Bawialnie,  Inne formy spędzania czasu,  Wycieczki poza Kraków

Bajka Pana Kleksa, kolorowe zwiedzanie i zgadywanie

Poszukiwanie zaginionych skarbów, zgadywanki i różne zadania edukacyjne to moc atrakcji dla dzieci w jednym miejscu, a dokładnie w Bajce Pana Kleksa. Ale spytacie nas zapewne, ale Pan Kleks? Które dziecko zna teraz Pana Kleksa?! Otóż, jeśli dzieci są większe od naszych, to na pewno natrafiły na książki lub znają filmy z Panem Kleksem. Choć nasze nie znały i trochę się o to obawiałyśmy, to uspokajamy, nie ma zupełnie takiej konieczności. Z pewnością wszystkie dzieciaki, które odwiedzą to miejsce, będą chciały go poznać jeszcze bardziej, bo się nim po prostu zauroczą i będą prosić Was po powrocie do domu o puszczenie bajki i piosenek. 😉 Ale zacznijmy od początku!

Czym właściwie jest Bajka Pana Kleksa?

To interaktywna przestrzeń dla małych i dużych. W bajce Pana Kleksa czeka na nas 8 tematycznych pokoi-stref, w każdej z nich do wykonania jest zadanie.Przede wszystkim dzieci dostają tu w ciągu dwóch godzin masę ciekawostek i wiedzy o różnej tematyce – nie tylko o samej bajce. Uczą się szukać ptaków, budują pajęczynę, układają z klocków, uczą się wiązać węzeł marynarski. Ale jest i też bez wątpienia czas na zabawę, tańce i malunki. Po całej Bajce oprowadza animator. Dzieci praktycznie są cały czas zajęte, więc rodzice mają niewiele do roboty – jedynie obserwować pociechy i bawić się oczywiście razem z nimi!

Małe grupy z przewodnikiem

My trafiliśmy na świetnego animatora – samego Pana Kleksa! Już na początku przygody Pan Kleks zaczyna opowiadać nam, co było w bajce. Poznajemy, kim był pan Kleks, kruk Mateusz, Bebok, Robot Silver. Trafiliśmy na grupę dzieci mniej więcej w wieku naszych 4-latków. Animator na początku zapytał dzieci, czy znają bajkę i mamy wrażenie, że tak dostosował dalsze opowiadanie, żeby było odpowiednie dla całej grupy takich maluchów. Rodzice natomiast są niejako towarzyszami swoich dzieci w tej przygodzie. Jeśli oczywiście chcą i mają ochotę, to w niektórych zadaniach mogą przeczytać ciekawostki dzieciom dotyczące danego pokoju jak i pomagać w rozszyfrowaniu zagadek. I uwaga, tu nawet Wy dorośli będziecie się dobrze bawić! Przede wszystkim z sentymentu do bajki z dzieciństwa oraz ze świetnego miejsca doprecyzowanego co do ostatniego guzika. A no właśnie – guzik! O co chodzi z tym guzikiem?

Guzik, kałamarz i szmaragdowa szkatułka

Guzik, kałamarz i szmaragdowa szkatułka – to przedmioty, które trzeba odnaleźć podczas spaceru z przewodnikiem. Każde dziecko dostaje także bilet, który musi zeskanować w trzech miejscach po odgadnięciu zagadki, a potem na zakończenie przygody z panem Kleksem czeka do odebrania za zrealizowane zadania słodka niespodzianka w kasie. 😉

Czy są tu atrakcje, które zaciekawią nawet maluchy?

Oprócz wspomnianych zadań, poszukiwań i zagadek Bajka Pana Kleksa to także rozrywka dla dzieciaków! Nasze dzieci odkąd wyszliśmy, nazywają to miejsce: „bawialnią Pana Kleksa” W połowie zwiedzania Pan Kleks zaprowadza nas do magicznego miejsca zwanego „Niebem dla piesków”, gdzie znajduje się wielka zjeżdżalnia rura – zamknięta, zaznaczamy bardzo szybka! Ale zjeżdżania nie było końca – nawet dorośli mogą zjeżdżać! Oprócz tego są tam różne tory przeszkód. Drugim przystankiem na zabawę był statek, na którym połowiliśmy rybki na magnes i kolejny raz zjeżdżaliśmy z szalonej zjeżdżalni wprost do oceanu pełnego morskich stworzeń. No i warto zaznaczyć, że koniec zwiedzania Bajki to także jedna przygoda i zabawa. Bowiem tu możecie poszukać i poskakać z dzieciakami po planetach, wykazać się wiedzą na temat kosmosu, unieść swoje dzieci za pomocą liny do samego sufitu w kosmicznym fotelu rakiety lub wykazać się sprawnością na pajączku – przyciskając odpowiednie guziki, które się zapalą. Zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Warsztaty dla starszych dzieci

Tak, Bajka oprócz oprowadzania w weekendy proponuje także różne warsztaty – chemiczne, naukowe, ekologiczne. W zależności od oferty na stronie – najlepiej patrzeć u źródła, link TUTAJ. Tu już według nas bardziej opcja dla starszych dzieci. Mamy nadzieję, że kiedyś się na nie wybierzemy.

Cennik:

  • Bilet normalny – 39 zł,
  • Ulgowy – 34 zł,
  • Rodzinny 2+1 – 99 zł,
  • Rodzinny 2+2 – 129 zł,

Zwiedzanie połączone z warsztatami:

  • Normalny – 45 zł,
  • Ulgowy – 39 zł,
  • Rodzinny 2+1 – 119 zł,
  • Rodzinny 2+2 – 149 zł.

✅ Dzieci do 2 lat, osoby powyżej 70 roku życia, opiekun niepełnosprawnego- Wstęp za złotówkę

✅ Bilet obowiązuje i dziecko i dorosłego, nie ma możliwości zostawienia dziecka pod opieką animatora bajki.

📌 Rezerwacja i sprzedaż odbywa się internetowo- bilety.bajkapanakleksa.pl

✅ Możliwe jest nocne zwiedzanie Bajki Pana Kleksa. W piątki i soboty odbywają się nocne zwiedzania bajki połączone z warsztatami „Magia Światła”. Cennik taki sam, jak za wstęp!

‼️ WAŻNE: na zmianę trzeba mieć skarpetki lub można takie zakupić na miejscu.

Godziny otwarcia Bajki Pana Kleksa:

  • Poniedziałek – piątek: 14 – 19
  • Soboty i niedziele: 10 – 20

Gdzie jest Bajka Pana Kleksa, jak dojechać, parking?

➡️ Dokładny adres: Katowice, ul. Porcelanowa 23. Bajka znajduje się na terenie zakładów Porcelany Bogucice. Dokładną lokalizację zamieszczamy na mapie. 👇


➡️ Z Krakowa ok. 1 godziny drogi.

➡️ Parking bezpośrednio przed budynkiem. Wjazd po pobraniu bilecika. W niedzielę jest on bezpłatny. W resztę dni tygodnia najlepiej pytać u źródła.

Jak się zwiedza Bajkę Pana Kleksa w czasach pandemii?

Oczywiście obowiązują maseczki, dezynfekcja rąk. Sala posiada także laserowe oczyszczacze powietrza. Ciekawą sprawą jest także malutka tężnia solankowa w pierwszym pomieszczeniu.

A co podobało się najbardziej dzieciom?

Zdecydowanie piękne kolory całej bajki! W tym wnętrzu dosłownie można poczuć się jak w przepięknym, kolorowym bajkowym świecie! Dodatkowo zagadki, które towarzyszyły nam przez dwie godziny zwiedzania i wspaniały pan Kleks, który umiał zaciekawić każdego smyka! Dzieci wyszły oczarowanie swoim przewodnikiem. 😍 A my dorośli, czy coś z tych dwóch godzin mieliśmy? Na pewno zajęte zabawą dzieci, ale nie ukrywamy, że my również przenieśliśmy się w czasy naszego dzieciństwa, gdzie oglądaliśmy i czytaliśmy bajkę Pana Kleksa. Bezapelacyjnie tu korzysta każdy – mały i duży!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *