Bawialnie

Miasteczko Dzieci – wielkie królestwo dla dzieci

Miasteczko dzieci to miejsce, w którym Wasze dzieci będą każdym, kim sobie zamarzą! Bezsprzecznie teatr, remiza strażacka z wozem strażackim, salon piękności oraz plac budowy to hity tej bawialni! A mówimy tu tylko o kilku tematycznych domkach, które znajdziecie w Miasteczku Dzieci. Już przy samym wejściu ta sala zabaw robi ogromne wrażenie swoją wielkością – ma ona powierzchnię 350 m2, z czego aż 180 m2 to powierzchnia przeznaczona na zabawę! Także imponuje ona swoją wielkością nie tylko małych gości, dla których została stworzona, ale również nas rodziców. Dlatego naprawdę nie ma tu ścisku i można swobodnie nawet w kilkanaście osób swobodnie się bawić! Poza tym znajduje się tu kącik dla maluchów niechodzących, strefa aktywnej zabawy z miękkimi dużymi klockami oraz co istotne dla nas rodziców – również duża przestrzeń kawiarni.

Miasteczko, jak z bajki!

Dosłownie- jak z bajki. Pokażcie mi dziecko, które nie lubi bawić się w odgrywanie ról z życia codziennego? Dom – proszę jest! Kawiarnia – komu kawki, a może deserek? Weterynarz – ojej, co dolega tej biednej kici? Warsztat samochodowy – wymiana kół na letnie, już się robi! Salon piękności – zapraszamy zrobimy piękne uczesanie i makijaż. Domków tematycznych jest tu aż 9. Poza wymienionymi jest też extra plac budowy, który na chłopakach zrobił duże wrażenie. Oprócz tego na placu budowy są nawet klocki Mammutico do budowania i konstruowania, które znamy z innych bawialni i z których tworzy się naprawdę cuda. Tu znajdziecie także instrukcje z podpowiedziami, co można z nich ułożyć.

Warto zauważyć, że dzieciaki mają tu do zabawy domki tematyczne, które tworzą całe miasteczko:

 • sklep,
 • szpital,
 • dom,
 • kawiarnia,
 • salon piękności,
 • remiza strażacka,
 • teren budowy,
 • teatr z garderobą,
 • warsztat samochodowy.

Zabawki, które znajdują się w domkach, naprawdę zasługują na oklaski. W szpitalu znajdziemy zdjęcie rentgenowskie czy tablicę do badania wzroku, sklep jest zaopatrzony naprawdę solidnie. Jeszcze bardziej nam się podoba fakt, że większość zabawek jest tu drewnianych. Na podłodze jest miękka wykładzina. Tak naprawdę spędzając tu dwie godziny, nasze dzieci nie zdążyły pobawić się we wszystkich domkach, co świadczy o bardzo dużej możliwości zabawy! Dlatego uważamy, że nie ma tu czasu na nudę.

I-jo, i-jo pali się!

Ale największym hitem tego miejsca dla naszych brzdąców okazała się remiza strażacka z wozem strażackim! Do tego można tu wejść i zjechać, choć nie z rury, ale ze zjeżdżani wprost na akcję ratunkową! Pomysł genialny! Stroje strażaków, akcesoria gaśnicze i 2h gaszenia pożarów w całej bawialni załatwione!

Teatr dla prawdziwych artystów

Według nas drugim strzałem w dziesiątkę w Miasteczku Dzieci jest teatr! Ale to nie wszystko, bowiem za kulisami jest tu garderoba z prawdziwego zdarzenia ze strojami scenicznymi! Jagoda jak to zobaczyła oszalała z radości! Jednego wieczoru była Kopciuszkiem na balu, Królową lodu, Królewną Śnieżką, Śpiącą Królewną i księżniczką Dżasminą! Była tu w swoim żywiole, mogła przebierać się do woli! Strój Spidermana zachęcił także Kacpra do przebieranek i mógł on ratować świat. Z zabawy ze strojami i występami na scenie mieli wiele radości!

Strefa dla maluszków

W tej strefie dla dzieci niechodzących znajduje się tipi, mata edukacyjna, a dla rodzica ławeczka. U nas ta część bawialni pozostała niewykorzystana, bo mamy już za duże dzieci. Ale niedługo nasza ekipa się powiększy i wtedy na wagę złota będą takie kąciki dla maluszków. 😉

Strefa do harców i szaleństw

To strefa, w której są miękkie klocki oraz to co dzieci bardzo lubią i czego tu chyba nie mogło zabraknąć, czyli basen z kulkami i zjeżdżalnią. Zabawy tematyczne są super, ale od czasu do czasu strażak, królowa lodu czy Pan ze sklepu muszą przybiec i kilka razy zjechać wprost do kolorowych kulek. Z tych dużych klocków można budować tu też przeszkody, co uczynili tatusiowie i dzieci miały również zajęcia sportowe. 😉

Duża przestrzeń kawiarniana w Miasteczku

Dużo stolików, pyszna kawa, duży wybór napoi, deserów. Rodzic na pewno doceni to miejsce! Do tego wszystkiego jest tu bardzo przytulnie. Pastelowy wystrój nastraja bardzo pozytywnie. 🙂

Salka urodzinowa

Oczywiście Miasteczko Dzieci organizuje urodziny. Mają tu bardzo uroczą salkę do tego celu, z małymi kolorowymi krzesełkami. 😍 Urzekła nas i nasze maluchy. 😉 Wprost zachęcała, żeby zrobić tam urodziny naszym brzdącom. Dzieciakom też się spodobała i urządziły tam sobie małe przyjęcie 😉

Udogodnienia

W bawialni jest dobrze wyposażona toaleta! Jest przewijak, pieluszki, mokre chusteczki, podkłady. Toalety są przystosowane do korzystania przez dzieci – są tu bardzo ciekawe podwójne deski na toaletę – jeszcze nigdy takich nie widziałyśmy! Oczywiście są też podstawki przy toaletach oraz umywalce. Dbałość o komfort dzieciaków naprawdę zasługuje na pochwałę. Widać od razu, że to miejsce tworzy mama małych dzieci.

Sala jest również regularnie ozonowana!

Gdzie znajduje się bawialnia Miasteczko Dzieci, jak dojechać, gdzie parkować?

➡️ Dokładny adres: os. Złotego Wieku 19-20 31-616 Kraków. Miasteczko Dzieci znajduje się dokładnie nad sklepem Lewiatan na 1 piętrze. Dokładną lokalizację zaznaczamy na mapie poniżej. 👇


➡️ Ważna UWAGA: prowadzą tu niestety schody – nie ma podjazdu dla wózków, ale obsługa zawsze pomaga je wnieść, także dajcie im znać, a chętnie zawsze służą pomocą.

🅿️ Parking – duży tuż obok budynku! Tu nie martwcie się zupełnie o miejsce – zawsze będzie. Choć na mapach Google parking ten zaznaczony jest jako parking strzeżony – to naprawdę jest on ogólnodostępny i bezpłatny!

mapka pobrana ze strony internetowej: https://miasteczko-dzieci.pl/#kontakt
mapa pobrana ze strony internetowej: https://miasteczko-dzieci.pl/#kontakt

➡️ Dojazd komunikacją miejską: przystanek autobusowy i tramwajowy Miśnieńska – dojazd tramwajem linii nr 9, 14 oraz 16, dojazd autobusem linii nr 123, 139, 178, 182.

Cennik:

Poniedziałek – Czwartek:

 • 1 godzina – 20 zł
 • 2 godziny – 30 zł
 • bez limitu – 40 zł

Od piątku do niedzieli 3 zł więcej do cen tygodniowych. Na każde kolejne dziecko zniżka 5 zł. Dzieci poniżej 1 roku życia płacą 50% ceny.

Godziny otwarcia Miasteczka Dzieci:

Godziny otwarcia w dobie pandemii bywają różne. Najlepiej na bieżąco sprawdzać na fp Miasteczka Dzieci na Facebooku – KLIK TUTAJ – polecamy oczywiście śledzić. Istnieje też możliwość wynajmu sali na wyłączność, urodziny, także wtedy też sala jest wyłączona z normalnych wejść. Cała oferta urodzinowa dostępna na stronie internetowej Miasteczka.

Miasteczko Dzieci zrobiło na nas naprawdę bardzo pozytywne wrażenie! Aż nie chciało się stamtąd wychodzić! Dodatkowo imponujące jest wykończenie sali, dbałość o szczegóły, piękne detale. Wejście do strefy zabawy jest przepiękne! Łuk z kwiatów i ta bramka zapraszają do wejścia zupełnie tak jak w zaczarowanym ogrodzie. I tak jest – przechodzicie i jesteście w innym wymiarze – świecie dzieci. To wręcz idealna przestrzeń do zabawy. Ale uważacie na jedno! Nasze dzieci strasznie protestowały gdy musieliśmy wychodzić i jedynie obiecanie, że tu wrócimy, jakoś załagodziło sytuację! Także polecamy bardzo, bo to extra miejsce na mapie Krakowa.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *