Place zabaw

Kolorowy „integracyjny” plac zabaw w Parku Jordana

Jeśli się mylimy, to nas poprawcie, ale nowy, kolorowy plac zabaw, który powstał w Parku Jordana, miał być placem zabaw integracyjnym. Hmm czy taki jest? Szczerze – średnio. Chyba jedynie to trzy urządzania na całym dużym placu zabaw przeznaczone są dla dzieci z niepełnosprawnościami, poruszającymi się na wózkach. Reszta – nie za bardzo. Dlaczego? Podłoże z piasku, labirynt z różnymi frakcjami. Ale jeśli mamy oceniać ten nowy plac zabaw, który powstał na miejscu starego, już nawet nie przez pryzmat czy jest integracyjny, czy nie, to ogólnie nam się podoba, ale mamy jakiś niedosyt!

Co znajduje się na nowym, kolorowym placu zabaw w Parku Jordana?

 • Kolorowe, drewniane pionowe ścianki z otworami, tunelami, uchwytami do wspinaczki, liczydłem
 • Bardzo fajna konstrukcja domków z czterema różnymi mostkami, drabinkami, zjeżdżalniami, elementami do zabawy piaskiem i huśtawkami (jest miejsce na dwie, ale na razie była zawieszona tylko jedna)
 • Wysoka konstrukcja ze zjeżdżalnią
 • System rynien z pompą do zabawy wodą
 • Labirynt z wysokich pali z sensoryczną ścieżką w środku oraz piaskownicą w wysokiej skrzynce
 • Huśtawka typu wahadłowa
 • Drewniane koniki
 • Szałasy z wikliny
 • Nowe stoliki i ławeczki
 • Trampolina wkopana w ziemię
 • Z urządzeń integracyjnych – karuzela, pochylnia – zjeżdżalnia
 • Bez zmian pozostał tu labirynt z żywopłotu 💚

Jak wygląda to miejsce po przebudowie?

Pierwsze co się rzuca w oczy to kolory! Szczególnie teraz w zimę są one przyciągające uwagę dzieci i z pewnością nadające temu miejscu radości. Część z pionowymi ściankami i dwoma konstrukcjami ze zjeżdżalniami ma podłoże z piasku. Część z systemem rynien do zabawy wodą ma nawierzchnię ze żwirku. Kamyczki też są w labiryncie z pali, a w środku sensoryczna ścieżka z różnymi nawierzchniami. Przy urządzeniach integracyjnych – trampolinie, karuzeli i pochylni miękka powierzchnia amortyzująca upadki oraz beton. Natomiast tam, gdzie koniki i szałasy – powierzchnia naturalna i wyściółka z trocin.

Cały plac zabaw jest ogrodzony. Znajdziemy tu oczywiście ławeczki dla rodziców, ale jest ich niewiele. Latem to miejsce jest dosyć nasłonecznione, choć wokół rośnie dużo drzew i zawsze można tam szukać cienia.

Latem działa tu też fontanna – wyskakujące z ziemi strugi wody zawsze cieszą dzieci. W sąsiedztwie jest zaplecze gastronomiczne – lody, gofry i jest rozłożony dmuchaniec – dodatkowo płatny.

Jak go oceniamy? Czy nam się podoba nowy plac zabaw?

Jeśli mamy być szczere mógłby być lepszy! Ten stary był fajny, nasze dzieci bardzo go lubiły. My też. Ten – oceniamy też na plus, choć mamy wrażenie, że miejsce, w którym postawiono drewniane pionowe ścianki w bardzo dużej ilości, mogłoby być lepiej wykorzystane. Choć znając dzieci, one narzekać nie będą i wymyślą tu wiele kreatywnych zabaw, choćby w berka czy chowanego pomiędzy tym lasem kolorowych ścianek z otworami.

Gdzie dokładnie znjaduje się ten odnowiony plac zabaw w Parku Jordana?

➡️ Park Jordana – wejście od ul. Reymonta koło Domu Harcerza. Lokalizacja na mapie poniżej. 👇


➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Park Jordana, Reymana, lub z drugiej strony Kawiory.

🅿️ Parking – wzdłuż ul. Reymonta, lub po drugiej stronie parku – al. 3 Maja. Wszędzie tu jest strefa płatnego parkowania.

Na koniec zostawiamy Wam jeszcze wpis o całym pięknym Parku Jordana, gdzie opisałyśmy wszystkie place zabaw dla dzieci w tym miejscu (tam zostawiamy zdjęcia poprzedniego placu zabaw, ale z informacją, że już on nie istnieje, a powstał opisywany tutaj).


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *