Tatry z dziećmi

Termy Bukovina z dzieckiem – idealne miejsce dla rodzin na Podhalu

W Termach Bukowina byliśmy wiele razy, ale dopiero teraz pierwszy raz z dziećmi. Wcześniej nie zwracaliśmy uwagi na atrakcje i udogodnienia dla najmłodszych, bo po prostu nas nie interesowały, ale w tym momencie to zupełnie inna bajka! I powiemy Wam, że Termy Bukovina z dzieckiem to dobry pomysł na wypad z Krakowa. Jest to znakomite miejsce na odpoczynek dla rodziców i zabawę dla dzieciaków. Dlaczego? W tym miejscu można skorzystać z wielu atrakcji, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Niżej Wam wszystko opiszemy! 👇

Oddzielna strefa zabawy dla dzieci i młodzieży

I to najbardziej nam się spodobało w Termach Bukovina! Strefa ta znajduje się oddzielona korytarzem z toaletami i natryskami od głównej wewnętrznej niecki basenowej. Ale nie martwcie się, to nie jest duża odległość. Ale dzięki temu beztroskie i czasami głośne zabawy dzieci nie będą przeszkadzać w relaksie wodach termalnych! A co się tu znajduje i jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Termy Bukovina z dzieckiem – atrakcje dla najmłodszych

W strefie dla dzieci znajdują się:

 • Płytki basenik ze zjeżdżalnią z latarni morskiej
 • Kolejny mniejszy basen z mini zjeżdżalnią dla bobasków – tu już nawet nasza najmłodsza, roczna Idalka szalała!
 • Rwąca rzeka, na której nasze dzieci spędziły chyba najwięcej czasu!
 • Duży, głębszy basen z tryskającą z góry wodą, linami do zabawy oraz wyjściem na basen zewnętrzny z grzybkiem

Do tego wysokie przeszklenia nadają temu miejscu niepowtarzalnego klimatu. My trafiliśmy na piękną, słoneczną pogodę, więc dodatkowo grzało nas słonko przez szyby. Cudownie było!

W tej strefie jest także wejście na zjeżdżalnie. Ze zjeżdżalni korzystaliśmy tylko my – wstęp na nie mają dzieci powyżej 130 cm wzrostu (naszym najstarszym jeszcze tak 15 cm zabrakło).

Termy Bukovina – relax u podnóża Tatr

Baseny termalne to świetne miejsce, aby odpocząć, ale i skorzystać z dobroczynnych właściwości takich miejsc. Wody termalne w Termach Bukoviny zawierają mnóstwo minerałów, które mają działanie prozdrowotne, wyciszające, a nawet upiększające! Pobyt tutaj to także odpoczynek przez duże O. Termy położone są wśród drzew, przez które można dostrzec tatrzańskie szczyty. Zielono, cieplutko, szum drzew, śpiew ptaków – no bosko!

A i musimy dodać, że kąpiel tutaj to nie jest zwykła kąpiel, to relaks i regeneracja w jednym. Wody Term Bukovina wydobywane są z głębokości 2400 m z północno-zachodniego zbocza Wysokiego Wierchu. Ważne dla zdrowia i ciała składniki, znajdujące się w wodach termalnych Bukoviny to m.in. sód, wapń, chlor, potas, siarka, magnez oraz chrom.

Jakie jeszcze atrakcje czekają w Termach Bukovina:

 • Ogromny basen wewnętrzny z licznymi masażami wodnym, grzybkami
 • Kilka niecek jacuzzi
 • Trzy baseny zewnętrzne – każdy z nich zaskakuje innym widokiem, innymi masażerami
 • Rwąca rzeka poprowadzona przez klimatyczną jaskinię!
 • Sauny
 • Bulgotnik – strefa na piętrze z niesamowitymi hydromasażami, które masują wszystkie partie ciała od barków po stopy! A co ciekawe bąbelki wydobywające się mają niższą temperaturę niż woda w basenie, co dodatkowo sprawia, że działa to lepiej na krążenie, skórę, ujędrniająco 😉 tu uwaga z tej atrakcji mogą korzystać osoby powyżej 13 roku życia

Jak widać w Termach w Bukowinie Tatrzańskiej każdy znajdzie coś dla siebie: od szalonej zabawy i sportowych atrakcji, po relaks i wyciszenie, aż do odnowy i regeneracji swojego ciała po górskich wędrówkach. Oczywiście dzieci również mogą korzystać nie tylko ze strefy im przeznaczonej.

