Place zabaw

Plac zabaw w Parku Krowoderskim – nowy i nowoczesny

W końcu dotarliśmy na nowy plac zabaw w Parku Krowoderskim. I trochę nas zaskoczył. Trochę panuje tu misz-masz, ale w sumie to fajny miszmasz. A dlaczego? Nie jest to plac zabaw jakich ostatnio pełno, czyli drewniany, z naturalnych elementów. Tu jest jakby trochę nowocześnie, plus tak jak budowano place zabaw wcześniej, czyli sporo rurek i metalu. Co warto zauważyć, to jest to plac zabaw dla chyba każdej grupy wiekowej dzieci. Są konstrukcje i dla maluszka i dla dzieci w wieku szkolnym!

Trzy strefy zabawy na placu zabaw w Parku Krowoderskim

Na pierwszy rzut oka na to miejsce formują się trzy strefy zabawy. Definiuje je trochę podłoże, ale nie do końca. Tu dodamy również to, że cały teren placu zabaw w Parku Krowodrza jest ogrodzony, za co wielki plus! Jest tu blisko ulica, z jednej i drugiej strony, dlatego jest niezmiernie to ważne! Przed jednym z wejść znajdują się stojaki na rowery.

Strefa pierwsza – na miękkim podłożu

Zaczniemy opis od pierwszej strefy, chyba najfajniejszej i robiącej efekt wow. Ale szczerze to szkoda, że nie robi ten plac zabaw takiego wow jak ten w Miechowie – kto nie zna – klik TUTAJ. Bo potencjał tu był. Ale wracając do placu zabaw w Parku Krowoderskim to główną uwagę przyciąga tu właśnie wysoka konstrukcja kubikowa ze zjeżdżalnią. Jest ona kolorowa i duża. Dla dzieci na pewno zachęcająca do zabawy. Nie byłam w środku, ale Jagoda mówi, że jest tam fajnie i rura też super, a z góry jest fajny widok!

Ta część jest naprawdę bardzo nowoczesna, zrobiona z fajnym pomysłem. Znajdują się tu ciekawe górki, linki do wspinania, tunel, metalowa zjeżdżalnia z jednej z górek, trampoliny, fajne kręciołki. Są dwa urządzenia które nie wiem jak nazwać, ale z testów służą do ćwiczenia równowagi i są naprawdę niespotykane. My takich nigdzie jeszcze nie widzieliśmy, więc jest ciekawie, mogąc spróbować czegoś nowego do zabawy. Na tym miękkim podłożu amortyzującym upadki jest także niziutka konstrukcja dla malutkich dzieci – takich nawet roczniaków. Ale o tym dalej. Tu również znajduje się karuzela, której nie umiałyśmy rozkręcić (albo może nie działała?).

Kolejna strefa zabawy na żwirku

Dla jednych to podłoże jest niezbyt trafione, ale nie nam to oceniać. Ta strefa to już taki zwykły plac zabaw, z tym że z dużą ilością atrakcji dla dzieci. Tu dominują huśtawki – cały rząd huśtawek. Jest bocianie gniazdo, kolejna taka wywrotna (albo ja nie wiem jak z niej korzystać), dwie zwykłe, dwie dla maluszków z zabezpieczeniami i jedna bardzo fajna podwójna. Idealna dla rodzica i małego dziecka. Siedząc naprzeciwko dziecko ma fajną radochę z huśtania – my z Jagodą miałyśmy. Na żwirku jest także huśtawka przeciążeniowa, ale zdecydowanie dla starszaków. Ja ją testowałam z Jagodą, ale byłam zdecydowanie za ciężka i dziecko wisiało za wysoko! Ale jest to bardzo fajna konstrukcja! Jest tu też huśtawka typu bujak! Bardzooo ciekawa!

Hitem tu jest z pewnością podwójna tyrolka! Super, że są tu podstawki i 5-latce łatwo było przyciągnąć siedzisko, wejść na górę i wskoczyć, aby pojechać. I super, że są dwie tyrolki! Kolejki do przejazdu na pewno są tu mniejsze niż na innych placach zabaw.

Na kamykach jest też kolejna konstrukcja, ale dla dzieci w wielu ok. plus 3+. Obok tego kolejne kręciołki. I uwaga ciężko się w nich po rozkręceniu jest zatrzymać!

Trzecia strefa na piasku

Tu z pewnością najmłodsze dzieci skorzystają. Ale znajdują się tu także trochę nietrafione metalowe koparki. Strasznie ciężkie w obsłudze. Nawet mnie dorosłej ciężko było coś wykopać. Ta część jest właśnie obok najniższej konstrukcji. Znajdują się tu też takie stoliki do zabawy piaskiem, gdzie np. można ustawiać babki. Część tej piaskownicy jest pod żaglem chroniącym od słońca.

Dużo ławeczek dla rodziców

Tu naprawdę co chwilę są ławeczki, duże siedzisko na środku placu zabaw. Pod drzewami są dwa hamaki. Przy strefie z piaskiem ławeczki praktycznie wokół całej piaskownicy. Super, bo to właśnie tu najwięcej czasu spędzają rodzice, pilnując najmniejsze dzieci.

Jest tu niewiele cienia

Co warto podkreślić, jest to bardzo nasłoneczniony plac zabaw. W niewielkiej części jest cień. W jesienne dni, to nie problem, wręcz tego słońca się  pragnie, ale w upalne, letnie dni już na pewno tak. Na środku zasadzono kilka drzewek, lecz zbyt dużo na razie cienia dawać nie będą.

Gdzie znajduje się nowy plac zabaw w Parku Krowoderskim?

➡️ Plac zabaw znajduje się w Parku Krowoderskim pomiędzy ulicami Jana Palacha, a ul. Władysława Łokietka. Lokalizację pokazujemy poniżej na mapie. 👇


🅿️ Parking – ogólnodostępny przy ul. Jana Palacha.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Batalionu 'Skała’ AK lub Makowskiego.

✅ Obok znajduje się sklep Lewiatan.

Kilka słów o Parku Krowoderskim

Po zabawie na placu zabaw warto się przejść na spacer po Parku Krowoderski. Choć park nie jest duży, to są tu szerokie ścieżki idealne na rower, hulajnogę. W parku jest górka, z której można się fajnie rozpędzić- choć oczywiście do tego nie zachęcamy. Ale zapraszamy w zimie, bo to jedna z fajniejszych górek do jazdy na sankach. Są tu boiska, siłownia plenerowa. Stąd też jest niedaleko do bawialni Kawa i Zabawa, jeśli komuś byłoby mało atrakcji – TUTAJ link do opisu tego miejsca.

Ogólnie plac zabaw w Parku Krowoderskim jest godny uwagi. Można było go zrobić lepiej?Pewnie tak. Bardziej nowocześnie, ale i tak kolorowa wysoka konstrukcja ze zjeżdżalnią robi tu robotę. Na pewno przyciąga uwagę dzieci! My nadal jednak czekamy na plac zabaw pokoju tego z Miechowa, który zrobi wielkie wow i będzie obiektem wycieczek z innych miast!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *