Inne polecane miejsca,  Place zabaw

Leśne Laboratorium Zabaw w Podgórzu z kuchnią błotną

Leśne Laboratorium Zabaw w Podgórzu powstało w tamtym roku, ale do tej pory nie miałyśmy okazji go odwiedzić. A co to w ogóle jest za miejsce, które zostało stworzone przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przy czynnym udziale mieszkańców? Otóż jest to taki, powiedzmy, nietypowy plac zabaw dla dzieci. A czy to fajna i godna do odwiedzenia z dziećmi przestrzeń, jest tutaj co robić? Powiemy tak – ma potencjał, choć jak wchodzi się na Polanę Redemptorystów, to trochę można się zawieść. Mieliśmy inne wyobrażenie tego miejsca. Sama polana jest spora, ale stanowisk do zabawy jest mało i są one już lekko zniszczone. Szczególnie kuchnia błotna, która jest tu niewątpliwie najbardziej atrakcyjna dla dzieci. Jednak to miejsce jest czymś nowym, innym i naszym dzieciom przypadło do gustu, najbardziej kuchnia błotna (chyba sami spróbujemy taką zbudować dzieciom na podwórku albo u babci).

Leśne Laboratorium Zabaw w Podgórzu – jak wygląda to miejsce?

Polana Redemptorystów, gdzie powstało Leśne Laboratorium Zabaw to takie raczej dzikie miejsce. Nie ma tu wielkich konstrukcji do zabawy, huśtawek czy zjeżdżalni. Znajduje się tu zaledwie kilka stanowisk do zabawy. Godnym uwagi jest fakt, że starano się tu wykorzystać do budowy to, co daje natura. Super sprawą jest niezaprzeczalnie kuchnia błotna – choć już trochę zużyta i poniszczona! Są do zabawy pojedyncze miski, plastikowe zabawki, ale nie wiele. Raczej tu trzeba bawić się tym, co jest wokół, czyli liściami, patykami, kamykami, piaskiem. Jest to zdecydowanie miejsce do kreatywnej zabawy. Fajnie, że w mieście powstają takie inicjatywy, są niezwykle potrzebne. My doskonale pamiętamy ze swojego dzieciństwa zabawę na podwórku, gdzie do zabawy wystarczyło kilka wiaderek, piasek i patyk. 😉

Ogólnie jest to dosyć spora polana – radzimy zabrać koc, matę i przy okazji urządzić piknik, choć nie koniecznie z błotnych i piaskowych zupek. 😉

Czym w Leśnym Laboratorium Zabaw pobawią się dzieci?

Do zabawy zostały tu przygotowane:

  • Kuchnia błotna
  • Piaskownica obudowana konarami drzew
  • Szałas z patyków
  • Leśne liczydło
  • Trzy miejsca do siedzenia z pniaków drzew
  • Dużo miejsca do biegania, piknikowania

Czy da się tu dotrzeć wózkiem?

Tak, choć podjazd od bramy wejściowej jest dosyć stromy, ale króciutki. My naszym wózkiem daliśmy radę, ale mamy wózek a’la terenowy. 😅 Po polanie da się poruszać wózkiem. Od bramy do polany jest jakieś około 50 m.

Dalej można się także przejść na spacer i spokojnie przejdzie się wózkiem. Ścieżka wiedze przez las i dochodzi do kolejnej polany ze skałkami oraz miejscem na ognisko (choć legalnie nie można ich tu rozpalać).

Ciekawostka – skalna figura Matki Bożej

Można się do niej wdrapać po schodkach.

Gdzie znajduje się Leśne Laboratorium Zabaw w Podgórzu, dojazd, parking?

➡️ Leśne Laboratorium Zabaw w Podgórzu znajduje się nad Kościołem Redemptorystów w pobliżu Wieży telewizyjnej na Krzemionkach. Oczywiście dokładną lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking – ogólnodostępny na ul. Redemptorystów (płatna strefa parkowania).

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Smolki lub Rondo Matecznego.

Szkoda, że przegapiliśmy budowanie tego miejsca. Cieszymy się, że wreszcie się tu wybraliśmy. To miejsce do zabawy, z pewnością ucieszy dzieci, które lubią się brudzić i bawić w naturze! Mamy tu takie?


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!