Gastronomia

Oczywiście na terenie Term Bukovina można skorzystać z gastronomi na miejscu. Dostępne są dwie restauracje. Jedna serwująca dania na wagę – bardzo smaczne! Druga z napojami gorącymi i pizzą. Również polecamy. Miejsc przy stolikach jest dużo. Restauracje znajdują się na piętrze, z którego można podziwiać zarówno całe termy jak i okoliczną przyrodę. Co więcej, tutaj w restauracji nawet zadbano o kącik zabaw dla dzieci, w którym jest zjeżdżalnia, klocki, stoliki z kredkami i malowankami.

Udogodnienia

 • W przebieralniach dostępne są przewijaki dla niemowląt.
 • W hali basenowej są toalety, co uważamy za super sprawę, bo nie trzeba było szybko biegać do szatni, aby z dzieckiem móc skorzystać. Rodzice dopiero co odpieluchowanych dzieci zrozumieją dobrze ten aspekt!

Przydatne informacje:

 • Można dla dzieci zabrać koła, rękawki do pływania
 • Przejście z poziomu kas do przebieralni i na baseny jest po schodach lub można zjechać windą
 • Przebieralnie są na tym samym poziomie co baseny
 • Szafki otwierane są na kluczyk magnetyczny, który dostajemy przy kasie i aby otworzyć szafkę, należy go przyłożyć do czytnika w przebieralni (dostaje się nr szafki, która jest pierwszą wolną w danych rzędzie)
 • Przebieralnie są wspólne, przejścia na halę basenową są poprzez przez osobne natryski dla kobiet i mężczyzn
 • Na kluczyk nabijane są dodatkowe rzeczy, które kupujemy na terenie Term np. gastronomia, napoje, wstęp na sauny

Cennik:

 • Dorośli – 45 min/30 zł, 3,5 h – 79 zł, cały dzień – 99 zł
 • Dzieci do 13 lat – 45 min/20 zł, 2,5 h – 57 zł, cały dzień – 69 zł
 • Dzieci do wzrostu 100 cm – BEZPŁATNIE
 • Bilet rodzinny 2 + 1 (dziecko do 13 lat) na 4 h – 179 zł
 • Rodzinny 2 + 2 (dziecko do 13 lat) na 4 h – 199 zł
 • Bilet rodzinny 2 + 3 (dziecko do 13 lat) na 4 h – 229 zł
 • Do pakietów rodzinnych dodatkowe dziecko powyżej wzrostu 100 cm – 57 zł, w wieku 13-18 lat – 79 zł.

Więcej informacji na temat cen na stronie internetowej Term Bukovina. Warto zajrzeć u sprawdzić aktualne ceny, bo to w dzisiejszych czasach mogą ulegać zmianie.

Godziny otwarcia:

Termy Bukovina czynne są codziennie w godzinach: 09:00 do 22:00.

Gdzie znajdują się Termy Bukovina?

➡️ Adres: ul. Sportowa 22, 34-530 Bukowina Tatrzańska. Lokalizację na mapie 👇


🅿️ Dla gości Term bezpłatny parking przy obiekcie.

➡️ Dojazd z Krakowa – ok. 2 h.

Podsumowując Termy Bukovina są idealne dla każdego i gorąco je polecamy z dzieckiem. Przyjeżdżaliśmy tu jako studenci, z grupą przyjaciół, jako młode małżeństwa, aby odpocząć po wysokogórskich wędrówkach, a teraz jako rodziny z dziećmi! Termy Bukovina to miejsce różnorodne pod kątem aktywności dla rodziców z dziećmi, ale i dla osób bez dzieci. Poszczególne strefy zupełnie sobie nie przeszkadzają i nie zakłócają relaksu, odpoczynku. Mamy nadzieję, że będziemy tu nadal bywać jako emeryci. 😉


Więcej naszych inspiracji na wyjazd w ten rejon woj. małopolskiego i w Tatry w zakładce TATRY Z DZIEĆMI.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!