Inne formy spędzania czasu,  Place zabaw,  Wycieczki poza Kraków

Zarabie Gdów – gdy szukasz alternatywy poza miastem

Teren Zarabia Gdów, słynie ze stworzenia fantastycznej strefy rekreacji dla mieszkańców gminy Gdowa oraz turystów. Już wiele razy słyszeliśmy, że warto się tu wybrać. I jakby mogło być inaczej, wybraliśmy się i my, lecz przegoniły nas szybko chmury deszczowe i nie wszystko zobaczyliśmy. Ale warto było przyjechać. Dzieciaki miały radochę, a my spędziliśmy miło czas w pięknej, zielonej przestrzeni.

Tak naprawdę są tutaj przygotowane dwie strefy rekreacyjne, po dwóch stronach rzeki Raby.

Strefa rekreacji Zarabie I

Na tym terenie Zarabia znajdują się dwa place zabaw, skatepark, kort tenisowy, boisko do siatkówki plażowej, boisko asfaltowe dla fanów koszykówki, siłownia pod chmurką oraz fajne i duże ścianki wspinaczkowe. Przy strefie dla najmłodszych znajdziemy także alejki do spacerowania wśród drzew, toaletę, a także scenę, na której odbywają się koncerty główne w Gdowie. Jak widać wiele tu atrakcji i jest, gdzie się bawić. 😉

  • skatepark gdów

Plac zabaw godny odwiedzin!

Ten oto plac zabaw znajdziecie, idąc dalej za skatepark, bliżej sceny. Cały położony jest na miękkim podłożu bezpiecznym dla dzieci. Z dużą ilością huśtawek, z oddzieloną strefą dla maluszka. Znajdziecie tutaj konstrukcje linowe oraz trampoliny. Jest również miejsce, żeby bezpiecznie zaparkować swój dwukołowy pojazd. 😉 Czysto, kolorowo i ciekawie, tak określiłabym ten plac zabaw na Zarabiu. Dzieciom się bardzo podobał! A zaraz za placem zabaw znajdziecie ścieżki do spacerowania, choć nam się to nie udało, bo napotkaliśmy na wielką ilość komarów pośród drzew i wróciliśmy na plac zabaw. 😉

Strefa rekreacji Zarabie II

To strefa po drugiej stronie Raby oraz po drugiej stronie ulicy w stosunku do terenu Zarabia I. Mamy tutaj malutką plażę, oraz strefę odpoczynku i plac targowy z toaletą i parkingiem. Można tutaj rozpalić ognisko i posiedzieć na zrobionej tak jakby „promenadzie”. Po drugiej stronie rzeki można posiedzieć na trawie, urządzić piknik. Obok mamy także dwie piękne i smaczne restauracje, takie jak „Zajazd Szałas” oraz „Babie Lato”. Tu ma też początek trasa pieszo – rowerowa.

Zarabie Gdów to także świetna alternatywa na rowery

Jest tu wiele szlaków rowerowych, którymi możemy podróżować do woli. Tutaj prowadzi ścieżka Velo Raba, na której początku znajdziemy także MOR, czyli miejsce obsługi rowerzystów z ławeczkami do odpoczynku.

Również na Zarabiu znajdziemy szlak im. Żeleńskich prowadzący od Niepołomic do Jodłownika, kulturowy biegnący do miejscowości Niegowić przez Pierzchowiec i Hucisko, szlak widokowy do Stryszowa oraz szlak kulinarny prowadzący do Lasu Wólczańskiego. Nam niestety pogoda pokrzyżowała plany i niestety nie zdążyliśmy nawet wyciągnąć rowerów, gdyż zaczął padać deszcz.

Gdzie znajduje się Zarabie Gdów?

➡️ Nad rzeką Rabą w Gdowie. Z Krakowa dojazd w ok. 40 min – ok. 30 km.

➡️ Parking bezpłatny znajduje się zaraz przy ulicy Do Raby. Zaznaczamy to miejsce na mapie poniżej. 👇 Współrzędne GPS: 49.8995189, 20.2089622.


Jeśli chcesz połączyć chwilkę odpoczynku i mieć tuż obok miejsce do zabawy dla dzieci to Zarabie Gdów nadaje się do tego znakomicie. Jest oświetlone, są toalety, bardzo dużo różnej infrastruktury. Zawsze też można się tu wybrać na spacer wzdłuż rzeki lub po alejkach spacerowych. A jeśli dzieci będą znużone, to mają do dyspozycji place zabaw lub skatepark, dlatego my uważamy, że warto się tu wybrać. My polecamy!


A jeśli jesteście już w Gdowie to niedaleko macie do Kuter Portu w Nieznanowicach lub do Dobczyc. Oba te miejsca uwielbiamy. 😍


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *