Bawialnie

Bawialnia AMPA, gdy w Krakowie pada deszcz

Nasze najnowsze odkrycie to bawialnia AMPA.

Co robić z dziećmi, gdy za oknem pada deszcz? Oczywiście odpowiedź nasuwa się sama. Pójść do bawialni! Czyli rozwiązanie najprostsze z możliwych. Niestety ciekawą, kreatywną, czystą(!) i przyjazną dla dzieci bawialnię trudno znaleźć. My ostatnio testowaliśmy nową bawialnię Park Rozrywki dla Dzieci „AMPA” i jesteśmy zadowoleni z tego, co ona oferuje dla najmłodszych oraz starszych (czyli nas rodziców) 😀.

To, co dzieci lubią najbardziej w bawialni, czyli „małpi gaj”

Małpi gaj, czyli to, co dzieci kochają najbardziej. Nasze pociechy muszą przecież gdzieś spożytkować ogrom swojej energii i to jest właśnie idealne miejsce dla nich. Bawialnia AMPA oferuje ponad 500 m2 powierzchni, gdzie można wspinać się, zjeżdżać, biegać i skakać. Bezsprzecznie jest to raj dla naszych urwisów. Na czteropoziomowej konstrukcji do zabawy najmłodsi znajdą mnóstwo zaskakujących przeszkód do pokonania. Na nas osobiście niesamowite wrażenie zrobiło przezroczyste przejście na najwyższym poziomie. Nie jednemu dorosłemu nogi pewnie by się ugięły, a dzieciaki przebiegały tamtędy jak gdyby nigdy nic. 😃

Jak wejdziemy już na samą górę, to czekają na nas kolejne emocje, czyli zjazdy ze zjeżdżalni. W bawialni znajduje się kilka zjeżdżali o różnym poziomie trudności. I tak: jest bardzo szybka i zamknięta żółta zjeżdżalnia, dwie nieco krótsze otwarte różowe oraz bardzo kręta zamknięta czerwona. Nasza córka stwierdziła, że różowa zjeżdżalnia jest najlepsza. 😃 Co więcej, w samej konstrukcji poukrywane są ciekawe atrakcje dla dzieci, takie jak:

  • tyrolka,
  • trampoliny,
  • huśtawki,
  • drabinki,
  • oraz liczne przeszkody.

Zdecydowanie super zabawę nasze dzieciaki miały na torach saneczkowych! Atrakcja jest tak skonstruowana, że nawet latem można przypomnieć sobie, na czym polega zjazd z górki na pazurki. A to dlatego, że wcześniej wspomniana górka jest zrobiona z rurek, po których można zjeżdżać na specjalnych podkładkach. Dzięki temu, że są dwa równoległe tory, to nasza 3-latka urządziła nawet zawody, gdzie rywalizowała z innymi dzieciakami. Ostrzegamy, dzieci nie chcą odchodzić od tej atrakcji!

Bawialnia AMPA również dla maluszków

W bawialni bardzo przyjaźnie została zorganizowana przestrzeń do zabawy dla najmniejszych dzieci. Ogromnym atutem jest to, że znajduje się ona blisko stolików dla opiekunów. W strefie malucha najmłodsi mogą wejść do kolorowej gąsienicy, ugotować w kuchni zupkę lub pobawić się licznymi drewnianymi zabawkami. Do ich dyspozycji jest również niewielka konstrukcja do wejścia z małą zjeżdżalnią, która prowadzi wprost do basenu z kulkami. W tej strefie znajdziemy również bujaki, wózki dla lalek, ogromne klocki oraz samochodziki.

Boisko do piłki nożnej

Mali fani piłki nożnej znajdą w bawialni AMPA nie lada atrakcję, a mianowicie boisko do gry w piłkę nożną. Jest murawa z narysowanymi pasami, jest kilka piłek, a bramki są dwie. Ponadto całe boisko jest odgrodzone siatką z każdej strony, dzięki czemu nawet najsilniejsze kopnięcia piłki nie stanowią zagrożenia dla dzieci poza boiskiem. Ja na piłce się nie znam, ale moje chłopaki od razu pobiegli pokopać. Dodam tylko od siebie, że murawa jest taką szorstką (chyba specjalną) powierzchnią do gry w piłkę, co stanowiło fajną powierzchnię sensoryczną dla naszego najmłodszego sportowca.

Bawialnia AMPA i strefa dla rodzica

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że w bawialni AMPA jest czysto. Miejsc do siedzenia dla rodziców i opiekunów jest bardzo dużo. Toalety są dobrze wyposażone i sprzątane na bieżąco. Przy wejściu jest duża otwarta szatnia, w której są nawet suszarki do włosów, takie jak na basenie. My raz z nich korzystaliśmy, gdy po zabawie dzieciaki były całe mokre.

W środku znajduje się bar. Proponuje on standardowe przekąski, wiec zdrowego obiadu dla dzieci tam nie dostaniemy. Można za to, oczywiście, jeśli dzieciaki pozwolą wypić kawę i zjeść ciastko. Jeśli ktoś ma łaskawsze dzieci, można też podczas picia kawy poleżeć na leżaku 😀. Nam się niestety to nie udało ani razu, ale miejsce z leżakami wygląda zachęcająco.

Urodziny w bawialni AMPA

Jak każde takie miejsce, bawialnia AMPA, daje możliwość urządzenia urodzin. Do tego celu przygotowane są trzy osobne miejsca ze stolikiem i krzesełkami. Każde z nich jest udekorowane w inny sposób. Jest coś dla małych fanów piłki nożnej, czyli loga najpopularniejszych zespołów piłkarskich. Dziewczynki mogą urządzić urodziny w formie przyjęcia z latającymi zwierzaczkami lub postaciami z bajek. Zazwyczaj, kiedy organizowane są urodziny, nawet w weekendy, bawialnia jest dostępna. Jednakże warto przez wybraniem się zobaczyć na fanpage na Facebooku czy akurat w danym momencie nie są organizowane urodziny na wyłączność całej bawialni.

Kolorowe ściany bawialni

Mi osobiście bardzo spodobała się ściana z imionami dzieci. Wśród namalowanych imion można znaleźć swoje lub dziecka i zrobić sobie zdjęcie. Ponadto imiona, których nie ma na ścianie bawialni, są systematycznie dopisywane, co też stanowi oryginalną księgę gości 😀. Nam na razie udało się uchwycić na zdjęciu starszą córkę, która dumnie pokazywała swoje imię. I ku mojej uciesze imię brata jest tuż obok, więc jeśli mały model nie ucieknie następnym razem, to będzie fajne pamiątkowe zdjęcie do albumu rodzinnego.

Najważniejsze informacje o bawialni AMPA?

Bawialnia AMPA znajduje się przy ulicy Centralnej 41A. 👇


Przed bawialnią znajduje się bardzo duży parking, więc o miejsce do zaparkowania nie musimy się martwić.

Godziny otwarcia bawialni od poniedziałku do piątku 10.00 – 21.00, w weekendy 9.00 – 21.00.

Ceny: najlepiej zajrzeć na stronę bawialni, bo jeśli się coś zmieni w cenniku, to nie zostawimy tu błędnych danych.

Dorośli i dzieci poniżej 1 roku życia wchodzą za darmo! 


Gdy wyjdzie słońce, można przy okazji odwiedzić plac zabaw Smoczy Skwer w Parku Lotników, który jest w pobliżu, a o którym pisaliśmy tutaj:

Lub wybrać się nieco dalej na Nową Hutę do Parku Żeromskiego i odwiedzić plac zabaw Zaskroniec, o którym pisaliśmy tutaj:


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!