Na Spacer,  Okolice Krakowa,  Place zabaw

Niepołomickie Błonia – świetne miejsce na wypoczynek

Niepołomickie Błonia to miejsce, którym Niepołomice naprawdę mogą się chwalić. Znajdują się one pomiędzy Zamkiem Królewskim w Niepołomicach a drogą krajową nr 75. Najłatwiej wyjaśnić, że jest to obszar tuż za zamkiem w Niepołomicach. Stworzono tu ogromny park miejski o powierzchni ponad 5 ha! Jest tu co robić, miejsce jest zaprojektowane z myślą o wypoczynku jak i zabawie dla najmłodszych. Atrakcji jest dużo dlatego zachęcamy do przeczytania naszego opisu i zobaczenia tego miejsca na żywo.

Niepołomickie Błonia – 4 strefy

Jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu Błoni Niepołomickich, to ktoś tutaj bardzo mocno się postarał, aby wyróżniały się 4 strefy wypoczynku. Znajdziemy tutaj Małe Błonia od strony północnej, otwartą część centralną, tzw. strefę ciszy, obszar rekreacji – część południowo-wschodnia oraz strefa przy zamku. Brzmi ciekawie, wygląda również, choć z racji rozległości terenu zdjęcia nie oddają absolutnie tej miejscówki.

Drewniane kładki i pomosty

Drewniane kładki i pomosty pięknie komponują się wśród kwiatów i bylin nasadzonych dookoła. Jedyny niuans – to wszystko potrzebuje czasu, aby urosnąć. Na razie cały teren jest dosyć mocno nasłoneczniony i latem było tu słabo z poszukiwaniem cienia, ale teraz jesienią – idealnie.

Ogrody deszczowe

Powstał tutaj także naukowy plac zabaw – w sąsiedztwie Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego. Jest to taki mały ogród doświadczeń. Nie powiemy, super to wygląda, ale zobaczymy, jak będzie z jego funkcjonalnością, ponieważ byliśmy tutaj po dużym deszczu i koło było całe w zaschniętym błocie i średnio dało się na nim kręcić. Ponadto w miejscu tym znajdują się krzywe lustra deformujące, labirynt, telefon oraz pinart.

Ścieżki edukacyjne

Fantastycznym pomysłem jest zaaranżowany układ słoneczny i planety go tworzące. Dzieciaki mogą przekonać się wizualnie, które planety są większe od ziemi i o ile.

Wybieg dla psów, budki dla ptaków i hotele dla zwierząt

Tu pomyślano nawet o czworonożnych pupilach! Wielki, ogrodzony wybieg dla psów z górkami i przeszkodami, to naprawdę fajne miejsce dla psiaków. W oczy rzucają się urocze domki dla owadów i budki dla ptaków pochowane wśród krzewów i roślin. Wygląda to wszystko pięknie.

Szachy terenowe, boisko do gry w bule to także atrakcje tego miejsca. Niestety zdjęcia gdzieś nam umknęły.

W sąsiedztwie ośrodek jazdy konnej

Istniejący tu od dawna ośrodek jazdy konnej jest dodatkową atrakcją. Można tu często trafić na treningi lub nawet zawody.

Drewniane chaty pełne jedzenia- Chałupy

I tu znów coś, co wydaje nam się naprawdę fantastycznym pomysłem w takim miejscu. Dobre jedzenie! Burgery, grill, lody, kawa – to wszystko można dostać tu w wyznaczonych godzinach. A nawet jeśli jesteście poza otwarciem chat, to na zamku w Niepołomicach funkcjonuje restauracja, która serwuje znakomite dania i desery, a ponadto wokół rynku znajduje się sporo miejsc, które tętnią życiem. I tu jako mieszkańcy Wieliczki chcemy zaznaczyć, że takich miejsc nam brakuje. I takich fajnych terenów!

Niepołomickie Błonia – przydatne informacje:

  • Cały park jest oświetlony oraz zaopatrzony w monitoring
  • Wstęp na teren Niepołomickich Błoni jest bezpłatny
  • Na miejscu są dostępne toalety
  • Jest dużo miejsca na piknik
  • Można wybrać się tu z wózkiem, rowerkiem biegowym, hulajnogą lub po prostu na spacer
  • Chaty z jedzeniem otwarte są w określonych godzinach

Gdzie dokładnie są Niepołomickie Błonia, dojazd, parking?

🅿️ Bezpłatny parking jest pod Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa. Przy rynku strefa płatnego parkowania. Lokalizację parkingu zaznaczamy na mapie poniżej – współrzędne GPS: 50.035681, 20.2182537.


Niepołomickie Błonia – czy nam się podoba to miejsce? Oj tak, uważamy, że to miejsce, będzie służyło mieszkańcom i przyjezdnym. Będzie z pewnością przyciągać turystów. Dodatkowo tuż przed zamkiem jest nowy, ciekawy plac zabaw, który będzie zachęcał także, aby przyjechać tutaj z dzieciakami. Opiszemy go także niebawem!


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!