Na Spacer,  Place zabaw

Park Duchacki na spacer z dzieckiem

Park Duchacki to niewielki park, który w grudniu został oddany mieszkańcom Woli Duchackiej po wielu latach oczekiwań. W zasadzie dalej jest on w trakcie budowy, ale zobaczcie, jak bajecznie się prezentuje wśród pięknej zimowej scenerii. Powstały tu drewniane pomosty i altana, które nadają mu niewątpliwie uroku i charakteru. Ale też uwaga nie spodziewajcie się tu dużego terenu – cały zagospodarowany teren można obejść w ok. 10 min. Z 2,5 latkiem na własnych nóżkach zeszło mi tak pół godziny, bo jak wiadomo, takiego malucha interesować będzie każdy kamyk i patyk.

Piękne drewniane pomosty i altana

Wybudowane drewniane pomosty i altana robią wrażenie. Pięknie dopełniają otoczenie. Można się po nich poruszać wózkiem. My byliśmy z sankami, ale dużo mam z wózkami tu spacerowało. Są podjazdy dla wózków oraz schodki. Jest zejście, żeby niżej można zobaczyć taflę wody.

Ponadto teren wokół stawu również jest ładnie zagospodarowany. Porobione są ławeczki, alejki, jest oświetlenie, a nawet stojaki na rowery.

Staw w parku Duchackim

Teraz zimą staw był cały zamarznięty. Na wiosnę postaramy się jeszcze raz tu wybrać i zobaczyć główną atrakcję parku Duchackiego. Dzieciaki z pewnością będą tu miały okazję poobserwować pływające kaczki. A teren wokół stawu i pomostów mamy nadzieję, że będzie idealnym miejscem na piknik w cieniu drzew.

Ale jest coś, czego nam tu brakowało? Ktoś zgadnie? Tak miejsce do zabawy. Ale nie martwcie się – zbadaliśmy teren wokół i mamy dwa miejsca do zabawy. Spieszymy się zatem dać Wam znać, gdzie się znajdują, specjalnie dla takich spragnionych dzieciaków, jak nasze brzdące.

Obok parku skwerek do odpoczynku

Idąc ulicą Macedońską, na skrzyżowaniu z ul. Albańską, tuż koło rzeczki i mostku jest mały skwerek. Znajdziecie tam 2 hamaki – teraz jeden był zepsuty. Są też ławeczki, ładne nasadzenia roślin. Są też pale do zabawy dla dzieciaków – coś w stylu nie placu zabaw. Dalej jest też linka do równoważni i drążki do pociągania. Tu z pewnością dzieciaki się mogą trochę pobawić. Ale też ważna uwaga jest to skwerek zupełnie nieogrodzony i dosyć blisko drogi.

Ale nie martwcie się, na pobliskim osiedlu jest duży plac zabaw!

Trochę dalej osiedlowy plac zabaw

Plac zabaw może nie jest jakoś nowoczesny, zrobiony według panujących trendów na naturalne place zabaw, ale za to jest kolorowy i ważne, że jest tam dużo atrakcji do zabawy. Jak by ten plac zabaw określić to taki typowy osiedlowy plac zabaw. Są tu trzy konstrukcje do wspinania, duża ogrodzona dodatkowo w środku piaskownica, huśtawki – zarówno dla maluchów, jak i starszaków. Jest duża pionowa konstrukcja do wspinaczki z linkami, drabinkami, oponami oraz ścianka wspinaczkowa. Jest wiele bujaczków, 2 huśtawki typu równoważnia, trampolina, karuzela i hit dla Piotrusia, czyli drewniany pociąg.

Jak widać, plac zabaw jest duży, kolorowy i jest wiele ciekawych rzeczy do zabawy nawet w środku zimy. Do tego wszystkiego jest ogrodzony, a to ważna rzecz przy większej ilości dzieci do pilnowania.

Ten plac zabaw znajduje się przy ul. Macedońskiej.

Gdzie znajduje się park Duchacki, jak dojechać, gdzie parkować?

➡️ Park Duchacki znajduje się między ul. Estońską, Malborską i Macedońską w Podgórzu Duchackim. Dokładną lokalizację zaznaczamy na mapie poniżej. 👇 Współrzędne GPS: 50.021798, 19.965782.


➡️ Parking: najłatwiej szukać miejsca przy ul. Macedońskiej.

➡️ Dojazd komunikacją: najbliższy przystanek Malborska Szkoła – dojazd autobusem linii nr 165, 169.

My jesteśmy bardzo ciekawi efektu końcowego parku, bo to teren, na którym jest jeszcze wiele do zrobienia. Remontowany jest między innymi dwór Bemów, dawny spichlerz oraz górna część parku, która pozostawia wiele do życzenia. Nie mniej jednak to, co jest zrobione, jest całkiem fajnym miejscem na spacerek. A i najważniejsze, czy warto tu przyjechać skoro to nie duży teren? Jak ktoś lubi nowe miejsca i nie lubi chodzić na te same place zabaw to czemu nie. Nam się podobał park Duchacki i na pewno zawitamy tu na wiosnę.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *