Restauracje przyjazne dzieciom

Pod Wawelem – restauracja

Pod Wawelem – restauracja dla rodzin z dziećmi

Pod Wawelem Kompania Kuflowa to znana restauracja na niedzielny obiad. Dają tam smacznie i dużo jeść, a także mają ogromny „kącik” do zabawy dla dzieci. Cóż chcieć więcej? Wiem, chyba potrzebujemy grzecznych i głodnych dzieci!

Jedzenie na mieście z dziećmi? To dla wielu rodziców temat trudny! Dzieci zazwyczaj nie są skore do grzecznego siedzenia przy stoliku i oczekiwania na posiłek. Czasami kolorowanki, książeczki, a nawet bajka z telefonu nie pomagają. Ciężko jest w takich warunkach udać się do restauracji i bez problemów zjeść obiad.

I tu wychodzą naprzeciw rodzin z dziećmi restauracje, które dbają nie tylko o klienta dorosłego, ale też o klienta małego. Bo czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci!

Duża przestrzeń dla dzieci

Kompania Kuflowa Pod Wawelem to miejsce, które śmiało możemy polecić, jeśli chcemy zająć czymś dzieci podczas wyjścia do restauracji. Mają tam duży „kącik” dla dzieci. Kącik to za mało powiedziane. Tam jest cała antresola przeznaczona dla niespożytej energii dzieciaków. Jest to dokładniej dosyć spora konstrukcja z basenem z kulkami, torami przeszkód, zjeżdżalnią. Są też wielkie klocki do układania. Niby prosta sprawa, ale tak naprawdę dla dzieci duża atrakcja w tak nudnym miejscu jak restauracja. Nie oszukujmy się, dzieci znudzone siedzeniem przy stole lub spacerowaniem, szukają właśnie takiej rozrywki.

Jedynym minusem są tutaj kręte schody prowadzące na antresole i sama bramka do zamykania na górze. Schody są dosyć strome, dlatego małe dzieci trzeba na nich dobrze pilnować. Wspomniana bramka jest natomiast słabym zabezpieczeniem przed wyjściem na schody, ponieważ już nawet nasz najmłodszy bąbel z łatwością sam sobie ją otwierał.

Menu dziecięce, sala dla rodzin z dziećmi, a to wszystko w restauracji Pod Wawelem

Restauracja Pod Wawelem, jak przystało na miejsce przyjazne dzieciom, oczywiście ma specjalne menu dziecięce. My akurat nie korzystaliśmy z niego, bo nasze dzieci to typowe niejadki i zazwyczaj dzielimy się z nimi naszymi daniami. Co więcej, porcje tutaj są naprawdę ogromne! Słynny sznycel bądź połowa kurczaka z rożna to spokojnie porcje dla dobrze zbudowanego mężczyzny! Cóż się dziwić toż to kuchnia bawarska!

Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęcia, tego co zamówiliśmy, ale z pewnością wiele już napisano o kuchni tego lokalu, więc ja dalej rozpisywać się już nie będę. Całe menu można zobaczyć na ich stronie. Restauracja robi dużo promocji, warto ich śledzić na FB. My polecamy oczywiście sznycla, połowę kurczaka z rożna, który w niedzielę kosztuje tylko 19 zł oraz przepyszny placek po zbójnicku. Dla dzieci śmiało, można zamówić rosół lub żurek. Nasze pociechy, choć nieskore do jedzenia to właśnie te zupy zjadły i bardzo im one smakowały.

Dodatkowym plusem restauracji jest osobna sala dla rodzin z dziećmi. Nie musimy się więc za bardzo martwić, że nasze pociechy bardzo komuś uprzykrzą obiad. Przecież na sali będą inne rodziny w prawdopodobnie podobnej sytuacji. 😁 Miejsce to jest oczywiście przystosowane do wjazdu wózkiem i to nawet nie jednym. Stoliki są szerokie i jest dostępnych dużo krzesełek do karmienia dla najmłodszych gości.

Niespodzianki od restauracji

Co więcej, do rachunku dorośli i dzieci dostają coś miłego, choć nie koniecznie zdrowego. Ale i tak doceniamy za gest, bo przecież dziecko nie ucieszyłoby się tak ze zdrowej przekąski lub nawet musa owocowego jak ucieszy się z lizaka! My rodzice wiemy, że dzieci właśnie dzięki takim prezentom, dobrze zapamiętają takie miejsce i następnym razem chętniej przyjdą zjeść obiad.

A jeśli akurat ktoś z Was ma urodziny i właśnie w tym dniu odwiedzi tę restaurację i oczywiście zgłosi ten fakt obsłudze, to dostanie miłą i zaskakującą niespodziankę! Ale nie będziemy tu zdradzać co to za urodzinowa atrakcja. Jeśli nadarzy się okazja, to pamiętajcie o tym i sami sprawdźcie.

Po obiedzie w restauracji spacer na Wawel !

Będąc w samym sercu miasta, po obiedzie obowiązkowo, udajemy się na spacer na Wawel. Zamek Wawelski zawsze jest dobrym pomysłem na weekendowy spacer po mieście. Nie musimy tu chyba pisać, że Wawel jest przepiękny. Nas od zawsze zachwyca złota kopuła Kaplicy Zygmuntowskiej i oczywiście dziedziniec, ze słynnym „miejscem mocy” przy jednej ze ścian. My, choć średnio w to wierzymy, to zawsze idziemy tam po ciut „mocy”, bo przecież zatrzymać się tam nie zaszkodzi. 😁

Ze wzgórza zamkowego rozpościera się piękny widok na zakole Wisły i dalej na kopiec Kościuszki. Przy zachodzącym letnim słońcu jest to naprawdę niesamowity widok. Sami zobaczcie, że warto tam się wybrać niemalże o każdej porze roku.

Dokładna lokalizacja restauracji Pod Wawelem

Restauracja Pod Wawelem – ul. Św. Gertrudy 26-29, 31-048 Kraków, czyli tak jak nazwa mówi u stóp Wawelu. Wejście od Plant. Mapa lokalizacją poniżej. 👇


I choć chodzenie z dziećmi na obiad wcale nie jest łatwe, to według nas warto zabierać dzieci do takich miejsc, bo ten mały klient kiedyś stanie się dużym klientem. Z własnego doświadczenia wiemy, że dzieci z czasem zaczynają „obywać” się z nowym miejscem i każde kolejne wyjście staje się coraz przyjemniejsze. Jeśli znacie więcej takich miejsc, które warto polecić innym rodzicom, zostawcie komentarz lub napiszcie do nas!


A po obiedzie i popołudniowym spacerze na Wawel można zabrać dzieciaki do jednej z bawialni. 👇Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!