Place zabaw

Plac zabaw nad Białuchą w parku rzecznym Olsza

Bocian, żaba, łąka – to motyw przewodni kolejnego pięknego, drewnianego, nowiutkiego placu zabaw nad Białuchą w parku rzecznym Olsza przy ul. Celarowskiej. Bezsprzecznie to niesamowite miejsce! Pomysłowy, ciekawie zaprojektowany i ku naszemu zdumieniu bardzo duży plac zabaw! Wow! I musimy się przyznać, że to od jednej z naszych czytelniczek dostaliśmy informację, że już ten piękny plac zabaw jest gotowy – dzięki! Mamy najlepszych czytelników na świecie. 😉

Co więcej, godnym uwagi jest fakt, że w ogóle cały teren obok także zachwyca, bowiem wzdłuż Białuchy powstały piękne alejki spacerowe oraz przyjemne miejsca do odpoczynku w ramach nowego rzecznego parku Olsza. Ale o tym później, bowiem ten plac zabaw nad Białuchą to dla nas pierwsze odkrycie roku 2022!

Bocian, żaba, łąka – motyw przewodni

Motywem przewodnim tego miejsca jest bocian. Można śmiało doszukać się tu opowieści o bocianie i żabie na łące. My uwielbiamy takie tematyczne place zabaw dla dzieci! Oczywiście również na dzieciach robią one wrażenie, bo co innego jest się pobawić na zwykłej konstrukcji ze zjeżdżalnią, a co innego móc wejść na bociana! Tu z pewnością ich wyobraźnia będzie działała na pełnych obrotach.

Co znajdziemy na placu zabaw nad Białuchą w parku rzecznym Olsza?

  • Jest wielka konstrukcja dwóch bocianów z elementami do wspinaczki i ze zjeżdżalnią
  • Wysoka konstrukcja roślinek z linkami do wspinaczki oraz ze zjeżdżalnią i rurą
  • Niska konstrukcja żaby z mostkiem, elementami do wspinania
  • Niska konstrukcja ptaka ze zjeżdżalnią
  • Huśtawki – 2 normalne, ale dosyć wysokie i jedna – bocianie gniazdo
  • Górki do wspinaczki
  • Tunel pod górką
  • Rybka i ślimak, czyli huśtawki sprężynowe
  • Sporo ławeczek dla rodziców
  • Stojaki na rowery

Jak wygląda?

Plac zabaw przy ul. Celarowskiej jest wyłożony głównie kamyczkami. W niewielkiej części pozostawione zostało naturalne podłoże, czyli ziemia – teraz aktualnie jest to błotko, ale może na wiosnę zarośnie trawą. Są też tu wygodne kładki – podesty, po których przejedzie się bez problemu wózkiem. Plac zabaw jest ogrodzony niskim drewnianym płotkiem. Cały został wykonany z drewna i prezentuje się przepięknie. Widać tu solidne bale drewna i ogromną pracę stolarzy, aby takie konstrukcje stworzyć! Z pewnością to wszystko zachęca dzieci do zabawy, a rodziców nie kuje w oczy krzykliwość, bowiem kolory tu są naturalnego drewna.

Nasze dzieci bawiły się tu genialnie, nie chciały wychodzić – ale cóż im się dziwić – pomysłowość wykonania oraz ilość elementów i konstrukcji do zabawy sprzyja zdecydowanie dłuższej wizycie. Jedynie czego może tu brakować to huśtawek. Jednak dwie dla starszych dzieci i jedno bocianie gniazdo to ciut mało, a wiemy, jak dzieci lubią się huśtać. Brakuje nam tu zdecydowanie również huśtawki dla maluszka.

Ale bardzo na plus jest to, że dla rodziców nie brakuje tu miejsca do odpoczynku. Jest dostępnych kilka ławeczek, a nawet jeden stolik, więc jest gdzie przysiąść, jak dzieciaki oddają się całkowicie zabawie! Do tego, co warto zauważyć, plac zabaw przy ul. Celarowskiej jest oświetlony. Coś nam się wydaje, że latem z pewnością będzie to oblegane miejsce, a zabawa może przeciągać się do długich wieczornych godzin i oświetlenie przyda się tu bardzo. Co więcej, na placu zabaw pozostawiono wysokie drzewa – wiosną tu będzie naprawdę wspaniale, gdy się zazieleni, a latem drzewa te będą dawały dużo cienia, co będzie kolejnym plusem dla rodziców i dzieci.

W sąsiedztwie Dębowy Ogród Krakowian

Nieopodal placu zabaw znajduje się Dębowy Ogród Krakowian z imponującym dębem – pomnikiem przyrody. Latem z pewnością jest tu przyjemnie spędzać czas w cieniu tego wielkiego drzewa. Znajdziecie tutaj ławeczki, a nawet huśtawkę, grę dla dzieci, kilka tablic edukacyjnych oraz legendę o Dębie Celarowskim. O idei i zaletach powstawania Ogrodów Krakowian pisałyśmy w poście tutaj, gdy odkryłyśmy genialny Chwastowy Ogród z prawdziwym „nieplacem zabaw” na Podgórzu przy ul. Wadowickiej.

Park rzeczny Olsza nad Białuchą

Jesteśmy pod ogólnym wrażeniem również zagospodarowania terenu poza placem zabaw. Powstał tu naprawdę cudowny park rzeczny. Znajduje się tu bowiem świetne miejsce na spacer z dziećmi. Dużo ławeczek, przygotowana szeroka, oświetlona ścieżka. Przyjemne miejsce do posiedzenia wśród pergoli, pewnie w lecie z jakichś kwiatów, kilka leżaczków nad rzeczką. Niedaleko opisanego placu zabaw znajdziecie także siłownię plenerową, a w sumie to kilka stanowisk rowerków oraz ciut dalej kolejne sprzęty do ćwiczeń oraz boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę.

Do tego dalej znajduje się kolejne miejsce do zabawy dla dzieci – również drewniany mini placyk zabaw, a w zasadzie taki typowy „nieplac zabaw”. Jest tu kilka mostków, elementy do ćwiczenia równowagi, pniaki.

I jeszcze z ciekawostek jak będziecie szli od placu zabaw, w stronę boisk to po drodze napotkacie na jakieś dzieła uliczne – typu narty na płocie, zegar, rakiety tenisowe, piłka, koło od roweru na drzewie, piłki na rabatkach – wszystko ogrodzone i między blokami. Co to? Nie wiemy, ale dzieci się zaciekawiły. 😉

Gdzie dokładnie znajduje się ten plac zabaw nad Białuchą? Parking, dojazd?

➡️ Adres: ul. Celarowska 23. Dokładna lokalizacja na mapie poniżej. 👇


🅿️ Parking – na osiedlu, wzdłuż ul. Celarowskiej, najlepiej obok Dębowego Ogrodu Krakowian.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższe przystanki Wileńska, Opolska Estakada.

Ale super, że w Krakowie co chwilkę powstają takie wspaniałe i ciekawe place zabaw dla dzieciaków. Plac zabaw nad Białuchą w parku rzecznym Olsza nas zauroczył i mamy nadzieję, że takich miejsc dla dzieci będzie powstawało coraz więcej. Z pewnością na tym miejscu można się wzorować.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.

Podpowiemy Wam też, że jakieś 5 min spacerkiem od tego placu zabaw jest super bawialnia Małe Miasto Wielka Wyobraźnia. 😉

A tu inne piękne Ogrody Krakowian, które opisałyśmy:


Zapraszamy do korzystania z naszej mapy, gdzie zaznaczamy miejsca przez nas odwiedzone.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *