Bawialnie

Go Jump Strefa Malucha – trochę szaleństwa dla dzieci

Na pewno miewacie takie dni, popołudnia, że wymyślanie ciekawych wycieczek nie jest na Wasze siły. U nas takim awaryjnym miejscem, gdzie wiemy, że po pierwsze dzieciom się spodoba, po drugie wybawią się aż do utraty tchu i z łatwością zasną, jest właśnie bawialnia. A dokładniej potocznie rzecz mówiąc małpi gaj. Tym razem wybraliśmy się do Go Jump do Strefy Malucha na ul. Sikorki. I wiecie co? Jagoda, wracając do domu, powiedziała, że to był super dzień! A wiecie, jak takie słowa działają na rodziców? My rodzice chcemy im sprawiać radość. Dlatego też Wam opiszemy to miejsce, bo jak widać dla dzieci to raj na ziemi.

Strefa Malucha w Go Jump – największa taka w Krakowie

My w Go Jumpie byliśmy tylko w Strefie Malucha i to miejsce opisujemy. Nie korzystaliśmy z innych stref. Ta cześć przeznaczona jest dla dzieci od 1-6 roku życia.

Strefa Malucha w Go Jump MegaPark Sikorki jest naprawdę ogromna! To ponad 500 m2 atrakcji! Cała przestrzeń jest podzielona na 2 części. Pierwsza to strefa na materacach. I tu na ściankach umieszczone są zabawki dla małych rączek. Druga strefa to dmuchane atrakcje Małych Ninja! Dmuchany wulkan, godzilla, ruchoma poducha! Ponadto są tu też trampoliny i ogromny basen z kulkami z szybką zjeżdżalnią! Zachęceni?

Część pierwsza – sensoryczna

Oj tak, niby park rozrywki, trampolin, ale coś na wyciszenie i uspokojenie dzieciaków też jest i to całkiem dużo i sporo ciekawych rzeczy. Na ściankach w tej strefie przymocowane są różne sensoryczne zabawki. Jest wielki zegar z ruchomymi wskazówkami, slalom na metalowe kulki, które przekłada się magnesem, puzzle, dwie interaktywne gry. Na drugiej ściance zabawki do układania kształtów, przekładania elementów, zabawki muzyczne. A i na ostatniej trzeciej coś, co najbardziej nam się spodobało, bo to własnej roboty tablice manipulacyjne! I to aż 3! Nasze dzieci uwielbiają te tablice. Sami w domu mamy przez nas zrobioną, ale wiadomo, tu było przymocowane coś innego!

Ponadto na miękkich materacach znajdziecie tu duże piłki oraz miękkie klocki. My układaliśmy mur, a potem była zabawa we wbieganie i burzenie budowli!

Druga część – dmuchane atrakcje Go Jump dla najmłodszych

Tak to chyba na to zawsze dzieci czekają i nie oszukujmy się, tu najlepiej będą się bawić. A dlaczego? Chyba wiadomo. Bo w domu takich atrakcji nie mają. 😉

A co tu znajdziemy? Na wejściu wita nas wielka paszcza z zębami i jęzorem. Potem dzieci mają do zabawy wielką dmuchaną poduchę, na której można skakać i zjeżdżać na pupie. Następnie jest wulkan! Oj zjazdy z wulkanu są szybkie, uważajcie! 😉 To bardzo stroma konstrukcja.

Jest tu też kolejna mega atrakcja, czyli godzilla! Wielka ruszająca się paszcza, do której oczywiście można wejść i zostać zjedzonym przez potwora. Wyjście jest wiadomo z której strony. 🤣 Poza tym jest też wielka i szybka zjeżdżalnia, po której dzieciaki zjechały chyba ze 100 razy. Dla mniejszych szkrabów, takich jak Piotruś jest fajny tor przeszkód z małymi ślizgawkami. Kolejnym punktem zabawy jest oczywiście basen z kulkami i zjeżdżalnią. Poza tym cała strefa jest miękka i można po niej skakać.

Strefa malucha – tu też są trampoliny 🙂

Tak, tu dzieci też sobie mogą poskakać. Tuż przy samym wejściu jest konstrukcja 4 trampolin specjalnie dla dzieci do lat 6. Tuż obok trampolin kolejny basen z kulkami i szybką zjeżdżalnią.

W obiekcie jest oczywiście pokój dla rodzica z dzieckiem z przewijakiem w środku. Jest podjazd na wózki, więc kto przyjedzie z dzieckiem wózkiem nie musi się siłować po schodach.

Ile kosztuje wejście do Go Jump?

Najlepiej patrzeć na aktualny cennik na stronie GoJump. Polecamy śledzić fb Go Jump, bo czasami można upolować tańsze wejściówki. 😉 My za bilety do Strefy Malucha po południu zapłaciliśmy 39 zł od dziecka.

Do pierwszego wejścia trzeba dokupić specjalne skarpetki antypoślizgowe. Potem można je wyprać i zabrać kolejny raz.

Gdzie jest Go Jump MegaPark Sikorki?

Adres to: ul. Sikorki 23, Kraków. Dokładną lokalizację zaznaczamy na mapie poniżej 👇. Przed budynkiem duży parking.


Dojazd komunikacją miejską: autobusy nr 103 oraz 113. Można wysiąść na przystanku Sołtysowska Osiedle, ale wtedy, żeby dostać się do Go Jump trzeba przejść przez zamknięte osiedle (jest tędy ciut szybciej, ale nie zawsze da się przejść). Jeśli nie, trzeba jechać na następny przystanek Sikorki i stamtąd macie już ok. 8 min pieszo.

Kończąc, może i wielkie bawialnie nie są zbyt edukacyjne dla dzieci, ale dają im radości przez duże R! Od święta, wielkiego wydarzenia fajnie jest zobaczyć ich uśmiech spowodowany zabawą w wielkich małpich gajach. U takim nas małym „pretekstem” na zabawę w Go Jump w Strefie Malucha były podwójne imieniny taty i synka. 😉


Więcej bawialni, w których byliśmy i polecamy, znajdziecie na blogu w zakładce BAWIALNIE. Zachęcamy również do poznania naszych inspiracji na wycieczki i spacery w Krakowie i okolicy. Więcej na blogu pod zakładkami NA SPACER oraz OKOLICE KRAKOWA. W szczególności jeśli już będziecie w okolicy Go Jump, musicie pójść na spacer na Łąki Nowohuckie lub do Lasku Łęgowskiego. To dosłownie 5 min drogi od Go Jump. 🙂


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook. 

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *