Place zabaw

Park Krakowski – plac zabaw

Wykorzystaliśmy piękną słoneczną listopadową pogodę (o którą nie jest teraz tak łatwo) i nareszcie odwiedziliśmy Park Krakowski, a w nim wspaniały plac zabaw, o którym już tyle słyszeliśmy. Sami zobaczcie, co on oferuje dla naszych pociech 👇.

Park Krakowski

Park Krakowski znajduje się pomiędzy ulicami Czarnowiejską, Szymanowskiego, pl. Inwalidów i al. Adama Mickiewicza, tuż obok AGH. W 2018 roku przeszedł on gruntowną modernizację. Ja, pamiętam go z czasów studiów, jak codziennie tamtędy chodziłam, a teraz jest on po prostu nie do poznania. Pięknie wyremontowane alejki, ławki, nasadzenia krzewów oraz kwiatów, nowe oświetlenie, to sprawia, że został on odświeżony i nabrał nowego uroku. Odnowiona została również fontanna, będąca znakiem szczególnym dla tego miejsca. 

Piękny plac zabaw

Plac zabaw w Parku Krakowskim, ujmując to jednym słowem, zachwycił nas. Piękny, przemyślany, w stonowanych kolorach ziemi, zbudowany z naturalnych materiałów i co najważniejsze jest on naprawdę dla każdej grupy wiekowej dzieci. Co więcej, jest on ogrodzony, a to bardzo ułatwia pilnowanie naszych pociech. Dodatkowo zacienienie, które dają wysokie stare drzewa, jest zdecydowanie plusem w letnie upalne dni. Natomiast jesienią drzewa i kolorowe liście wyglądają tutaj przepięknie.

W centralnym punkcie placu zabaw znajdują się pagórki wyłożone specjalnym miękkim tworzywem. Wzniesienia tworzą wspaniały tor do biegania i wspinania dla dzieciaków. Ciekawą formą jest to, że pomiędzy pagórkami są dwa wgłębienia tworzące naturalne jeziorka na kałuże, a wiadomo, że dzieci uwielbią najbardziej pociapać się w wodzie. Podobne pagórki można również znaleźć na placu zabaw Zaskroniec, o którym pisaliśmy tutaj.

Duża piaskownica z ciekawymi elementami

Miłośnicy zabaw w piasku odnajdą tu istny raj. Ogromna piaskownica, a ponadto nigdzie jeszcze dotąd niespotykane koparki, jak i specjalne urządzenie do transportu pisaku, z pewnością wywołają uśmiech u małych adeptów budownictwa. Dodatkowo jest urządzenie przelewające wodę, a także taras wodny. My byliśmy na palcu zabaw w połowie listopada więc z tych atrakcji „na szczęście” nie skorzystaliśmy. Lecz latem dzieciaki mogą mieć tu nie lada frajdę z połączenia zabawy w piasku i wody. W przyszłe lato na pewno odwiedzimy ponownie Park Krakowski i zdamy relację, jak podoba się zabawa z wodą w gorące upalne dni.

Owca, wąż i traktor, czyli kącik dla maluszków

Najmniejsze dzieci na placu zabaw odnajdą ciekawe drewniane owieczki, na które można się wdrapać oraz węża, obok którego można usiąść i pobawić się w piasku. W tej strefie jest też drewniany traktor, czyli coś dla miłośników wszelakich pojazdów.

Konstrukcje ze zjeżdżalniami

Dwie konstrukcje wieżowe ze zjeżdżalniami, na które prowadzą różne formy wejścia takie jak: drabinki, liny tworzące pajęczynę to wspaniałe atrakcje dla dzieci troszkę starszych. Myślę, że spokojnie poradzą sobie na nich sprytne 2,5 latki. Jest też ciekawy ptak ze skrzydłami tworzący kolejną atrakcję wspinaczkową ze zjeżdżalnią. Na niewielu placach zabaw można spotkać aż tyle konstrukcji do wspinania co tu.

Karuzela i huśtawki to punkt obowiązkowy placu zabw

Jeśli jest plac zabaw, to nasze dzieci pierwsze co szukają to huśtawek! Tu są dwie: jedna typu bocianie gniazdo oraz klasyczna. Jak dla nas brakuje tu tylko huśtawki dla najmłodszych dzieci, czyli takiej z zabezpieczeniem. Na pocieszenie znaleźliśmy tu mini trampoliny, oraz karuzelę. Dodatkowo są też dwie podwójne huśtawki wahadłowe.

Zamek i wieżyczki idealne dla księżniczki

Jednak największą atrakcją na placu zabaw jest konstrukcja dwóch piramid połączonych wiszącym mostem linowym. Jak wiadomo, dzieciaki uwielbiają wszelkie wdrapywanie się na różne elementy, także jest to bardzo ciekawy i obowiązkowy punkt zabaw. W bliskim sąsiedztwie do piramid znajduje się urocza wieża, z której można zjechać zamknętą zjeżdżalnią.

Nasza córka od razu jak zauważyła piramidy ze zwodzonymi mostami oraz oczywiście zamek to krzyknęła: „Mamo to jest plac zabaw, gdzie mieszkają księżniczki!”. Wyobraźnia dzieci jest niesamowita. Od teraz plac zabaw w Parku Krakowskim nazywany jest przez naszą córkę placem zabaw księżniczek.

Wspomniane dwie wieże połączone mostami są naprawdę wyjątkowe. Można się z łatwością domyślić, że to raczej atrakcje dla starszych dzieci, ale nasza mała „alpinistka” niczego się nie boi i również tutaj spróbowała swoich sił! Jak widać, świetnie radziła sobie z przejściem po mostkach, ale za każdym razem wywoływało to u nas szybsze bicie serca.

Miejsce odpoczynku w Parku Krakowskim

Dla strudzonych rodziców też coś się znajdzie. Są ławeczki ze stolikami piknikowymi, stoły do gry w szachy lub dla pragnących rozrywki opiekunów – bulodrom. W regulaminie parku jest opis gry w bule w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu na terenie placu zabaw.

Reasumując, plac zabaw w Parku Krakowskim jest, jak widać dobry w każdą porę roku. My żałujemy, że nie jest on nam po drodze i dopiero teraz pierwszy raz go odwiedziliśmy. Musimy się koniecznie poprawić, ponieważ to ciekawe miejsce do zabawy dla naszych dzieciaków. Polecamy go i Wam, i oczywiście Waszym pociechom!

Gdzie jest plac zabaw?

Plac zabaw znajduje się w Parku Krakowskim tuż przy ulicy Szymanowskiego. Bardzo fajnie rozwiązano jego położenie na terenie parku, ponieważ jest on oddalony od bardzo ruchliwej al. Adama Mickiewicza. Dokładną lokalizację można znaleźć na mapie poniżej 👇.


Przy ulicy Szymanowskiego można zaparkować auto, lub dojechać tu komunikacją miejską. Najlepiej wysiąść na przystanku: Plac Inwalidów.


Zapraszamy również do innego krakowskiego placu zabaw Smoczego Skweru w Parku Decjusza.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!