Zajęcia dodatkowe dla dzieci

IT STEP Academy Kraków – Mała Akademia Komputerowa dla dzieci

Gdy byłam mała, ktoś powiedział mi bardzo mądre zdanie! Życzy nam młodym, abyśmy pracowali w zawodach, których jeszcze nikt nie wymyślił! Jakież to są teraz z perspektywy lat ważne słowa. Nie da się oczywiście zaplanować życia i przyszłości naszych dzieci. Ale można im pokazać wiele możliwości! Pokazywać nowości, zaciekawić ich technologiami, które jakby nie patrzeć są przyszłością i tego nie unikniemy. W Krakowie taką możliwość dla dzieci oferuje IT STEP Academy Kraków.

Akademia IT STEP

IT STEP Academy to międzynarodowa akademia specjalizująca się w edukacji informatycznej dzieci. Wypuściła ona już setki tysięcy absolwentów na całym świecie. Zajęcia skupione są na praktyce, a programy zajęć dostosowywane są do branży IT i stale aktualizowane.

Zajęcia Małej Akademii Komputerowej w IT STEP Academy Kraków kierowane są dla dzieci od 7 roku życia. Najmłodsi zaczynają naukę od postaw tj.: obsługi komputera, pracy z plikami, systemem operacyjnym, folderami itd. Następnie poruszane są zagadnienia z dziedziny fotografii i YouTube, tworzenia blogów, robotyki, animacji, modelowania świata 3D, programowania gier, tworzenia animowanych filmów, budowy robotów, maincraft education, tworzenia stron internetowych, a także modelowania 3D. W IT STEP Academy realizowana jest także nauka w języku angielskim! A jak wiemy, świat IT angielskim stoi i bez tego ani rusz, jeśli chce się wejść na ten rynek.

IT to przyszłość, czy warto inwestować w edukację informatyczną dzieci już teraz?

Komputery, telefony, programowanie, sztuczna inteligencja to przyszłość. Sami pracujemy w zawodach, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu dla naszych rodziców, dziadków nie istniały. Teraz nasze dzieci mają etap fantazjowania, kim zostaną w przyszłości. Jedni chcą zostać policjantem, weterynarzem, czy sportowcem i jechać na igrzyska. Ale czy zastanawialiście się jak wspomóc dzieci w odnalezieniu się w świecie technologi, cyfryzacji, kompetencjach przyszłości – programowaniu, tworzeniu świata cyfrowego? Szczerze powiem, że większość z tych zagadnień to dla mnie abstrakcja! Ale wiem, też, że dzieci chłoną wiedzę bardzo szybko i poszerzanie ich horyzontów będzie mieć ogromny wpływ na ich przyszłość.

Gdzie w Krakowie znajduje się IT STEP Academy?

➡️ ul. Włóczków 7 (Salwator)

W soboty w IT STEP Academy Kraków odbywają się lekcje pokazowe, na które można bezpłatnie się zapisać!

Więcej szczegółów na temat dostępnych kursów, lekcji pokazowych możecie znaleźć na stronie internetowej https://krakow.itstep.pl/ .

W Akademii prowadzone są nie tylko kursy dla dzieci, ale także dla dorosłych. Jeśli ktoś z Was chce się przebranżowić, lub poszukuje kursów programowania, bądź graficznych to warto zapoznać się z ofertą.

A czy nie uważamy, że dzieci, zamiast siedzieć przy komputerach, powinny jednak się bawić na podwórkach? Powiemy tak! I na to i na to jest czas. Nie jesteśmy przeciwnikami technologii. Wręcz przeciwnie uważamy, że jest to przyszłość i musimy wprowadzić je w ten trudny i skomplikowany świat jak najlepiej potrafimy. Niestety i w tej rzeczywistości czekają niebezpieczeństwa, dlatego ważna jest dobra edukacja komputerowa od najmłodszych lat. Rozwój dzieci w umiejętności jutra jest w naszych rękach.

Wpis powstał w ramach współpracy reklamowej z IT STEP Academy Kraków.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!

Jeden komentarz

  • Photopolis

    Świetny artykuł. Jestem bardzo zadowolony, że wszedłem na ten artykuł. Wielu autorom wydaje się, że posiadają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Muszę podziękować za Twoją pracę. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i regularnie wpadał, aby przejrzeć nowe artykuły.