Inne polecane miejsca,  Wycieczki poza Kraków

Hotel Bania w Białce Tatrzańskiej – przyjazny hotel dla rodzin z dziećmi


Hotel Bania **** Thermal & Ski znajduje się w Białce Tatrzańskiej u stóp największego ośrodka narciarskiego na Podhalu i jest połączony z basenami termalnymi Bania. Wybraliśmy się tu w szary, smutny, listopadowy dzień szczególnie w jednym celu – trochę rozrywki na basenach i spędzenie czasu razem. Nie zawiedliśmy się standardem hotelu, jego otwartością na małych klientów oraz atrakcjami, jakie zapewnia dla rodzin z dziećmi.

Latem czy zimą? O każdej porze roku!

Takiego pytania nie trzeba zadawać – cały rok. Hotel Bania oferuje w lecie wielki ogród zabaw, czyli mini park rozrywki z wodnymi placami zabaw na czele, a także ogrodem pełnym atrakcji dla dzieci. Zimą oczywiście stok narciarski oraz termy i specjalna strefa dla dzieci. My wybierając się tu w listopadzie, nie korzystaliśmy ani ze strefy ogrodu zabaw, ani ze stoku (brak śniegu, jeszcze nierozpoczęte naśnieżanie), ale za to mogliśmy do woli wygrzać się w strefie term. Kusi nas teraz przyjazd tu zimą, aby dzieci mogły spróbować swoich sił na nartach!

Regionalny styl pokoi i piękne górskie zdobienia w hotelu Bania

Tu akurat wystarczy zobaczyć zdjęcia, żeby poczuć, o co nam chodzi. Jaki ciepły klimat panuje w hotelu oraz pokojach dzięki góralskim wzorom. Do tego musimy zwrócić uwagę na to, że dla rodziny 2 plus 2 dostaliśmy pokoje z dwoma podwójnymi, wygodnymi łóżkami! Nigdzie nie spotkaliśmy się z taką opcją. Uważamy, że jest to super rozwiązanie.

Wysoki standard hotelu Bania!

Do tego jest możliwość wypożyczenia dla dziecka wanienki, łóżeczka turystycznego, elektronicznej niani, podgrzewacza do butelek, przewijaka, zabezpieczenia do gniazdek, nawilżacza powietrza, maty antypoślizgowej pod prysznic, nakładki na toaletę, podstawek, a nawet są tu możliwe usługi niani!

Zakwaterowanie odbywa się bardzo sprawnie. Kluczyki do pokoi stanowią zegarki basenowe. Nie trzeba zatem mieć osobnych kart do otwierania pokoi. Oczywiście hotel posiada garaż podziemny, dla gości bezpłatny, więc wypakowanie wszystkich bagaży plus dzieci jest bezproblemowe, bo wjeżdżamy windą do góry. Do tego jedni z nas dostali pokój z widokiem na góry. Cudownie było się tak obudzić i zobaczyć wschód słońca i powoli oświetlające się szczyty Tatr.

Górska Kraina dla dzieci, czyli sala zabaw

Nie brakuje tutaj basenów z kulkami, małpiego gaju, karuzeli na piłkach, a także wielkiego kącika dla mniejszych dzieci, czyli tablic edukacyjnych, klocków. Jest także sala plastyczna, gdzie można porysować na tablicy kredowej, bądź przy stoliczkach, na których są przygotowane kolorowanki i kredki. W sali znajduje się także telewizor dla miłośników bajek. Bawialnia otwierana jest na specjalny dzwonek przez panią animatorkę, więc żadne dziecko stamtąd samo nie wyjdzie. Jest tu również możliwość pozostawienia dzieci pod opieką animatora.

Kino Bajka

Czyli pooglądaj z nami wybrany seans filmowy na wyciszenie się. W specjalnej sali o godz. 19 jest puszczona bajka, a dzieci mogą rozsiąść się na wygodnych pufkach, bądź w fotelach. My tę atrakcję przegapiliśmy, bo pochłonęła nas zabawa na basenach i w salce zabaw.

Animacje

Tu, nad czym ubolewamy, nie udało nam się dotrzeć. Dzieci ciężko było nam wyciągnąć z basenów. Ale dajemy znać, że hotel Bania organizuje różne animacje dla dzieci. Przy zakwaterowaniu dostajecie szczegółowy plan animacji i dostępnych atrakcji dla dzieci na najbliższe dni. Warto na pewno mieć to na uwadze i skorzystać. Takie zajęcie dzieci chwilkę czymś innym sprawi, że rodzice mają odrobinę wolnego.

Co jest ciekawe w hotelu znajduje się też sala gier – ale to ciut dla starszych dzieci. 😉

Kącik dla dzieci w lobby

Bardzo ładnie i atrakcyjnie zagospodarowany jest również kącik zabaw nieopodal recepcji w lobby. Dzięki temu spokojnie można tu usiąść i napić się kawy we względnym spokoju. 😉 W tym kąciku zabaw znajdują się dwa drewniane domki i dużo miękkich klocków, które nasze dzieci uwielbiają. Temu miejscu do zabawy dajemy dużą piątkę! Rano nasze dzieci zajęte tu zabawą pozwoliły nam na chwilę relaksu i spokojną kawkę!

Jedzenie w hotelu Bania

Tu musimy zaznaczyć, że jeśli chodzi o śniadania, to nasze dzieci nie są wybredne. Zjedzą wędlinę, jajka, kanapki i nawet trochę warzyw, więc nie brakowało nam menu specjalnego dla dzieci. Choć znalazły się tu również naleśniki, parówki, czy słodkie drożdżówki. Bufet śniadaniowy oceniamy bardzo wysoko. Oczywiście nie zabrakło tu przysmaków regionu, czyli serów i oscypków. Z innych restauracji nie korzystaliśmy. Nie wiemy, jak kształtuje się tam menu z uwzględnieniem dzieci. Na pewno w pozycjach obiadowych są dania specjalne dla dzieciaków.

Termy Bania

Termy Bania oferują niezapomniane wrażenia i atrakcje dla dzieci, dlatego postanowiłyśmy opisać je w osobnym poście – link do osobnego posta na temat term TUTAJ. Ale, nawet jeśli chcecie pojechać z dziećmi, niekoniecznie z noclegiem w hotelu Bania, to my bardzo polecamy. Strefa zabawy, baseny zewnętrzne i wewnętrzne, zjeżdżalnie oraz wodne place zabaw to dla dzieci istny raj! A oprócz tego bardzo ciepła woda w basenach, bo około 36 stopni C.

Uważamy, że jeśli ktoś potrzebuje relaksu, ma dzieciaki, które chcą zabawy, jest to dobry kierunek na wyjazd. Mamy tu wszystko! Piękny, dostosowany dla dzieci hotel, kompleks term, salę zabaw, kino, animacje dla dzieci, zimą stok narciarski, latem wodny plac zabaw na zewnątrz. Hotel Bania jest to naprawdę przyjazne dzieciom miejsce. Żałujemy, że mogliśmy sobie pozwolić być tu tylko dwa dni. Mamy nadzieję, że kiedyś wybierzemy się na dłużej.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *