Place zabaw

Teatralny Ogród Krakowian – plac zabaw

Teatralny Ogród Krakowian to kolejny bardzo ciekawy Ogród Krakowian na mapie Krakowa. W okolicach Teatru Ludowego powstało miejsce, które ma swój niepowtarzalny klimat. Oczywiście to, co przyciągnęło naszą uwagę do tego miejsca to to, że całość tego niewielkiego skweru zieleni w głównej mierze zaprojektowano i wykonano z myślą głównie o najmłodszych krakowianach! Niewątpliwym plusem jest to, że powstała tu bowiem duża konstrukcja ze zjeżdżalnią, mini teatr z widownią oraz scena z ławeczkami. Przede wszystkim wszystko ładnie i przyjemnie wkomponowane w zieleń. Z pewnością wiele osób doceni także fakt, że to wszystko w otoczeniu starych drzew, które niewątpliwie latem będą dawać przyjemny cień!

Konstrukcja ze zjeżdżalnią

Bezsprzecznie to zjeżdżalnia robi tutaj robotę! Długa, zakręcona i zamknięta – nam przypomina trochę rury w parku wodnym! A które dziecko nie lubi takich miejsc? Nasze bardzo! Lecz godnym zaznaczenia jest to, że konstrukcja jest dla dużo starszych dzieci. Żeby wejść na górę, trzeba się trochę natrudzić – nie jest to takie proste – są skomplikowane przeszkody linowe. Na górze jest bocianie gniazdo i przeźroczysta podłoga – fajna sprawa i ciut przerażająca. To zdecydowanie atrakcja dla dzieci plus 6, może 5 lat. Z samego wyglądu prezentuje się fajnie!

Teatrzyk

Naprawdę super pomysł. Bez wątpienia nawiązuje do miejsca powstania nowego Ogrodu Krakowian, czyli Teatru Ludowego. Powstała tu mała scena, za którą dzieciaki mogą stanąć i zrobić występ. Dla widzów przygotowane są oczywiście przed teatrzykiem wygodne ławeczki.

Bardzo przyjemna przestrzeń Teatralnego Ogrodu Krakowian

Całość zagospodarowanego terenu Teatralnego Ogrodu Krakowian z pewnością stworzyła bardzo ładną przestrzeń do odpoczynku. Znajduje się tu również długi stół z ławkami oraz duża widownia z podestami, czyli kolejne nawiązanie do teatru i wystawianych przedstawień. Ponadto warto to zaznaczyć nie wycięto tu wysokich drzew – latem będzie tu bardzo przyjemnie w ich cieniu spędzać czas.

Gdzie jest dokładnie nowy Teatralny Ogród Krakowian?

➡️ Dokładnie za gmachem Teatru Ludowego. Dokładną lokalizację zaznaczamy poniżej na mapie – na mapach Google nie ma zaznaczonego tego ogrodu jeszcze. 👇 Współrzędne GPS: 50.080129, 20.033325.


  • teatr ludowy
  • teatr ludowy

➡️ Zaparkować można na osiedlu obok.

➡️ Dojazd komunikacją: najbliższy przystanek Teatr Ludowy – moża dotrzeć autobusem linii nr 110, 123, 139, 160, 163, 193 oraz 501 lub tramwajem linii nr 1 oraz 5 (z przystanku tramwajowego trzeba dojść pod teatr ciut dalej).

Czy Teatralny Ogród Krakowian to warte odwiedzenia miejsce? Uważamy, że tak. Przede wszystkim można w tej okolicy bardzo przyjemnie spędzić czas. W gmachu teatru działa Klubokawiarnia Ludowa – mają piękny ogródek latem. Teraz są tam tylko rozwieszone lampki, ale latem jest tu naprawdę ładnie. 🙂

  • Klubokawiarnia Ludowa
  • Klubokawiarnia Ludowa

Nieopodal, bo ok. 5 min pieszo, po drugiej stronie ul. Obrońców Krzyża, jest coś, co zainteresuje z pewnością dzieci, a mianowicie czołg. Stoi on pod Muzeum Czynu Zbrojnego – dokładny adres: os. Górali 23. Polecamy na krótki spacerek. Czołg ten zawsze jest atrakcją dla naszych brzdąców. 🙂

  • Muzeum Czynu Zbrojnego, czołg
  • Muzeum Czynu Zbrojnego, czołg

Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu w zakładce NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *