Inne formy spędzania czasu,  Na Spacer,  Okolice Krakowa,  Place zabaw

Plac zabaw w Dobczycach – naturalny, leśny i piracki!

Park miejski przy ulicy Turystycznej

Park miejski nad Rabą powstał na terenie dawnego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Dobek”. Znajdują się tutaj m.in. korty tenisowe, siłownia plenerowa oraz plac zabaw. A w sumie to nie jeden, lecz dwa!, a nawet trzy jakby nie patrzeć! Piękne i liczne ścieżki zachęcają do zabrania roweru, hulajnogi, lub po prostu przejścia się po parku. Nowe ławki zachęcają do wzięcia książki lub po prostu odpoczynku i rozkoszowania się pięknem przyrody. Nie brakuje tu także oświetlenia, więc wieczorne wyjście także jest możliwe. Gmina Dobczyce bardzo mocno postawiła na zagospodarowanie otoczenia Zbiornika Dobczyckiego i bardzo się cieszymy, że powstał tutaj taki duży obiekt z rekreacją i rozrywką. A szczególnie taki extra plac zabaw w Dobczycach.

Naturalny plac zabaw – cały z drewna !

To miejsce do zabawy dla dzieci opiszemy jako pierwsze, ponieważ właśnie ten plac zabaw zrobił na nas piorunujące wrażenie! Do parku wchodzimy przez piękny drewniany most i to on już nas przenosi w mega leśny klimat. Plac zabaw w Dobczycach wykonany jest głównie z surowców naturalnych – czyli drewna. Cały wśród zieleni – zrobił na nas jeszcze lepsze wrażenie niż Leśny Park Witkowicki, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Jest tu przede wszystkim tyrolka, która zawsze jest hitem wśród dzieciaków jeśli chodzi o place zabaw. Mamy tutaj wiele możliwości torów przeszkód – pajęczyna z łańcucha, pniaki jako równoważnie – niektóre nawet bujane dla utrudnienia. 😉 Rurę tunelową i most w jednym.

Zaskakujące jest to, że wystarczy wziąć parę pni drzew, ściąć na różne kawałki i wyjdzie z tego fajna ścieżka do skakania! Że czasami wystarczy dobrze poukładać pniaki i już mamy okręg do przejścia – wydaje się to takie łatwe i proste, a naprawdę ten plac zabaw robi wielkie wow! Jest też huśtawka i coś naprawdę fajnego – ścieżka sensoryczna również naturalna. Wykonana z mniejszych i większych kamieni oraz szyszek. Wywoła uśmiech na mojej twarzy. To naprawdę fajne doznania dla dzieci. Chcemy więcej takich placów zabaw!

Dzieciaki znajdą tu również bujak na sprężynie, a także rozrywkę z elementami współzawodnictwa – czyli skoki do piachu z miarką. Można łatwo porównać, kto ile skoczył metrów. Ten naturalistyczny plac zabaw nie tylko spodobał się mnie, ale także Kacperkowi. Pomimo burzy i zaczynającego padać deszczu nie chciał stamtąd wychodzić.

I jest coś jeszcze – czyli zielony, leśny plac zabaw!

Tuż zaraz za drewnianym placem zabaw znajduje się coś jeszcze – leśny, naturalny plac zabaw. Znajdziecie tu różne szałasy – aż trzy jeśli dobrze pamiętam, dwie ścieżki półokrągłe – takie jakby pergole, a nawet jeden leśny labirynt. Aaaaa i jest coś jeszcze zjeżdżalnia na górce! Mówię Wam cudo!!

Dla nas to miejsce coś czuję, że będzie teraz ulubionym miejscem wypadowym, ponieważ zrobiło na nas niesamowite wrażenie. Wszystko pachnące nowością. Ale to nie wszystko jest jeszcze jeden plac zabaw! 🙂

Piracki plac zabaw, zaraz przy wejściu

I na wejściu wielki plus, bo wyłożony bezpiecznym podłożem, żeby dzieci nie zdzierały kolan, co więcej kolorowy i ciekawy. Na pierwszym planie znajdziemy niską konstrukcję dla mniejszych dzieci z dwoma zjeżdżalniami, mostkiem ruchomym i małą ścianką wspinaczkową. To taki fajny plac zabaw na początki chodzenia i poznawania z rozrywką na zewnątrz, więc dla dzieciaczków już chodzących idealny.

W dalszej części karuzela, huśtawki dla maluszków i starszych oraz ostatnio hit placów zabaw, czyli bocianie gniazdo. I oczywiście konstrukcja statku dla starszych dzieci. Tu mogą wejść na pokład po linach i popłynąć w siną dal. 🙂

Znajdziemy tu także piramidę linową, która także jest dla dzieci extra zabawą, bowiem które dziecię nie lubi się wspinać? Na pewno nie nasze! Na całym placu zabaw znajdziecie też parę bujaków na sprężynach. Tak i to wszystko w jednym miejscu! Ale tuż obok placu zabaw jest jeszcze kolejna rozrywka dla dzieci.

Darmowy mini golf – czyli rozrywka także dla tatusiów

Oj gdybyście widzieli minę mojego męża, jak zobaczył to pole do mini golfa. Zawsze będąc na wakacjach, mówił, że jak dzieci podrosną, to będzie je zabierał na mini golfa, bo właśnie tak mu się kojarzą wakacje z dzieciństwa. A tu proszę – mini golf przy placu zabaw, i to za darmo! Naprawdę fajna sprawa. Ale to nie koniec!

Budynek gospodarczy z toaletami i kolorowymi grami

Tak, tak obok placu zabaw znajdziemy wielki budynek gospodarczy, w którym znajdziemy toalety, a także na podłodze zabawy dla dzieciaczków. Jakie? Gra w klasy, gra w twistera i gra w chińczyka. To według nas genialny pomysł! Tani i jakże prosty w swej prostocie. Tak naprawdę niewiele potrzeba i na niejednym betonie przy placu zabaw mógłby się on pojawiać, bo dla dzieciaków na pewno daje frajdę.

Z tego co czytaliśmy ma tutaj jeszcze powstać lodowisko oraz kąpielisko, więc już nie możemy się doczekać!

Gdzie znajduje się park i plac zabaw?

Do parku możemy się dostać ścieżką pieszo – rowerową wzdłuż Raby lub po prostu zaparkować na parkingu przy obiekcie.

Park miejski, na którego terenie, jest opisany plac zabaw, zlokalizowany jest w Dobczycach nad Rabą, na terenie dawnego ośrodka OSiR-u przy ul. Turystycznej. Lokalizacja parkingu poniżej. 👇


Część ogrodzona parku otwarta jest w godzinach od: 8.00 – 21.00.

W parku znajdziecie wiatę na rowery, także można je tu bezpiecznie zaparkować. A i kolejna rzecz są tu korty tenisowe. Więc jeśli macie w planach pograć w tenisa, to tu też jest taka możliwość.

Kończąc, uważamy, że Dobczyce mają jeden z fajniejszych placów zabaw! Myślę, że każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie, a i rodzice powinni być zadowoleni. Cały kompleks robi niesamowite wrażenie i bez problemu może się porównywać z niejednym miejscem w Krakowie!


A jeśli chcecie dowiedzieć się, co jeszcze jest fajnego w Dobczycach oprócz tego placu zabaw, to polecamy na nasz wcześniejszy wpis, w którym pisaliśmy, że tu się nie da nudzić – LINK TUTAJ! Co więcej, będąc w okolicy, zawsze możecie jeszcze wpaść do Kuter Portu, gdzie oprócz pysznego jedzenia, możecie także skorzystać z plaży i kąpieliska.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


2 komentarze

  • Ewa

    Bardzo dziękuję za ten wpis, dzięki niemu odwiedziliśmy to miejsce i jesteśmy zachwyceni 🙂 Kiedy robiliście zdjęcia, że było tak mało ludzi? Zastanawiam się kiedy najlepiej je odwiedzać żeby uniknąć ludzi.

    • Agnieszka

      Bardzo nam miło!!:) nam też się podoba to miejsce!! a byliśmy na samym początku otwarcia, jak jeszcze nie był taki znany i druga rzecz to nadciągały czarne chmury i dlatego wszyscy się pochowali!