Bawialnie

Fikołki w CH Bonarka – różnorodna sala zabaw

Sala zabaw Fikołki w CH Bonarka to idealne miejsce rozrywki dla dzieci! Nasze wręcz uwielbiają bawialnie typu „małpi gaj”! My ciut mniej, ale czego dla dzieciaków się nie robi. 😉 Ale, ale tu jest znacznie więcej niż sama konstrukcja z przeszkodami, kulkami i zjeżdżalniami. Są extra ścianki wspinaczkowe, które zachwyciły Jagodę! Na ich widok zapaliły jej się iskierki w oczach! Znajduje się tu również strefa malucha, kilka autek i jeździków, multimedialne gry, aby ciut odpocząć od biegania, sale warsztatowe i urodzinowe oraz kawiarnia i sporo miejsca dla rodziców.

Sala zabaw Fikołki – jak wygląda od środka?

Tak po krótce – kolory, duża przestrzeń i moc atrakcji dla najmłodszych! Aż nie wiadomo na co się najpierw zdecydować. Jedno wiemy na pewno, nasze i Wasze dzieci nudy tu nie zaznają!

Co znajdziemy w Fikołkach do zabawy na konstrukcji „małpi gaj”? Tu od razu napiszemy, że tylko dzieci na tę konstrukcję mogą wchodzić. Nie ma możliwości, aby rodzic bawił się tam razem z dzieciakami, co w wielu tego typu bawialniach jest akceptowalne. Nam pozwolono wejść w celu zrobienia zdjęć i możliwości opisu, co tam w środku na dzieciaki czeka. Tak więc co tu jest ciekawego?

 • Liczne zakamarki, tunele z przeszkodami
 • Lustra
 • Przeszkoda z taśmami
 • Wielkie piłki z tunelem
 • Basen z kulkami
 • Zjeżdżalnia rurowa
 • Boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę

Wejść na tę wielką konstrukcję podwieszoną wysoko jest kilka. Teoretycznie jest przeznaczona dla dzieci od 4 lat. Co też ma swoje uzasadnienie – młodsze dzieciaki jeśli nie są wysokie, nie będą miały jak się tam wdrapać, bo całość znajduje się niemalże pod samym sufitem i jest ona naprawdę sporych rozmiarów.

Kolorowe ścianki wspinaczkowe

Na ich widok naszej małej adeptce sportów ekstremalnych zaświeciły się oczy! Od razu chciała skorzystać i zdobyć każdą. A jest ich kilka – o różnym stopniu trudności. Jagoda po wejściu na niemal każdą powiedziała, że było extra i to od dziś jej ulubiona bawialnia! A Kacper jak zobaczył Jagodę, to też postanowił spróbować i całkiem nieźle mu to wychodziło. Stoczyli nawet zawody na czas z Jagodą, bo są tu dwie ścianki, które mają przyciski do mierzenia czasu. Bez wątpienia to extra, dodatkowa rozrywka w takim miejscu. Aha i dodamy, że dodatkowo płatna. Nad bezpieczeństwem dzieci tu zawsze czuwa ktoś z obsługi. Pani zakłada dzieciom uprzęże i kaski, jak i instruuje, jak należy ostrożnie schodzić ze ścianek, poprzez odpychanie. Bardzo nam się to tu spodobało.

Strefa malucha

Tu maluszki znajdą dla siebie miejsce. Jest sporo różnych zabawek. Znajduje się tu mniejsza konstrukcja do wchodzenia ze zjazdem do basenu z kulkami. W rogu sali stoi tablica i stoliczek edukacyjny. Są tu kolorowe, duże klocki do układania oraz mnóstwo pojazdów, jeździków, skoczków i bujaków. Do wyboru do koloru. Z pewnością wasze maluchy nie będą się tu nudzić.

Miejsce dla rodziców – mini kawiarnia

Bardzo fajnie stworzone miejsce dla rodziców. Duża przestrzeń i dużo stolików. Oczywiście znajdziecie tu coś do jedzenia i picia. Serwują tu kawę, herbatę, soki świeżo wyciskane, koktajle, lemoniady. Do zjedzenia macie gofry, naleśniki, zestawy śniadaniowe oraz na słono tosty i croissanty.

W tej otwartej przestrzeni ze stolikami są też multimedialne gry dla dzieci. Jak widać, także interesują one maluchy. Dzięki temu też trochę mogą odpocząć od harców.

Warsztaty, zajęcia dodatkowe

Oferta tutaj też jest bogata. Odbywa się tu wiele cyklicznych zajęć, więc po więcej informacji odsyłamy na ich fanpage. M.in.: dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach kulinarnych, eksperymentalnych czy kreatywnych. Fikołki mają w ofercie również interesujące nocowania dla dzieci, mini disco.

Plusy sali zabaw Fikołki

Na wielki plus tego miejsca zasługuje porządek, który tu panuje. Może też dlatego, że jest to w miarę nowa sala zabaw, ale tu mają wielki plus. Zabawki nowe, nieponiszczone. Sami nawet widzieliśmy, jak na zakończenie dnia przyjechał pan z maszyną do mycia kulek w basenie i je czyścił, przepuszczając przez tę wielką maszynę! Są też panie animatorki, które pomagają dzieciom na konstrukcjach na górze oraz na ściankach wspinaczkowych. Na nas wrażenie zrobiło też to, że na bieżąco porządkowano zabawki! Bo wiadomo jak w takich miejscach szybko robi się bałagan.

Inne udogodnienia

Jest specjalnie dostosowana toaleta dla dzieci z małymi umywalkami, oraz nisko zawieszonymi małymi toaletami. Dzieci stwierdziły, że jest tu jak w przedszkolu i same będą korzystać. Znajduje się też tu osobny pokój dla rodzica z przewijakiem i fotelem do karmienia! Super są też szafeczki zamykane na kluczyk, przy których są nawet suszarki do włosów dla dzieci. Jednym słowem nie ma się do czego przyczepić! Jest wszystko, co potrzeba.

Sklepik na miejscu

Tak sala zabaw Fikołki prowadzi też tu, zaraz przy kasach, sklep z zabawkami, piniatami na urodziny, skarpetkami. My akurat takich rzeczy w bawialniach nie lubimy, bo to kolejna rzecz która przyciąga oczka małego człowieka. 🙂

Cennik sali zabaw Fikołki w Bonarce

Wejście na salę – od poniedziałku do piątku do godziny 16:00:

 • 30 min – 19 zł,
 • 1 godz – 29 zł,
 • 2 godz – 39 zł,
 • bilet dzienny – 49 zł.

Wejście na salę- piątek od godz. 16:00, weekend i święta:

 • 30 min – 22 zł,
 • 1 godz – 33 zł,
 • 2 godz – 44 zł,
 • bilet dzienny – 55 zł.

Abonament na 30 dni – od otwarcia do godz. 16:00 – 139 zł.

Ścianka wspinaczkowa dodatkowo płatna. Na zdjęciu poniżej cennik. 👇

Z kartą dużej rodziny 30% rabatu na wszystkie pojedyncze wejścia, 10% rabatu na ofertę urodzinową.

‼️ Uwaga – wejście na salę w czystych skarpetkach. Można mieć swoje lub jeśli się zapomni, można zakupić na miejscu.

Godziny otwarcia:

 • Poniedziałek – sobota: 10 – 21,
 • Niedziela: 10 – 19,
 • Niedziela handlowa: 10- 20.

Gdzie dokładnie znajduje się sala zabaw Fikołki?

➡️ W centrum handlowym Bonarka na 1 piętrze. Tuż nad wejściem od strony biurowców. Tak wygląda wejście do sali zabaw. 👇

Podsumowując, do Fikołków mieliśmy wiele razy wejść i żałujemy, że dopiero teraz tu trafiliśmy. Naprawdę to miejsce łączy wiele atrakcji dla dzieci. Są uwielbiane ścianki wspinaczkowe, małpi gaj, a dla maluszków kącik na miękkich matach. Kto nie był, polecamy!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *