Bawialnie

Małe Miasto Wielka Wyobraźnia – bawialnia

Małe Miasto Wielka Wyobraźnia, czyli kolejna bawialnia z tematycznymi pokojami na mapie Krakowa. Co ją wyróżnia? Jest kilka szczegółów, które zauważyliśmy i je tu Wam opiszemy. Po pierwsze nazwa tego miejsca dokładnie oddaje to, co tu znajdziemy. Sala zabaw może nie jest zbyt duża – jest to takie małe miasto, ściśle zabudowane kolorowymi domkami, ale po wejściu dalej dzieci pobudzają swoją wyobraźnię i zabawa może nie mieć końca!

Tematyczne domki w Małym Mieście Wielkiej Wyobraźni

Znajduje się tu 9 tematycznych domków. Bezsprzecznie każdy jest bardzo dobrze wyposażony. Ilość zabawek i ich rodzaj robi wrażenie! Godnym uwagi jest fakt, że są one bardzo wyszukane, wykonane z dużą dbałością o szczegóły, nie mówiąc o ich jakości. Widać, że większość bez wątpienia tworzona była na zamówienie, a część nawet sprowadzana ze Stanów, jak wspomniał właściciel! Tak, naprawdę znajdziecie tu zabawki, które my widzieliśmy pierwszy raz w bawialniach, a trochę już ich widzieliśmy. 😉

 • Małe Miasto Wielka Wyobraźnia
 • Małe Miasto Wielka Wyobraźnia

Ulice i droga wokół do jazdy extra pojazdami

Wchodząc do strefy zabawy, można śmiało powiedzieć: „Witajcie w naszym mieście”. Na ulicy Warszawskiej można naprawić samochód w bardzo profesjonalnym warsztacie samochodowym u mechanika. My się nie znamy, ale to, co można znaleźć w tym domku, naszych tatusiów wprawiło w zachwyt i siedzieli i dłubali przy silniku. Dalej na ul. Warszawskiej jest domek, z wyposażoną kuchnią, pralnią, zastawianym stołem oraz mały teatrzyk z kilkoma strojami m.in. ze strojem kosmonauty!

Na ulicy Krakowskiej znajduje się komisariat policji, gdzie nawet można jakiegoś złoczyńcę zamknąć do więzienia! Jest tu również fryzjer, gdzie do dyspozycji jest lalka gotowa na najbardziej szałową fryzurę sezonu!

A na rogu ul. Gdańskiej i Krakowskiej jest weterynarz i szpital. Tu niewątpliwie każdy potrzebujący znajdzie pomoc. Jagódka szczególnie tu zainteresowała się czesaniem i opieką psiaków i kociaków, które trafiły do pani weterynarz. A w szpitalu znajdziecie coś extra, czym my rodzice bawiliśmy się jak małe dzieci – organy człowieka do złożenia.

Na ul. Wrocławskiej natomiast dzieciaki mogą zrobić zakupy w Markecie – co zawsze jest dla nich nienudzącą się zabawą w jakim to miejscu byśmy nie byli. Na tej ulicy znajduje się również remiza strażacka, ostatnio u nas hit! W remizie jest wóz, którym na sygnale można jechać, gasić pożar. Jest też rozwijalny wąż i oczywiście cały potrzebny do akcji strój i gadżety. Nasze chłopaki dosłownie tu szalały!

 • Małe Miasto Wielka Wyobraźnia
 • sala zabaw Kraków
 • strażacy

Wokół na podłodze narysowano jezdnię, stoją rozstawione znaki drogowe i sygnalizacja świetlna, a nawet jest stacja benzynowa. Jest do wyboru kilka samochodów – istne szaleństwo! Tylko uważajcie na zakrętach. 😉

 • Małe Miasto Wielka Wyobraźnia
 • Małe Miasto Wielka Wyobraźnia
 • Małe Miasto Wielka Wyobraźnia

To co, którą ulicę Wy wybierzecie jako pierwszą do odwiedzenia? Najpierw oczywiście Wileńska, gdzie znajduje się ta sala zabaw. 🙂

Rura jako telefon i skrzynki na listy

Tak, to coś, co niezmiernie zaciekawiło nasze brzdące. Można było sobie trochę pokrzyczeć z pokoju do pokoju. Tu z domu do straży pożarnej, albo z policji do szpitala. Na początku nasze dzieciaki nie potrafiły zrozumieć, jak to działa. 😉 Ale potem miały niezłą zabawę!

Kolejną extra rzeczą były skrzynki na listy. Dzieci mogły wysyłać listy do poszczególnych domków – przy każdym była skrzynka pocztowa. Bomba! Tak to teraz wygląda, że rzadko kiedy wysyłamy listy i pocztówki, jedynie to atrakcja wakacji, także nabijanie prawdziwych pieczątek na poczcie i roznoszenie listów zrobiło wielką furorę wśród naszych pociech.

Strefa dla rodziców

Znajdują się tu bardzo relaksujące sofy, przy których znajdują się fajne klocki magnetyczne, świecące i drewniane. Hmm czyżby to zabawki specjalnie zostawione dla rodziców? Nas zdecydowanie one zainteresowały. 😉 Druga część to niski stolik dla dzieci, przy którym mogą pobawić się one klockami, lub coś przekąsić. Jest to również miejsce do organizacji urodzin dla dzieciaków.

‼️ Uwaga – strefę odpoczynku i zabawy łączy kilka schodów – tu z mniejszymi dziećmi trzeba uważać!

‼️ A i rodzice uważajcie na swoje głowy przy wchodzeniu do poszczególnych domków. Wejścia są dosyć nisko i kilka razy o tym zapomnieliśmy. 🙈

Inne udogodnienia

Co bardzo fajne w tym miejscu są dwie toalety – jedna dla rodziców, a druga dla dzieci – z małą umywalką i toaletą. Nasze przedszkolaki chórem stwierdziły, że wygląda jak w przedszkolu i same bez problemu mogły z niej korzystać. Ukłony dla właścicieli, którzy to wymyślili. Nas matki ona zauroczyła, o ile można tak napisać o toalecie, haha 😉

➡️ Sala jest również codzienne dezynfekowana, na sali jest oczyszczacz powietrza.

➡️ Przy wejściu znajdują się zamykane na kluczyk szafki.

✅ Jest przewijak z pieluszkami i mokrymi chusteczkami.

Gdzie znajduje się bawialnia Małe Miasto Wielka Wyobraźnia, jak dojechać, gdzie parkować?

➡️ Dokładny adres: ul. Wileńska 4, tj. zaraz naprzeciwko Uniwersytetu Rolniczego oddziału Ogrodniczego przy al. 29 Listopada. Patrz mapa poniżej. 👇


🅿️ Jeśli chodzi o parking, to przed bawialnią znajduje się kilka miejsc parkingowych, więc powinno bez problemu znaleźć się miejsce. Jeśli nie to polecamy szukać na pobliskim na osiedlu.

➡️ Dojazd komunikacją miejską: przystanek MPK zaraz obok – Uniwersytet Rolniczy.

Cennik bawialni Małe Miasto:

Od poniedziałku do piątku:

 • 1 godz. – 18 zł,
 • 2 godz. – 28 zł,
 • bez limitu czasowego – 38 zł.

Soboty:

 • 1 godz. – 20 zł,
 • 2 godz. – 30 zł,
 • bez limitu czasowego – 40 zł.

40% zniżki dla rodzeństwa (drugie dziecko).
Dziecko poniżej roku – zniżka 50%.

❤️ Bawialnia honoruje Kartę Dużej Rodziny!

Szczegółowy cennik tutaj – KLIK.

Obecnie bawialnia Małe Miasto Wielka Wyobraźnia działa w normalnym trybie, ale jest możliwość wynajmu na wyłączność. Jeśli chcemy wejść z ulicy to powinno się nam udać jeśli nie jest przekroczony limit osób. Dlatego też warto zadzwonić i zapytać o stan faktyczny i uprzedzić przed przyjściem albo od razu zarezerwować dla siebie godzinkę lub dwie.

Oczywiście na miejscu możecie zakupić kawę i napoje.

Kończąc, bawialnia Małe Miasto Wielka Wyobraźnia z niby ostatnio modnym tematem przewodnim sal zabaw, w których znajdziemy małe tematyczne domki dla dzieci, nas oczarowała. Ilość zabawek spokojnie starczyłaby na kolejne 2 godziny zabawy. Super pomysłem jest droga wokół sali oraz oczywiście sama jakość wykonania. My będziemy wracać, bo to bardzo interesujące miejsce z bardzo wygodnymi kanapami dla strudzonych rodziców. 🙂 Według nas jest to miejsce warte do odwiedzenia z dziećmi.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *