Inne formy spędzania czasu

Krakowski Park Linowy z dzieckiem

Krakowski Park Linowy to leśny park z fajnymi trasami linowymi oraz innymi licznym atrakcjami. Położony jest na krakowskich Pychowicach, zaraz przy ścieżce rowerowej wzdłuż Wisły prowadzącej do Tyńca. Co więcej, znajduje się on w tak malowniczym miejscu, że aż chce się spędzić tu więcej czasu – jest rozległy staw, dużo drzew, super zorganizowana przestrzeń dla całych rodzin. Także jeśli macie małych fanów wspinaczki to jest to miejsce idealne! U nas taką fanką jest Jagoda. Ona to wprost uwielbia. Dlatego takie rozrywki zapewne na stałe pojawią się w naszym repertuarze spędzania czasu.

Krakowski Park Linowy – co tu znajdziemy?

Oczywiście jak sama nazwa wskazuje, główną atrakcją są trasy parku linowego, przygotowane w lasku na bardzo wysokich drzewach. Śmiało, można więc napisać, że tu dosłownie spaceruje się w koronach drzew – tylko w uprzęży. Trasy są 3, zawieszone na różnej wysokości, o różnym stopniu trudności. Jest trasa dziecięca – polecana już dla 4, 5-latków, trasy średnia i wysoka zalecane od 140 cm wzrostu. Ale uwaga to nie wszystko! Są tu jeszcze trampoliny, tyrolki do długich zjazdów, plac zabaw dla dzieci, strefa z leżakami, hamakami i punktem gastronomicznym z napojami, lodami, wiata do organizacji imprez, urodzin, strzelnica, boisko do siatkówki, specjalne trasy do pojeżdżenia quadami, i dużo miejsca na trawce. Nic tylko wybrać się całymi rodzinami i świetnie się bawić na łonie natury.

Poza tym jest tu uroczy staw z pomostami – ale uwaga bardzo chwiejnymi, nad którym jest zawieszona tyrolka! Byliśmy tu podczas dużych upałów i było tak przyjemnie! Cień drzew i bliskość wody dawała dużo mniejsze odczuwanie wysokich temperatur.

Jak wygląda trasa dziecięca?

Składa się z 12 elementów do przejścia: pochylni, tunelu, kładki, beczki, pachołków, siatki, serowej kładki, kredek, wąskiej kładki, drabiny, kładki z siatki oraz talerzyka do zjazdu małą tyrolką. Trasę dziecięcą w cenie 1 biletu można przejść dwukrotnie. Czas przejścia zależy oczywiście od umiejętności dziecka, ale trzeba liczyć ok. 15-20 min na przejście. Warto podkreślić, że na trasę powinny pójść dzieci, które już samodzielnie sobie na niej poradzą i nie będą się bać wysokości.

Tu uwaga – bo trasa ta jest poprowadzona ok. 3 m nad ziemią. Nie ma opcji, żeby rodzic z ziemi coś pomógł dziecku – jest za wysoko, aby dosięgnąć. My trochę przeliczyliśmy się z umiejętnościami i gotowością Piotrusia na tego typu atrakcje, choć on był przekonany, aby wejść. Skończyło się na tym, że musieliśmy go ratować i towarzyszyć mu w przejściu trasy. Ale nie bójcie się, jeśli nie macie możliwości albo nie chcecie wchodzić, radą i pomocą służą pracownicy parku linowego. Nawet na naszych oczach Pani z obsługi przeszła niemalże całą trasę z pewnym chłopcem który się wystraszył wysokości, a jego mama nie mogła wejść, bo trzymała drugie, małe dziecko na rękach.

Co do asekuracji – tutaj jest naprawdę łatwa na trasie dziecięcej. Nie ma tu karabinierczyków i przepinania, ale przeciąganie uchwytu przez blaszki. Bardzo proste, jednak dziecko musi umieć to kombinować i przekładać.

Cennik:

  • Trasa dziecięca – 30 zł (dwa przejścia)
  • Średnia – 35 zł
  • Trasa wysoka – 45 zł
  • Pozostałe atrakcje płatne dodatkowo, na zdjęciu poniżej cennik aktualny na lato 2022 👇

Godziny otwarcia:

Zależne od pory roku i dnia tygodnia.

Krakowski Park Linowy jest czynny od maja do października. Jego otwarcie jest też uzależnione od warunków pogodowych. Aktualne godziny otwarcia najlepiej sprawdzić na stronie internetowej Krakowskiego Parku Linowego lub na FB.

Gdzie znajduje się Krakowski Park Linowy, jak dojechać?

➡️ Adres: ul. Widłakowa 13. Lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇 Współrzędne GPS: 50.037608, 19.880357.


🅿️ Parking przy obiekcie, duży, bezpłatny.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek: Rodzinna.

➡️ Dojazd rowerem – park linowy znajduje się obok ścieżki rowerowej z centrum Krakowa na Tyniec – są dobre i widoczne oznaczenia dojazdu do parku linowego.

Czy nam się podobało? Miejsce bardzo, choć trasa dziecięca była dość wymagająca, w porównaniu do innych, na których miała okazję chodzić Jagoda. Oj coś czujemy, że będziemy tu przyjeżdżać zdecydowanie częściej! Ps. Gdy byliśmy tutaj, odbywały się tu urodzinki i wiecie, o czym marzy teraz Jagoda? O urodzinach w parku linowym! Tylko jest jeden problem – ona ma urodziny w środku zimy!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!