Inne formy spędzania czasu,  Place zabaw

Mini miasteczko ruchu drogowego w Czyżynach i plac zabaw im. Babci Zosi

To dosłownie jest nasze odkrycie roku! 🙈 Nie wiemy, jak to jest, ale mieszkając w Czyżynach od dobrych kilku lat, nie wiedzieliśmy, że mamy tuż pod nosem – rowerowe miasteczko ruchu drogowego. Nie jest ono jakieś wypasione, jak to w Wieliczce, ale jest. Bardziej określiłabym je jako takie mini miasteczko.

Mini rowerowe miasteczko ruchu drogowego w Czyżynach

Mini, małe, czy duże, to już nieważne. Jest i to się liczy. Ale czy jest fajne? Dla nas tak! Mogłam tu spokojnie puścić dzieci, żeby wyszalały się na rowerkach, kręcąc kółka na rondzie i po wyznaczonych uliczkach. Są znaki drogowe, pionowe oraz te namalowane na jezdni. Jest nawet przejście dla pieszych oraz już wspomniane rondo. Jest długa prosta, żeby się rozpędzić. 😉 Ale dla mnie główną zaletą takich miejsc jest to, że mogę usiąść na chwilę i mieć spokojną głowę, że dzieci poruszają się tu w obrębie ogrodzenia i fajnie, że na specjalnie do tego przeznaczonym miejscu. Co więcej, są ławki, można usiąść. Cały placyk porastają duże drzewa – latem to na pewno zbawienie od upałów!

Miejsce to jest ogrodzone, choć trudno, żeby nie było, bo znajduje się tuż przy dosyć ruchliwym osiedlowym rondzie. Przez miasteczko wprawdzie przebiega chodnik dla pieszych, ale jest on tak poprowadzony, że dziecko wie, że tam się już nie jeździ. Ale czy warto tu specjalnie przyjeżdżać? Na to pytanie Wam nie odpowiemy – ale dodamy, że w sąsiedztwie jest ogromny plac zabaw Ogródek Jordanowski im. Babci Zosi, który w połączeniu z jazdą po ścieżkach rowerowych, możne niektórych zachęcić do wyprawy w to miejsce.

Plac zabaw Ogródek Jordanowski im. Babci Zosi

Czyż sama nazwa nie wskazuje nam już, że to będzie super miejsce dla dzieci? Od zawsze wiadomo, że babcie dla swoich pociech dają to, co najlepsze i tak tu jest! Teren placu zabaw jest dosłownie ogromny! Są tu dwa boiska do gry w piłkę, jedno trawiaste, drugie ze sztuczną nawierzchnią. Dla rodziców fajnie zaaranżowana siłownia plenerowa. A dla dzieci mnóstwo atrakcji. Jest wielka konstrukcja z lin i drążków – wiadomo, moje dzieci tam zawsze pierwsze! Jest aż 6 huśtawek, w tym 4 dla najmłodszych dzieciaki. Są też bujaczki, huśtawki wahadłowe i też nie jedna, a cztery. Nie brakuje tu oczywiście piaskownicy, karuzeli, czy konstrukcji z drabinkami, tunelem i zjeżdżalnią. Cześć placu zabaw zaaranżowana jest do zabawy typowo dla maluchów! Jest malutka, niziutka konstrukcja ze zjeżdżalnią i mostkiem, mała piaskownica, bujaczki, domek, czy tablica kredowa.

Znajdują się tu też stoliki do gry w chińczyka i warcaby. Jest też kilka wysokich drzew, ale trudno bez liści ocenić nam czy plac zabaw jest bardzo zacieniony, czy nie. Wydaje się, że część dla malutkich dzieci jest, druga część już nie tak bardzo.

Gdzie w Czyżynach jest rowerowe miasteczko ruchu drogowego i plac zabaw Babci Zosi?

➡️ Miasteczko ruchu drogowego znajduje się dosłownie tuż przy osiedlowym rondzie im. Janiny Lewandowskiej. Dokładniej jest ono przy skrzyżowaniu ulic Medweckiego i Marii Dąbrowskiej. Trafić jest tu bardzo łatwo. Lokalizację pokazujemy na mapie poniżej. 👇


➡️ Ogródek Jordanowski im. Babci Zosi jest ciut dalej, idąc w stronę ul. Marii Dąbrowskiej. Widać go bardzo dobrze już z miasteczka ruchu drogowego. Tu na mapie zaznaczamy dokładnie. 👇


➡️ Parkować można na osiedlowym parkingu – dostępnych jest tu wiele ogólnodostępnych miejsc, lub przy ul. Medweckiego – tam zawsze się coś znajdzie.

➡️ Dojazd komunikacją jest również prosty – najbliższy przystanek tramwajowy – Czyżyny, lub z drugiej strony – pętla autobusowa – Dworzec Czyżyny. Z obu miejsc dojście w ok. 5 minut.

Mówią, cudze chwalicie, swego nie znacie! Prawda, to prawda! Mieszkamy całkiem nie daleko od kilku lat i dosłownie przypadkiem trafiliśmy na to miejsce! Dla mieszkańców pewnie jest to znana atrakcja dla dzieci, ale w Krakowie akurat takich miasteczek z prawdziwego zdarzenia brakuje! My uwielbiamy jeździć do Wieliczki, ale tam wiadomo, jest zawsze sporo osób i nie ukrywajmy, jest już to kawałek drogi. A tu jest takie miejsce, fakt, że niewielkie, ale na wyciągnięcie ręki. Znacie jeszcze inne takie osiedlowe mini miejsca a’la rowerowe miasteczka ruchu drogowego?


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Zachęcamy do przejrzenia naszej mapy odwiedzonych miejsc. Może coś innego Cię zainteresuje.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *