Place zabaw

Samolotowy plac zabaw na os. Dywizjonu 303

Samoloty od dawna są symbolem tej części miasta, czyli Czyżyn. To tu istniało niegdyś lotnisko. Nieopodal znajduje się nawet kawałek nieczynnego już pasa startowego oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Również powstały dwa lata temu nowy Park Czyżyny obok osiedla Avia nawiązuje do samolotów – o parku i tamtejszym pionowym placu zabaw przeczytacie więcej TUTAJ. Super, że stary, mało nadający się już do zabawy, samolotowy plac zabaw na os. Dywizjonu 303 odnowiono! Powstało tutaj całkiem nowiutkie, kolorowe miejsce do zabawy, które z pewnością ucieszy dzieci, a szczególnie małych fanów samolotów! Mamy tu takich?

Jak wygląda nowy, samolotowy plac zabaw na os. Dywizjonu 303?

Jest to wykonany z dbałością o szczegóły, drewniany plac zabaw. Powierzchnia pod konstrukcjami do zabawy to piasek, wokół wyłożone są betonowe płyty chodnikowe i zrobione nasadzenia kwiatów i krzewów. Spokojnie da się tu poruszać wózkiem. Poza miejscem do zabawy jest trawa. Na trawce jest dużo miejsca do biegania, rozłożenia kocyka, jest też malutka górka, która widać, że jest używana do zabawy, bo są wyślizgane miejsca po butach. Cały plac zabaw jest ogrodzony. Latem dosyć mocno nasłoneczniony – wiemy, bo na starym placu zabaw w tym miejscu bywaliśmy latem kilka razy. Wokół jest jednak sporo drzew i jest gdzie szukać ochłody. Obok miejsca do zabawy znajdują się ławeczki (ale głównie w słońcu), i na plus, że zrobiono ich więcej, niż było na starym placu zabaw.

Co fajnego znajdziemy tu do zabawy ?

  • Duża konstrukcja samolotu z mostkiem, do którego można wejść, usiąść za sterami, zjechać po skrzydle
  • Konstrukcja wieży kontroli lotów, która jest nie lada gratką dla fanów wspinaczki, linek, drabinek, torów przeszkód na wysokościach – UWAGA jest to dosyć wysoka i trudna do wejścia konstrukcja, zdecydowanie dla starszych dzieci!
  • Piaskownica integracyjna, do której dojście jest po utwardzonej ścieżce betonowej – ten stolik ze zlewami, otworami, wiaderkiem jest naprawdę świetny!
  • Trampolina
  • Bujaki samolociki
  • Dwie huśtawki dla maluszków – nie ma zwykłej huśtawki dla starszych dzieci
  • Huśtawka typu bocianie gniazdo
  • Gra kółko i krzyżyk
  • Ścieżka sensoryczna

Dzieci naprawdę będą mieć tu nie lada zabawę. Odbędzie się tu z pewnością wiele lotów. Jednak trzeba mieć na uwadze, że szczególnie wysoka konstrukcja wieży kontroli lotów jest dla starszych dzieci. Tam nie ma szans wejść 3 latek. Nawet nasza 5-letnia, bardzo sprytna i lubiąca sporty na wysokościach Jagoda, w niektórych miejscach miała problemy. Lecz już konstrukcja samolotu spokojnie jest dla wszystkich. Choć wiadomo nie dla bardzo małych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać świat – bardzo szkoda, że nie zrobiono tu prostych schodów do samolotu, wtedy ta konstrukcja z pewnością byłaby dostępniejsza do zabawy dla maluchów. Jednak dzieci na pewno docenią w samolocie to, że będą mogli usiąść w kokpicie za sterami, zjeżdżać po skrzydle, czy ćwiczyć wspinaczkę na ogonie samolotu „Dywizjon 303” i krzyczeć do woli „Panie pilocie – dziura w samolocie”!

Co w okolicy samolotowego placu zabaw?

Z samolotowym placem zabaw sąsiaduje Park imienia gen. Stanisława Skalskiego. Są tam asfaltowe alejki, dużo wysokich drzew. Po około 100 metrów spacerku parkiem znajdziecie kolejny plac zabaw. Wprawdzie jest on niewielki, ale gdy na samolocie jest za dużo pilotów i pasażerów, tu może być całkiem spokojnie (jak na takim zapasowym lotnisku wielkiego miasta). Jest tu nieduża kubaturowa konstrukcja ze zjeżdżalnią, linkami do wspinania, labirynt z żywopłotu, piaskownica, podesty, kręciołek, dwie huśtawki – jedna dla malucha, druga normalna (ale zawieszone bardzo wysoko).

Gdzie dokładnie znajduje się ten plac zabaw?

➡️ Dokładny adres: os. Dywizjonu 303, obok bloku nr 14, ul. mjr. pil. Mariana Pisarka. Lokalizacja pokazana na mapce poniżej. 👇


🅿️ Parking na osiedlu w wyznaczonych miejscach wzdłuż ul. mjr. pil. Mariana Pisarka.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Os.Dywizjonu 303.

W tym sezonie jest niesamowity wysyp placów dla dzieci w Krakowie! Co chwilka zostają oddane nowe lub przebudowane miejsca zabaw! Godnym uwagi jest fakt, że te nowo powstające place zabaw, są robione z tematem przewodnim! Samolotowy plac zabaw os. Dywizjonu również jest wykonany z wielkim pomysłem. Brawo! Nam się to bardzo podoba. Gdybyśmy same cofnęły się o ponad 20 lat w czasie, chętnie na takich wypasionych placach zabaw pobawiłybyśmy się i z pewnością rodzice mieliby problem nas z takiego miejsca wyciągnąć.

Dla przypomnienia, jakie ostatnimi czasy powstały ciekawie i nietuzinkowe place zabaw dla dzieci w Krakowie:

Piracki plac zabaw w Parku Młynówka Królewska

Bociani plac zabaw nad Białuchą w parku rzecznym Olsza

Rybny plac zabaw na plantach Nowackiego

Kasztanowy plac zabaw w Ogrodzie Krakowian przy ul. Wita Stwosza


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!