Na Spacer,  Okolice Krakowa,  Place zabaw

Park Św. Kingi w Wieliczce – niepozorny, ale piękny

Park Św. Kingi w Wieliczce to park położony w pobliżu kopalni soli oraz tężni solankowej. Zajmuje obszar około 8 hektarów.  Założony został dla kuracjuszy, którzy mieli odpoczywać w nim po zabiegach w roku 1867.

Zadbany i stylowy park Św. Kingi

Oprócz pięknie zadbanej zieleni i urokliwych alejek w parku znajduje się także wspaniała altana w otoczeniu róż. 😍 Jest też staw z małą wyspą, gdzie spotkacie kaczki. Na dole parku, nieopodal parkingu, możemy się natknąć na figury oraz pomnik Św. Kingi w otoczeniu pięknych kwiatów, zwłaszcza róż. W parku znajdziemy także dwie piękne lokomotywy, jedną – dołową, żółtą, a drugą parową – czarną. To naprawdę piękne eksponaty, które zawsze przyciągają uwagę dzieci. Jednak uwaga, nie ma na nie wstępu! Także pamiętajcie o tym, wybierając się tu z dzieciakami.

Na terenie parku znajduje się także Hotel „Grand Sal”, przed którym znajduje się fontanna. Jest też boisko sportowe KS Górnik, siedziba Państwowej Komendy Straży Pożarnej w Wieliczce oraz budynki kopalni soli – takie, jak choćby Młyn Solny.

To piękne miejsce do odpoczynku nie tylko dla mieszkańców Wieliczki, ale także turystów, którzy tak chętnie odwiedzają kopalnię soli oraz tężnię.

Plac zabaw w parku

Oczywiście znajdziemy tu także atrakcję dla najmłodszych, bliżej tężni solankowej, przy parkingu, czyli plac zabaw. Całe miejsce do zabawy wyłożone jest matami antypoślizgowymi. Mamy tutaj pociąg, do którego możemy wsiąść i trochę nim pobujać, gdyż ułożony jest na sprężynach. Są huśtawki – trzy mogą być nawet dla maluszków, jedna bez oparcia. Jest równoważnia, kładka bujająca. Jest również spora konstrukcja ze ścianką z łańcuchów, zjeżdżalnią, ruchomym mostkiem i oponami. Są bujaki i drabinki do wspinania. Teren placu zabaw jest bardzo duży i zmieści naprawdę dużą ilość dzieci. Dobrym rozwiązaniem jest oczywiście ogrodzenie placu zabaw i zamykana bramka, gdyż znajduje się on przy samym parkingu, gdzie codziennie parkuje mnóstwo samochodów z turystami idącymi do kopalni soli.

Ważna informacja!!! Teraz plac zabaw jest jednak nieczynny. Trwają prace naprawcze.

Gdzie znajduje się Park Św. Kingi?

➡️ Najlepiej wytłumaczyć, że park Św. Kingi jest pomiędzy tężnią solankową a kopalnią soli w Wieliczce. Poniżej 👇 zaznaczamy lokalizację parku oraz drugą mapkę z lokalizacją parkingu płatnego przy tężni.➡️ Dojazd z Krakowa około 20 minut.

Park Św. Kingi w Wieliczce położony jest w bliskim otoczeniu tężni, także zapraszamy także do zwiedzenia tężni oraz wejścia na wieżę widokową, bo dla dzieci to także będzie fajnym miejscem na spędzenie czasu. O wizycie w tężni pisaliśmy TUTAJ. Wieliczka oferuje całkiem sporo ciekawych i ładnych miejsc na spacer z dziećmi. To nie tylko kopalnia soli.


Wieliczka oferuje całkiem sporo ciekawych i ładnych miejsc na spacer z dziećmi. To nie tylko kopalnia soli. Szczególnie polecamy Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego oraz Lasy i stawy na Grabówkach.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *