Place zabaw

Ogródek Jordanowski przy ul. Do Wilgi – muzyczny i drewniany plac zabaw oraz ścianki i boisko

Kraków jest niesamowity! Nie mówimy tego z wyrostem, ale dla dzieci proponuje całkiem sporo i to nie tylko w dużych parkach, ale również na osiedlach pomiędzy blokami. Bo prawda jest taka – tu dzieciaków mieszka najwięcej. Ale wracając do naszego zachwytu, o co chodzi? Otóż właśnie pomiędzy blokami przy ul. Do Wilgi powstał ogromny i dużo oferujący Ogródek Jordanowski. Znajdziecie tu kącik muzyczny, drewniany plac zabaw, boisko, siłownię plenerową, duże piaskownice oraz ścianki wspinaczkowe. Mało? Jeśli Wam mało to dodamy, że po krótkim spacerku w okolicy i wzdłuż Wilgi znajdują się jeszcze co najmniej dwa osiedlowe place zabaw plus ciut dalej, bo jakieś 5-7 minut Smoczy Skwer. Także jest tu co robić! Ale od początku, co znajdziemy w Ogródku Jordanowskim przy ul. Do Wilgi.

Muzyczny plac zabaw dla dzieci

To nic innego jak rurki, bębny, tuby, które wydają dźwięki. Takimi podobnymi można pobawić się w Ogrodzie Doświadczeń. Ale tu przewaga jest taka, że wstęp jest bezpłatny. Urządzenia wydające dźwięki są kolorowe, zawieszone bardzo nisko, więc już najmłodsze dzieciaki mają możliwość eksperymentów z dźwiękiem. Do tego całość tej części jest wyłożona powierzchnią amortyzującą upadki.

Drewniany plac zabaw

To coś dla fanów zabaw na tzw. „nieplacach zabaw”. Główną atrakcją jest gąsienica znana nam już m.in. z placów zabaw w parku Jerzmanowskich lub Reduty. Dzieci uwielbiają tam przesypywać piasek, choć tu podłożem, który jest pod gąsienicą – jest żwirek! Dzieci mają tu też do zabawy kilka bujaków, bocianie gniazdo, huśtawkę wagową – choć tylko jedno siedzisko było niezepsute. Była też rama na tradycyjne huśtawki, ale huśtawek nie było. Jest fajna zjeżdżalnia, do której prowadzą kręte schodki. Są drewniana kura, ślimak i traktor, konstrukcja do wspinania, drewniany tor przeszkód. Także widać, że można się tu bardzo kreatywnie bawić. Z tablicy postawionej przy wejściu wyczytać można, że nie wszystkie przyrządy są jeszcze zamontowane, także jeszcze chwilkę i będzie zgodnie z planem ścianka edukacyjna oraz hamaki.

Ścianki do wspinaczki, piaskownica i namalowana droga 

Kolejną rzeczą, z której ucieszą się dzieci na pewno, są ścianki wspinaczkowe. Nie wysokie, mój 2.5 latek się tam nawet wdrapał przy mojej lekkiej pomocy. Do tego są duże, okrągłe piaskownice i pomiędzy nimi namalowana jezdnia z grami. Jedyny minus tej części to to, że tu nie ma cienia – latem będzie tu na pewno dużo słońca. Piaskowice i ścianki są wyłożone również podłożem amortyzującym upadki.

Boisko i siłownia plenerowa

To już atrakcje bardziej dla starszaków, ale fajnie, że na takim osiedlu o tym pomyślano. Do tego w całym kompleksie ogródka Jordanowskiego jest sporo ławek, a w części, gdzie jest drewniany plac zabaw, jest kilka wysokich drzew.

Obok park rzeczny Wilga i ścieżki do spacerowania

To kolejny plus tego miejsca. Po zabawie można iść na krótki spacer. Ścieżka prowadzi tuż przy samej rzece – Wildze. Jest tu nawet mały wodospad, który przyjemnie szumi. Co więcej, właśnie trwa budowa drugiej części parku rzecznego Wilga i z wizualizacji, jakie można znaleźć w internecie, wygląda na to, że niebawem będzie to świetne miejsce odpoczynku dla okolicznych mieszkańców.

Gdzie jest dokładnie Ogródek Jordanowski przy ul. Do Wilgi, jak dojechać, gdzie parkować?

➡️ Jak sama nazwa wskazuje – znajduje się on przy ul. Do Wilgi. Bliżej można by powiedzieć, że pomiędzy blokami, a kościołem Matki Bożej Saletyńskiej. Dokładną lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking – dużo ogólnodostępnych miejsc przy ulicy.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek tramwajowy Łagiewniki ZUS i dojście ul. Ciesielską, z drugiej strony przystanek tramwajowy Borsucza – dojście ul. Borsuczą.

Czy nam się podobało? Tak! Doceniamy to, że ktoś miał pomysł na Ogródek Jordanowski przy ul. Do Wilgi. Jest tu niby mały miszmasz, ale z pewnością dla dzieci atrakcyjny. Za muzyczny plac zabaw wielki plus – zajmuje dzieci na dłużej, a drewniane place zabaw uwielbiamy. Nie zapominamy o ściankach wspinaczkowych, które ucieszą małych adeptów wspinaczki. Jeśli lubicie odwiedzać różne place zabaw, to Wam to miejsce polecamy. Do tego bliskość kolejnych atrakcji w formie placów zabaw na pewno to miejsce bardzo wyróżnia.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Zachęcamy do przejrzenia naszej mapy odwiedzonych miejsc. Może coś innego Cię zainteresuje.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *