Inne formy spędzania czasu

Krakowska Manufaktura Czekolady – warsztaty czekoladowe

Krakowska Manufaktura Czekolady oferuje ciekawe i fascynujące warsztaty tworzenia własnych czekoladek. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Nam bardzo się podobało. Dzieci były zachwycone, ale kto by nie był, przy takiej ilości słodkiej zabawy?

Jak wyglądają takie czekoladowe warsztaty w Krakowskiej Manufakturze Czekolady?

Na wejściu dostajemy fartuszki i czapki cukierników. Już samo ubieranie wprawiło nasze dzieci w zaciekawienie i entuzjazm. Oczywiście zaraz po tym idziemy umyć rączki.

Na samym początku warsztatów poznajemy historię powstania czekolady na krótkim filmiku i prelekcji pani prowadzącej. Po wstępie teoretycznym przechodzimy do części praktycznej, czyli wyrobu pralinek, czekoladek za pomocą foremek i rączek.

Tutaj dzieci bawią się, mogą się ubrudzić oraz kosztować czekolady! Wszystko jest dozwolone, a inwencja twórcza nie zna granic! Można z gwiazdy wyciąć pół korony albo z resztek stworzyć cudakowe wzory do późniejszego ozdabiania.

Podczas warsztatów rysowaliśmy topioną czekoladą, pisaliśmy na czekoladowych lizakach, dekorowaliśmy własnoręcznie uformowane pralinki kolorowymi posypkami (kokosem, kolorowym cukrem, posypkami czy zielonym ryżem preparowanym). Pani zrobiła także dzieciom czekoladowy tatuaż idealny wprost do szybkiego zjedzenia.

Każdy uczestnik po warsztatach otrzymał własnoręcznie zrobione słodycze w pięknych ozdobnych pudełkach, które dzieci mogły podpisać. Taki pakunek bardzo je ucieszył! Co więcej, każdy uczestnik dostaje również certyfikat cukiernika. Sporo pamiątek, prawda? A do tego oczywiście po warsztatach pozostają słodkie wspomnienia!

Warsztaty prowadzone są bardzo ciekawie i co warto podkreślić, są dostosowane do zróżnicowanej grupy wiekowej. Pani prowadząca miała wiele cierpliwości i wspaniałe podejście do dzieci – nawet tych najmniejszych. Wiecie te sprawy, jak coś się zepsuje i jest płacz – szybko zostało to zażegnane.

Musimy dodać także, że Pani prowadząca warsztaty w prosty sposób przedstawiała dzieciom plan tego, co będziemy robić. Gdy pojawił się problem, naprawdę szybko pomagała małym rączkom uformować, wyciąć czy udekorować. A i my na pytania dorosłych uzyskałyśmy satysfakcjonujące i wyczerpujące informacje.

Rodzice oczywiście mogą pomagać dzieciom podczas pracy lub obserwować zza stolika kawiarni z kubkiem kawy.

Czy dzieciom się podobało?

Ależ tak! Na zakończenie napiszemy, że to wspaniałe miejsce! Dzieci były zachwycone warsztatami, umorusane czekoladą i wyszły z pytaniem, czy kiedyś tu jeszcze przyjdziemy. A Jagoda nawet zapytała, czy można tu zorganizować urodziny! Hm może to jest dobry pomysł na nietuzinkowe i ciekawe przyjęcie urodzinowe dla 6-latki pełne słodkiej czekolady?

Krakowska Manufaktura Czekolady organizuje także urodziny, warsztaty na spotkaniach integracyjnych, imprezach okolicznościowych, w szkołach i w przedszkolu. Wyjeżdżają lub przyjmują u siebie w lokalu, nawet do 50 osób jednocześnie.

Gdzie znajduje się Krakowska Manufaktura Czekolady?

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich 1.

Krakowska Manufaktura Czekolady mieści się w tym samym budynku, co Muzeum Podgórza. Warsztaty odbywają się w kawiarni. Można tu, gdy dziecko tworzy usiąść, odpocząć, napić się kawy i zjeść coś słodkiego.

Gdzie zaparkować?

Dojazd jest od ul. Powstańców Wielkopolskich przy przystanku autobusowym skręt wprawo w ślepą uliczkę, parkujemy przed bramą muzeum Podgórza. Uwaga! Nie wjeżdżamy na teren muzeum. Albo w bocznych uliczkach. Strefa płatnego parkowania od poniedziałku do soboty.

Ile to kosztuje?

Cena podstawowych warsztatów to 45 zł/osobę.

Można także wybrać warsztaty rozszerzone. Więcej na stronie internetowej Krakowska Manufaktura Czekolady – https://chocolate.krakow.pl/warsztaty-czekoladowe-pakiety/ .

Kiedy odbywają się warsztaty i jak się zapisać?

Warsztaty odbywają się codziennie od 9:00 do 18:00, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod numerem 519 634 600, bądź przez kontakt na mediach społecznościowych lub poprzez stronę internetową https://chocolate.krakow.pl/ .

Krakowska Manufaktura Czekolady czy polecamy te warsztaty dla dzieci?

Jasne! Dzieci bawiły się znakomicie, my zresztą też! A ile najadłyśmy się czekolady to nasze! Choć, jeśli jesteście na diecie, to hmmm przyjdźcie już po. Ale pamiętajcie kakaowiec to roślina, czekoladę robi się z kakao, więc czekolada to owoc. 😜


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!