Okolice Krakowa,  Place zabaw

Siepraw „Słoneczny Park” – idealne miejsce dla rodzin z dziećmi

Boiska, trzy place zabaw, ścieżki spacerowo-rowerowe, siłownia plenerowa. Wszystko to zachęca, żeby wybrać się na wycieczkę do Sieprawia i odwiedzić nowo powstały park – Słoneczny Park.

Słoneczny Park Siepraw

Słoneczny Park to aż 7 hektarów przeznaczonych pod rekreację. Powstały tu 3 place zabaw, boisko do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej, korty tenisowe, bieżnia lekkoatletyczna oraz siłownia plenerowa. Wszystko to połączone ze sobą asfaltowymi ścieżkami, mostkami, ławkami i oświetleniem. Całość naprawdę jest fajnie zagospodarowana.

  • boisko
  • boisko
  • Słoneczny Park Siepraw

Place zabaw dla dzieci

Nie ukrywamy, że teraz głównie interesują nas one. Także do rzeczy Znajdują się tu 3 place zabaw, jeden z nich – według naszych dzieci najlepszy – jednak czynny on jest od godziny 17-stej. Bowiem jest on placem zabaw przedszkolnym i mogą korzystać z niego przedszkolaki do godz. 17-stej – tak wynikało z informacji na ogrodzeniu. My byliśmy tu, gdy przedszkola były zamknięte, a bramki placu zabaw były otwarte.

Plac zabaw nr 1 – Piracki (przedszkolny)

A dlaczego ten był najfajniejszy? Bo główną atrakcją był kolorowy statek piracki oraz duża piaskownica. Mali piraci opanowali łajbę i zabawa mogła trwać tu długo, oj bardzo długo. Jednak przegoniła nas pogoda – no cóż – ten kwiecień plecień. Naprzeciwko dodatkowo są jeszcze dwie huśtawki dla maluchów. Oba te miejsca są ogrodzone i wyłożone powierzchnią amortyzującą upadki oraz trawą.

Plac zabaw nr 2 – drewniany

Drugie miejsce do zabawy jest typowo drewnianym placem zabaw. Wyłożonym w całości – miękkim podłożem. Znajduje się tu duża konstrukcja z dwoma domkami z ruchomymi mostkami i zjeżdżalnią. Jest też konstrukcja z drabinką, linami i pająkiem, dwie huśtawki, bujak oraz drążki do akrobacji. Całość ogrodzona, więc nie trzeba się bać o dzieci. Nam matkom to miejsce do zabawy podobało się najbardziej.

Plac zabaw nr 3 – kolorowy

Ten plac zabaw jest bardzo kolorowy, dosyć niewielki. Znajduje się obok siłowni plenerowej. Wyłożony jest na podłożu z małych kamyków – co niektórym ten pomysł nawierzchni na placach zabaw średnio się podoba. Ale u nas dzieci zawsze mają dodatkową zabawę z tymi kamykami – gorzej latem ze zdartymi kolanami i kamykami w butach. Znajdziemy tu do zabawy małą rurę do przechodzenia ze ściankami wspinaczkowymi, bocianie gniazdo oraz domek ze zjeżdżalnią. Ten placyk zabaw również jest ogrodzony.

Siłownia plenerowa, boiska, górka do biegania

Nie brakuje także miejsca dla starszych dzieci oraz rodziców. Siłownia plenerowa wyposażona jest w osiem różnych sprzętów do ćwiczeń. Można również skorzystać z boisk, które są ciut wcześniej. Nie brakuje tu także bieżni i kortów tenisowych. Jest też coś, co można nazwać górką do biegania, bądź małym „kopcem” – jak to określiły nasze dzieci.

  • Siepraw Słoneczny Park
  • górka

Gdzie jest kompleks Słoneczny Park Siepraw, jak dojechać, gdzie zapakować?

➡️ Kompleks znajduje się w Sieprawiu, przy ul. Jana Pawła II 30.

➡️ Jeśli chodzi o miejsce do zatrzymania się, to jest tu duży parking. Jest on wyznaczony za Piekarnią Złoty Kłos – ale uwaga, bo słabo oznaczony jest wjazd z ulicy. Niestety nie ma tam nazwy ulicy parkingu, ani nie jest zaznaczony jeszcze na mapie Google w tym miejscu parking, więc polecamy wcześniej zobaczyć na naszej mapie poniżej. 👇 Ewentualnie kolejny parking jest przy delikatesach i przedszkolu – ciut dalej. 😉


Kompleks sportowy Słoneczny Park Siepraw jest jak dla nas idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, chcących trochę odpocząć na świeżym powietrzu. Jest tu co robić i myślimy, że żadne dziecko nie będzie się tu nudzić.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zachęcamy do przejrzenia naszej mapy odwiedzonych miejsc. Może coś innego Cię zainteresuje.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *