Restauracje przyjazne dzieciom

Restauracja Włoszczyzna – smaczna, z placem zabaw, ale czy z dziećmi polecamy?

Decydując się napisać ten wpis, miałam mieszane uczucia. O restauracji Włoszczyzna słyszałam wiele dobrych opinii. Były to opinie o samej restauracji, jedzeniu, obsłudze, ale nie o placu zabaw. Wybrać się tu mieliśmy już milion razy, ale zawsze coś, a teraz będąc z głodnymi dziećmi w pobliżu, wpadliśmy na obiad i … I trochę się zawiodłam. Faktycznie obsługa, jedzenie i knajpka ok, ale plac zabaw powiedziałabym, że średni.

Plac zabaw tu jest, ale w marnym stanie technicznym

No właśnie. Jest to fajna restauracja w sąsiedztwie pięknego parku Decjusza i genialnego placu zabaw smoczy skwer „Do Woli”. Według mnie restauracja Włoszczyzna ma swój potencjał niewykorzystany. Bo lokalizacyjnie i patrząc na walory smakowe, jest w super położeniu.

Ale hm plac zabaw dla dzieci jest troszkę zaniedbany. Można się tu pobawić, co też nasze dzieci uczyniły, ale bez szału. Konstrukcja wyłączona z użytku – była zalepiona taśmą ostrzegawczą. Jedynie, z czego można było skorzystać to drabinki oraz liny do wspinania, oraz huśtawki. Plac zabaw jest na podłożu z piasku i tu naprawdę wystarczyłoby dla dzieciaków o trochę łopatek i zabawek do piaskownicy i radość by była ogromna. Poza tym całość była zarośnięta krzakami, co też jakiejś wielkiej pracy nie wymaga, żeby to utrzymać. Mamy nadzieję, że może coś się tu poprawi na lepsze, bo jedzenie dają tu bardzo dobre! A lokalizacyjnie dla rodzin z dziećmi to miejsce jest super, bo w sąsiedztwie parku, kopca, zoo.

Restauracja Włoszczyzna – co tu zjemy? Menu dla dzieci

Włoszczyzna – tu dominuje kuchnia włoska. Po dokładne menu odsyłamy na stronę restauracji na fb. Wszytko co zamówiliśmy, było pyszne. Na pewno warto tu wybrać się, bo jest smacznie. Za to duży plus.

Oczywiście jest tu fajne menu dziecięce. Kluseczki w sosie pomidorowym były przepyszne i zniknęły bardzo szybko.

Inne udogodnienia

Krzesełka dla małych dzieci widzieliśmy, że są dostępne – my nie korzystaliśmy, bo mamy już dzieci za duże. W toalecie na parterze brak przewijaka i innych akcesoriów do skorzystania dla dzieci.

Dodam jeszcze tylko tyle, że zajęliśmy stolik na zewnątrz. Być może jest druga toaleta z takimi akcesoriami, lecz o to nie zapytałam.

Sam lokal i ogródek całkiem ładnie zagospodarowany, choć zarośnięty plac zabaw bardzo nas zniesmaczył już przy samym wejściu. Nawet myśleliśmy się cofnąć i wybrać coś innego, ale dzieci popędziły na huśtawki i chciały już zaraz zjeść zupkę.

Gdzie dokładnie znajduje się restauracja Włoszczyzna? Gdzie tu parkować?

➡️ Dokładny adres: Królowej Jadwigi 252A, 30-218 Kraków. Lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking przy ul. Królowej Jadwigi albo parking przy parku Decjusza.

Czy polecamy wybrać się z dziećmi do restauracji Włoszczyzna? To pytanie na które nie odpowiemy, bo z jednej strony było tu bardzo miło. Obsługa, jedzenie na wysokim poziomie. Ale samo miejsce do zabawy, czyli plac zabaw bardzo nas rozczarował. Może źle trafiliśmy i ktoś go zepsuł, czekał na naprawę? Nie wiemy tego. Jednak na czymś pobawić się dało i dzieci były zadowolone z huśtawek. Niedosyt pozostaje. Ale damy kiedyś temu miejscu drugą szansę. 😉


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *