Inne formy spędzania czasu,  Wycieczki poza Kraków

Wola Krogulecka – platforma widokowa ślimak

W Beskidzie Sądeckim, nad rzeką Poprad znajduje się spiralna platforma widokowa zwana ślimakiem. Jest ona w Woli Kroguleckiej niedaleko Rytra. Można podziwiać z niej wspaniałe widoki na Kotlinę Sądecką, Dolinę Popradu, Pasmo Radziejowej, Beskid Wyspowy. Nam udało się tu trafić na cudowną pogodę, więc miejsce to zrobiło na nas ogromne wrażenie!

Pomimo tego, że platforma nie jest bardzo duża, pojawia się tam bardzo wiele osób i jest ona główną atrakcją okolicy. Szczególnie magicznie jest o zachodzie słońca!

Wejście na platformę widokową jest bezpłatne, otwarta jest ona całą dobę.

Przy platformie znajduje się fajne miejsce na odpoczynek, czy rozpalenie ogniska. Mieści się tam nawet malutki plac zabaw na piasku z jedną huśtawką. Obok platformy są także drewniane ławki, z których można podziwiać piękne widoki.

Na miejscu znajduje się także toaleta!

Gdzie zaparkować przy wieży widokowej w Woli Kroguleckiej?

➡️ Przy platformie widokowej znajdują się dwa parkingi.

➡️ Najbliższy parking jest dostępny tylko w tygodniu, tuż obok platformy. Współrzędne GPS: 49.5076656, 20.6723757. Na mapie poniżej go zaznaczamy. 👇


➡️ Drugi parking około 300 metrów wcześniej, gdzie jest miejsce na około 15 samochodów. Dojście z parkingu do platformy zajmuje około 5- 10 minut. Idzie się asfaltową drogą, więc bez problemu można zabrać wózek. Współrzędne GPS: 49.5106874, 20.6721423. Patrz mapa poniżej. 👇


Choć jest to miejsce do odwiedzenia „przy okazji”, to naprawdę polecamy! Szczególnie w super pogodę, kiedy można napawać się przepięknymi widokami. Nawet nasze małe brzdące (a przynajmniej ten większy) potrafiły docenić walory tego miejsca. Odkąd byliśmy na wieży widokowej w Szpilówce, chciał odwiedzić kolejne takie miejsce i chyba udało nam się zabrać go w kolejne piękne widokowe miejsce! Dlatego polecamy je i Wam. 😉

Będąc już w okolicy warto wybrać się do Piwnicznej Zdrój, bądź Nowego i Starego Sącza, a także do Bobrowiska, które opisywałyśmy TUTAJ.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *