Inne formy spędzania czasu,  Inne polecane miejsca,  Okolice Krakowa

Kasina Wielka – świetna zabawa niezależnie od pory roku

Kasina Wielka to opcja dla ciut większych dzieci lub spragnionych jazdy rodziców. Tak naprawdę to blisko Krakowa położony stok z kolejką krzesełkową. Może nie tak blisko, jak Siepraw czy Podstolice, ale ma swoje plusy.

Jakie plusy ma dla nas Kasina Wielka?

Otóż przede wszystkim długość trasy. Oprócz tego albo jako miejsce pierwsze – sześcioosobowa kolej krzesełkowa. No i oczywiście różne trasy w zależności od umiejętności. Ale już to wszystko piszemy po kolei.

Czy Kasina Wielka to tylko ośrodek narciarski?

Nie i to jest najlepsze. W lecie także jest co tu robić. Znajduje się tu bowiem największy park rowerowy i posiada on aż 9 tras dla fanów dwóch kółek. Oprócz tego powstała przy dolnej stacji kolejki po prawej stronie – Arena Małego Rowerzysty, czyli pumptrack z rowerowym torem przeszkód. Na miejscu jest także siłownia zewnętrzna oraz extra plac zabaw w kształcie pociągu. Jednak teraz mamy zimę to pora na śnieg i atrakcje zimowe.

Kasina Ski co oferuje?

Przede wszystkim wyciąg krzesełkowy i kilka tras narciarskich oraz dla najmłodszych wyciąg taśmowy.

Kolej krzesełkowa sześcioosobowa o długości 1100 metrów

Wyjazd na stację górną trwa tylko 6 minut. Są tu 4 trasy: niebieska – 1300 metrów, czerwona – 750 m, czarna – 300 m oraz zielona dla najmłodszych wraz z wyciągiem taśmowym – 100 metrów. Plusem jest także fakt, że Kasina oferuje również jazdę nocną, co pamiętamy za czasów studenckich, było dla nas świetnym rozwiązaniem, aby się wyrwać po uczelni na kilka godzin szusowania.

Wyciąg taśmowy

Na lewo od stoku głównego znajduje się także miejsce dla rozpoczynających naukę. Jest tutaj wyciąg taśmowy, który uważamy, że jest bardzo atrakcyjny fajny dla dzieciaków, bo jednak na orczyku mogą one się szybko zniechęcić, że coś im się nie udaje, a tutaj stają na taśmę i jadą.

Cennik:

 • 4 godz – 90 zł lub 80 zł,
 • 1 dzień – 140 zł lub 125 zł,
 • Jazda wieczorna – 80 zł, 70 zł, studencki – 70 zł.

Wyciąg taśmowy:

 • 1 godz – 30 zł,
 • 4 godz – 45 zł.

Możliwość kupienia biletów rodzinnych:

 • 2+1- 4 godz – 230 zł,
 • 2+2- 290 zł.

Bilet turystyczny na kolej krzesełkową:

 • Wjazd – 21, 19 zł, zjazd tak samo,
 • Wjazd + zjazd- 35, 29 zł.

✅ Karta dużej rodziny i karta seniora – 10% zniżki, bilety ulgowe do 15 roku życia oraz seniorzy powyżej 60 lat.

Szkółka narciarska

Na miejscu funkcjonuje oczywiście szkółka narciarska. Cennik: 1 godz. – 1 osoba – 110 zł, 2 osoby – 170 zł itd. Klienci szkółki mają 10% rabatu do wypożyczalni sprzętu.

Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego

Nie brakuje tutaj także możliwości wypożyczenia sprzętów zimowych. Cennik: 1 dzień – 45 dla dzieci lub 55 zł powyżej 130 cm, możliwość wypożyczeni na godziny – 2 godz. – 25, 35 zł. Możliwość wypożyczenia pojedynczych rzeczy – szczegółowy cennik TUTAJ.

Jedzenie dla zgłodniałych narciarzy

Oczywiście w takich miejscach nie może zabraknąć też czegoś dla spragnionych i głodnych narciarzy. W bezpośrednim sąsiedztwie do dolnej stacji kolei znajdziecie karczmę z miejscami nawet przed restauracją – na zewnątrz, w słoneczku. A oprócz knajpy znajdziecie małą budkę z oscypkami, gdzie standardowo możecie zakupić przysmaki z gór – podgrzewane, z żurawiną.

Godziny otwarcia stoku?

 • Od poniedziałku do piątku 9 – 22
 • Sobota – niedziela 8 – 22
 • Przerwa na ratrakowanie codziennie w godz. 16 – 18

Gdzie znajduje się stok Kasina Ski?

➡️ Adres: Kasina Wielka 672. 👇 To zaledwie godzina drogi z Krakowa.


🅿️ Parking przy stoku bezpłatny – i górny i dolny.

Czy polecamy Kasinę Wielką?

Oczywiście, że tak. Świetna zabawa gwarantowana jest tu i zimą i latem. U nas sporty zimowe jeszcze nie są mocno zakorzenione w naszych dzieciach, ale mamy nadzieję, że to się zmieni, bo my bardzo lubimy zimę na stoku.

Podsumowując, uważamy, że mając tak blisko góry, warto wykorzystać ich potencjał, a nauka jazdy na nartach, bądź snowboardzie to fantastyczna rozrywka dla całej rodziny. My dziękujemy rodzicom, że nas zabierali na zimowe szaleństwa i potrafimy jeździć, bo pomimo paru lat przerwy tego się jednak nie zapomina!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *