wieczność! Jest też dobrze zaopatrzona kuchnia i stolik nakryty na podwieczorek. Nasze pociechy znalazły tu ekspres do kawy, pizzę oraz gofrownicę. Miałyśmy, więc na obiad pizzę z goframi! Mniam!

Dzieciaki znajdą również pralkę i suszarkę na pranie. Dalej jest kącik małego lekarza, który u nas zrobił robotę. Nasi chłopcy jako zespół ratowników ubrani w kitel oraz z wielką czerwoną torbą lekarską chodzili i szukali pacjentów.

Dziewczynki, choć nie tylko one, zainteresują się z pewnością pięknym, drewnianym domkiem dla lalek. Natomiast chłopcy – szczególnie nasi, od razu pobiegli do drewnianej remizy strażackiej i wozów strażaków oraz budowy. Ach i nie możemy nie wspomnieć o torach i pociągach, które zawsze przyciągają uwagę naszych pociech.

Fajna przestrzeń dla maluszków w bawialni Kawa i zabawa

Ogólnie ta sala zabaw jest bardzo fajna już dla najmłodszych dzieci. Wszystko jest poustawiane na poziomie rocznego chodzącego dziecka. Ale jak widać, nasze ponad 4-latki nie nudziły się tutaj. Dla maluszków niechodzących jest przewidziany kącik z matą i nisko zawieszonymi tablicami manipulacyjnymi, domkiem oraz lusterkiem, które z pewnością zaciekawi takiego malucha. Do tego całość jest wyłożona wykładziną.

Kącik z książkami pod baldachimem

Oj ten kącik jest tak uroczy, że jak usiądą pod nim, przeglądające książeczki dzieciaki, to można się rozczulić. Kto z Was nie marzył o takim miejscu, będąc dzieckiem? Wybór książeczek jest również ciekawy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Są i książki dla starszaków jak i dla maluszków.

Basen z kulkami

Mówcie nam, co chcecie, ale dzieci to uwielbiają. Zabawki, zabawkami, bawienie się w sklep, dom czy pojazdami po pewnym czasie przegrywają w skakanie do kulek w basenie. A jeszcze jak robią to całą zgrają, to już w ogóle jest extra zabawa. W Kawie i Zabawie jest naprawdę spory basen z kolorowymi kulkami. Choć nie ma tu do tych kulek zjeżdżalni i innych dodatkowych elementów to sam w sobie jest atrakcją!

Udogodnienia

Oczywiście znajdziecie tu przewijak, krzesełko do karmienia oraz niezbędne dla starszaków nakładkę na toaletę i podstawkę do umywalki. Lokal ma też oczyszczacz powietrza, a sala jest na bieżąco sprzątana i dezynfekowana. Zawsze doceniamy takie rzeczy, bo uwierzcie nam, nie wszędzie one są.

Zajęcia, warsztaty w bawialni Kawa i zabawa

Bawialnia Kawa i Zabawa organizuje wiele różnych zajęć. Po aktualny harmonogram odsyłamy na Facebooka Kawa i zabawa – kreatywny świat dziecka. Tam znajdziecie wiele informacji o zajęciach oraz warsztatach. Warto dodać, że na zajęcia jest tu dodatkowa sala, więc nie koliduje to z zabawą.

Cennik i godziny otwarcia:

Ceny:

  • w tygodniu 20 zł za godz. zabawy za 1 dziecko
  • w weekend 25 zł za godz. zabawy za 1 dziecko

❤️ 50% rabatu na dzieci poniżej 1 roku życia

❤️ na drugie dziecko z rodzeństwa obowiązuje zniżka 20%, na trzecie 30%.


Bawialnia jest czynna:

  • od poniedziałku do piątku w godz: 10:00 – 19:00
  • w weekendy w godz: 12:00 – 18:00

Teraz z wiadomych przyczyn lokal działa w opcji wynajęcia na wyłączność. Jest też limit osób, które mogą wejść – jest to 6 osób, liczone ze wszystkimi, czyli rodzice plus dzieci.

‼️ Trzeba się wcześniej umawiać!

Gdzie znajduje się bawialnia Kawa i Zabawa, jak dojechać, gdzie zaparkować?

➡️ Dokładny adres to: Rusznikarska 14a lok. XIV 31-261 Kraków. Sala zabaw znajduje się na osiedlu Krowodrza na parterze budynku i jest dobrze oznaczana.


🅿️ Parking – nam właścicielka otworzyła szlaban i parkowałyśmy pod drzwiami bawialni. Trzeba przed jedynie wcześniej zadzwonić. 😉

Czy polecamy? Tak! Nasze dzieciaki bawiły się tu naprawdę fajnie. Mamy też wrażenie, że dzięki otwartej przestrzeni bawiły się one wspólnie. A czy warto wybrać się tu, nie mieszkając w pobliżu? Hmm ciężko nam na to pytanie odpowiedzieć obiektywnie, bo my lubimy poznawać nowe miejsca i kilkadziesiąt minut w aucie nie stanowi dla nas problemu. Ale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma możliwość i chęć przeciskać się z drugiego końca miasta specjalnie do bawialni. Ale czego nie robi się dla własnych dzieci! Nam się tu podobało i przy okazji jakieś wycieczki w ten rejon Krakowa będziemy pamiętać o tym miejscu, bo jest bardzo fajne!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Polecane przez nas bawialnie znajdziecie na mapie poniżej. 👇


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *