Na Spacer,  Place zabaw

Ptasi Ogród Krakowian przy ul. Grzegórzeckiej

Powstał kolejny fajny dla dzieciaków Ptasi Ogród Krakowian. Ciągnie się on od ul. Grzegórzeckiej (nowa część z placem zabaw) i ul. Bobrowskiego (stara część). Tak naprawdę ogród ten istniał już jakiś czas, ale teraz go rozbudowano i dodano plac zabaw dla dzieci oraz super ścieżkę sensoryczną. Dlatego też się tu wybraliśmy, bo ostatnio otwarty Ogród Kasztanowy zrobił na nas przeogromnie pozytywne wrażenie. A jak jest tu? Czy warto tu wybrać się z dzieciakami?

Ptasi Ogród Krakowia – co dla małych Krakusów?

Po pierwsze jest drewniana konstrukcja z dwoma zjeżdżalniami – jedną- mniejszą, drugą dosyć wysoką. Pomiędzy domkami rozwieszone są ruchome drabinki na łańcuchach – uważam, że trochę za trudne dla mniejszych dzieci. Mój 3-latek nie dał rady po nich sam przejść. Aby dostać się na większą ze zjeżdżalni, trzeba pokonać dosyć stromą i trudną ściankę z wydrążonymi uchwytami w drewnie. Jagoda dała tu radę, ale myślę, że to bardziej dla dzieci plus 5, a nawet 6 lat! Na mniejszą zjeżdżalnię z powodzeniem da radę wejść 2,5 latek. Dzieci do zabawy mają oprócz konstrukcji, linki do utrzymywania równowagi oraz huśtawkę wagową i karuzelę. Powiedzieć można nic nowego, nic spektakularnego. Ale czy dla dzieci to ważne? One i tak się tu świetnie bawiły ok. godziny.

Ponadto jest tu extra ścieżka sensoryczna. Nasze bose stópki oczywiście ją wytestowały. Tu chyba miały najwięcej frajdy! Na ścieżce ułożone są m.in.: białe, owalne kamyki, grysik, piasek, szyszki, mech, pniaki.

Całość placu zabaw wyłożona jest wyściółką z kory. Dodać musimy też, że plac zabaw jest nieogrodzony i sąsiaduje z ulicą. Trzeba, więc uważać na dzieci! Ale całość oceniamy na bardzo fajne miejsce, szczególnie że jest ono w cieniu! Choć to nie plac zabaw dla mniejszych dzieci – te będą się na pewno złościć, że nie mogą wejść na najwyższą zjeżdżalnię.

Przyjemna przestrzeń Ptasiego Ogrodu w cieniu drzew

Trzeba zacząć od tego, że Ptasi Ogród Krakowian to dwie części – stara i nowa. Starsza znajduje się bardziej przy ul. Bobrowskiego, nowa zaraz obok kościoła przy ul. Grzegórzeckiej. Ze starej do nowej części prowadzi piękna ścieżka na początku wybrukowana nieregularnymi płytami, w nowej zaczynają się drewniane kładki. 😍 Po drodze mijamy domki dla ptaków, podwójne huśtawki, hamaki, ławeczki, skrzynki, w których posadzone są zioła, kolejne hamaki i na końcu dochodzimy do upragnionego przez dzieci placu zabaw.

Ale co w tym miejscu jest najlepsze to CIEŃ, który latem jest zbawieniem. A tu jest go bardzo dużo! Są wysokie drzewa, dużo roślinności, krzewów. Ścieżka przebiegająca od starej części ogrodu do nowo powstałej to dosłownie ścieżka jak z tajemniczego ogrodu. Ależ tu było przyjemnie i chłodno, gdy termometry pokazywały prawie 30 stopni!

Zioła zasadzone w skrzyniach

Naszą uwagę przyciągnęły tu również drewniane skrzynie obsadzone ziołami. Dzieci z ochotą zaczęły oglądać, co tam rośnie i wypytywać mamo, a co to? Same zresztą mają swój ziołowy ogródek na parapecie i u babci w ogródku. Ale nie martwcie się, jak to powiedziała Jagoda – jest tu ściąga, co rośnie w ziołowym ogrodzie.

W starszej części ogrodu znajduje się też fajna rzecz, czyli domek, w którym można zostawić książkę do poczytania. W tej części też znajdują się budki dla ptaków, informacja o tym, czyjego ćwierkania można tu posłuchać, a także poidełka dla ptaków. My byliśmy tu dosyć wcześnie rano i pięknie było słychać poranne trele.

Gdzie dokładnie znajduje się Ptasi Ogród Krakowian, jak dotrzeć, parking?

➡️ Najłatwiej napisać, że Ptasi Ogród Krakowian znajduje się w pobliżu kościoła św. Kazimierza w Grzegórzkach przy ul. Bobrowskiego. Poniżej na mapie zaznaczamy dokładną lokalizację placu zabaw. 👇


🅿️ Parking – obowiązuje tu strefa parkowania. Parkowanie przy ulicy. Jeśli chcecie od razu znaleźć się przy placu zabaw – parking wzdłuż ul. Grzegórzeckiej, jeśli zacząć spacer od starej części – ul. Bobrowskiego (obok biblioteki).

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Francesco Nullo. Dojście w ok. 3 minuty.

Czy warto się tu wybrać? Specjalnie to uważamy, że niekoniecznie, ale przy okazji spaceru wałami Wisły to, czemu nie? My kiedyś często (czytaj z jednym dzieckiem i to niemowlakiem) pokonywałyśmy trasę Tauron Arena – Kazimierz, więc wtedy taki przystanek w takiej przestrzeni byłby dla nas super pomysłem. Przy okazji można połączyć wycieczkę tutaj z Parkiem Dąbie i super placem zabaw Smoczy Skwer, lub z placem zabaw przy skwerze Eilego. A na koniec dodamy, że takie ogrody powinny absolutnie powstawać na każdym większym i mniejszym krakowskim osiedlu!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *