Bawialnie

Wioska Szumi Szumi Las – bawialnio-kawiarnia w Krakowie

W Krakowie otworzyła się niedawno nowa kawiarnio-bawialnia Wioska Szumi Szumi Las przy ul. Starego Dębu (Bronowice). Ale na wstępie ważna uwaga! Bawialnia działa tylko w weekendy! Bowiem jest to koncepcja łącząca w ciągu tygodnia opiekę dzienną nad maluchami do 3 roku życia, a w weekendy miejsce to działa jako sala zabaw i kawiarnia. Bardzo pomysłowe połączenie! Naprawdę ciekawie zostało to wymyślone i sama jestem ciekawa, jak się to sprawdzi, bo ja faktycznie od kiedy moje brzdące chodzą do przedszkola, z bawialni korzystam głównie w weekendy.

Jak wygląda Wioska Szumi Szumi Las?

Na samym początku zaznaczę, że miejsce to jest kameralne ze względu na swoją wielkość. Jednak pomimo tego, że bawialnia nie jest duża to bardzo dobrze wykorzystana i pięknie urządzona. Można poczuć się tutaj jak w domu. Naturalne kolory, piękne dodatki, rośliny. Strefa zabawy jest oddzielona niskim płotkiem od części ze stolikami i kanapą dla rodziców. Przy wejściu jest miejsce na buty i kurtki. Wózek też wjedzie, choć miejsca jest malutko.

Co do zabawy znajdą tu dzieci?

Małpi gaj

I tu wielkie wow! Moje dzieci ta bawialnia wciągnęła na prawie 3 godziny! Dzieci pobawią się tu na dwupoziomowej, drewnianej konstrukcji z licznymi zakamarkami i przeszkodami oraz zjeżdżalnią! Jestem pod wrażeniem, że na tak niewielkiej powierzchni powstał taki małpi gaj, który niewątpliwie bardzo zajął moje dzieci zabawą.

Zabawki drewniane i hit klocki magnetyczne

W bawialni Szumi Szumi Las jest wiele zabawek w stylu Montessori, mocno edukacyjnych, choć nie tylko! Są m.in.: fantastyczne klocki magnetyczne, kącik czytelniczy, drewniana remiza, domek dla lalek, dźwig, drewniane tory, kulodrom, drewniane pojazdy oraz wiele, wiele innych, które nawet ciężko wymienić. Mnie się tu bardzo podobało i cały czas miałam dzieci na oku, popijając sobie kawę i pracując. Bawialnia jest dedykowana dla dzieci do 6 roku życia i uważam, że jednakowo starszak oraz maluszek znajdą tutaj coś dla siebie. Ja tu byłam z 2-latką, 5-latkiem i prawie 7-latką. Cała trójka bawiła się znakomicie i oczywiście nie chcieli wychodzić.

Miejsce dla rodziców

W bawialni wydzielono bardzo wygodną strefę kawiarni. Jest kilka stolików dla rodziców oraz kanapa. Można zamówić kawę, herbatkę i coś słodkiego. W witrynce znajdziecie też zdrowe przekąski dla dzieci.

Udogodnienia

  • W toalecie znajdziecie osobną niską umywalkę dla dzieci oraz wszelkie niezbędne akcesoria takie jak: nakładka na toaletę, podstawka do umywalki, nocnik, awaryjne pieluszki, mokre chusteczki
  • Do bawialni wjedziecie wózkiem, choć w środku jest mało miejsca na jego zostawienie
  • Są dostępne krzesełka do karmienia

Ceny Wioska Szumi Szumi Las

  • 1h – 19 zł
  • 2h – 33 zł

Zabawa dla rodzeństwa 29 zł/1h.

Godziny otwarcia

Bawialnia jest otwarta TYLKO w weekendy w godz. 10:00 – 18:00

Radzę jednak sprawdzać aktualne godziny otwarcia, bo mogą być organizowane np. urodziny.

Gdzie znajduje się Bawialnia Wioska Szumi Szumi Las, dojazd, parking?

➡️ Adres: ul. Starego Dębu 54/12 (Bronowice). Lokalizacja zaznaczona na mapie poniżej 👇


🅿️ Parking – na osiedlu wzdłuż drogi.

Kończąc, bawialnia Wioska Szumi Szumi Las jest pięknie urządzona i ciekawa dla maluchów. Jej kameralność będzie mieć na pewno swoje plusy, będzie tu spokojnie. Jeśli nie przepadacie za tłumami w bawialniach i przebodźcowaniem to wybierzcie się tutaj. My bardzo polecamy!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!