Inne

Badania w domu – aplikacja Home Lab

Pobieranie krwi u dzieci to nie lada przeprawa. Zresztą sama nie lubię i zdecydowanie nie mogę patrzeć na moment wbijania igły. Na samą myśl o wybraniu się do przychodni lub innego punktu diagnostycznego dostaję gorączki i moje dzieci też! Gdy dostaliśmy propozycję przetestowania nowej aplikacji Home Lab i zamówienia pobrania badania w domu, uznałam to za świetne rozwiązanie! I dlaczego wcześniej o takim rozwiązaniu nie pomyślałam?! Ile bym oddała, kiedy moje dzieci były bobaskami, aby ktoś przyjechał do domu, pobrał próbki do badania, a ja nie musiałabym ich wtedy, zabierać do przychodni.

Home Lab – co to za aplikacja i jak to wszystko się odbywa?

Home Lab to pierwsza aplikacja, w której zamówisz pobranie badania do domu, próbki zostaną bezpiecznie przetransportowane do laboratorium, a wynik pojawi się jeszcze tego samego dnia na Twoim telefonie. I to wszystko bez wychodzenia z domu. Zamawiasz, ustalasz godzinę, specjalista przyjeżdża pod wskazany adres, pobiera próbkę i potem tylko czekasz na wyniki. Proste? Banalne!

Badania w domu – aplikacja Home Lab – jak to działa?

  • Trzeba pobrać bezpłatną aplikację na telefon – HomeLab.
  • Po pobraniu na swój telefon należy się zarejestrować, aby utworzyć konto. Jeśli chce się wykonać badanie również dla dziecka, nie trzeba zakładać osobnego konta, ale osobny profil na utworzonym własnym koncie uzupełniając danymi dziecka.
  • Następnie wybiera się badanie z listy dostępnych badań i zamawia pobranie w dowolnym miejscu i terminie. Przy każdym badaniu znajduje się opis i sposób przygotowania się.
  • Potem ustala się termin pobrania i należy opłacić badanie. Po potwierdzeniu czekamy na przyjazd specjalisty.
  • Na badania obowiązuje stała zniżka -10% z Kartą Dużej Rodziny.
  • W ustalonym terminie specjalista przyjeżdża pod wskazany adres i realizuje pobranie próbek do badania – bez wychodzenia z domu, bez ubierania, zabierania tysiąca rzeczy dla dziecka, wygodnie i bez stresu.
  • Specjalista dostarcza pobraną próbkę do laboratorium, gdzie zostaje wykonane badanie.
  • Wyniki obiera się w aplikacji w formie pdf w telefonie.

Jak badanie i rezerwacja wyglądają w praktyce?

Zamówienie badania jest bardzo proste. Aplikacja Home Lab jest intuicyjna w obsłudze. Płatności przechodziły mi bez problemu. To od strony online. A samo pobieranie i pani pielęgniarka, która do nas przyjechała na wysokim poziomie podeszła do dziecka. Ku mojemu zdziwieniu Idalka nie zapłakała ani przez moment. Oswojenie z takim zabiegiem udało się cudownie!

Szczerze obawiałam się jej głośnej i dosadnej reakcji oraz płaczu, a tu takie zaskoczenie. Myślę, że duży wpływ miało to, że była ona w domu, w znanym jej bezpiecznym miejscu, u taty na kolanach, z mamą z boku, z ulubionymi zabawkami. Niewątpliwie dobry wpływ miało także, to, że kilka minut wcześniej zobaczyła, na moim przykładzie, co ją czeka. Według nas znaczenie miało też to, że pielęgniarka nie miała fartucha. Ja np. mam syndrom białego fartucha i strach przed wszelkimi zabiegami medycznymi. Tu w zaciszu domowym strachu nie było, może ciut lekkie zaniepokojenie nową osobą. Uważam, że dla takiego malucha takie pierwsze spotkanie z zabiegiem pobierania krwi do badania w domu miało ogromne znaczenie.

Działania aplikacji się rozszerzają. W tym momencie prężnie działa w Krakowie, Lublinie, Toruniu i Płocku oraz Warszawie. Jednak oferta cały czas jest rozszerzana, aby objęła zasięgiem całą Polskę.

Więcej o aplikacji przeczytacie na stronie https://homelab24.pl/ .

Mamy też dla Was kod zniżkowy. Kod: ZDZIECKIEM10 daje zniżkę -10% na wybrane pakiety i panele alergologiczne: Pakiet BASIC+, Pakiet DLA KOBIET, Pakiet DLA MĘŻCZYZN, PAKIET DLA WEGAN I WEGETARIAN, Panel alergologiczny atopowy (20 alergenów), Panel alergologiczny wziewny (20 alergenów), Panel alergologiczny pokarmowy (20 alergenów), Panel alergologiczny oddechowy III, Panel alergologiczny oddechowy II, Panel Mleko+Gluten 6 (Polycheck).

Na koniec dodamy jeszcze jedno! Badajcie się, wcześnie zauważone choroby są łatwiejsze do leczenia.

Wpis powstał w ramach współpracy z Home Lab.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!