LATO W MIEŚCIE,  Place zabaw

Wodny plac zabaw w Parku Jordana w Krakowie

Wodny plac zabaw w Krakowie w Parku Jordana – został on otwarty w zeszłe lato, lecz nam dopiero teraz dane było się na nim pobawić. W tym sezonie zdecydowanie nadrobimy wodne, krakowskie atrakcje!

Ten plac zabaw kazał na siebie bardzo długo czekać! Zwyciężył on w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego dobrych parę lat temu. Ale jest, działa i latem jest bardzo oblegany!

Jak wygląda wodny plac zabaw w Parku Jordana i czy polecamy?

Czy polecamy? I tak i nie. A dlaczego? Czy źle się tu bawiliśmy?

Otóż nie sądziłam, że to takie fajne miejsce i dzieci nie będą chciały stąd wychodzić. Takie wodne place zabaw to niewątpliwie super sprawa i zabawa. W upalne lato idealne!! Fontanny wyskakujące z ziemi, rurki, rureczki, z których tryska woda, kurtyny wodne, grzybki – istne wodne szaleństwo! I jak tu nie polecać? Jednak tu dochodzimy do tego, dlaczego trochę jednak nie polecamy. Tłumy! Ale nie chodzi nam o to, że to źle, lecz o kwestię tego, że jest za dużo chętnych, a za mało miejsca.

My byliśmy tu w sobotę w godzinach do południa i po pół godziny ilość dzieci nas przerosła. Gdy nie mogłam wśród nich zlokalizować swoich brzdąców, to był moment, aby jednak wyjść. Jakoś nie przepadam za takim tłokiem.

Jedno jest pewne, taki plac zabaw powinien być zdecydowanie większy! Bo nie spodziewajcie się tu czegoś wielkiego – to raczej placyk wodny. No powiemy to głośno, ale na wielki Kraków jest to bardzo małe miejsce do wodnych zabaw!

Gdzie znajduje się wodny plac zabaw w Parku Jordana?

➡️ Wodny plac zabaw znajduje się obok sadzawki, zaraz koło wejścia do parku od stadionu Wisły.
➡️ Otwarty do zabawy jest w sezonie w godz. 10 – 20.

Przydatne informacje:

💦 Wodny plac zabaw w parku Jordana jest bezpłatny
👉 Jest ogrodzony
💦 Woda jest tu raczej rześka, ale nie lodowata 😉
💦 Spokojnie można się moczyć bez obaw, bo podchodząc poczujecie zapach chloru
👉 Są przebieralnie, stoliki, w środku ławeczka do siedzenia wzdłuż ogrodzenia
💦 Wokół jest sporo miejsca w cieniu drzew do rozłożenia kocyka
💦 Po zabawie dzieci są mokre od stóp do głów, także zabawa najlepiej w kostiumie kąpielowym!

To jak przekonuje Was to miejsce, aby się wybrać? Czy raczej tłumy odstraszają? Ja powiem szczerze, że wrócimy, bo dzieci bawiły się genialnie i widziałam, ile im to sprawiało radości!

Więcej o Parku Jordana i jego atrakcjach pisałyśmy we wpisie TUTAJ. 👇

Jak dojechać do Parku Jordana, gdzie są wejścia, gdzie tu zaparkować?

➡️ Park Jordana jest położony niemalże w centrum miasta, tuż koło krakowskich Błoni.

➡️ Do parku jest kilka wejść. Główne jest od strony błoni – al. 3 Maja. Są też wejścia od strony ul. Reymonta, stadionu Wisły oraz obok basenu Uniwersytetu Pedagogicznego.

➡️ Dojazd komunikacją miejską – najbliższy przystanek Park Jordana.

🅿️ Parkować najlepiej przy al. 3 Maja bądź na ul. Reymonta. Jest tu strefa płatnego parkowania i ostrzegamy w weekendy ciężko tu znaleźć miejsce. Jest też spory parking również płatny pod stadionem Wisły.


Oczywiście więcej inspiracji na spacery i ciekawe miejsca do odwiedzenia z dziećmi w Krakowie i okolicy znajdziecie na blogu. Szukajcie w zakładkach NA SPACER, PLACE ZABAW, oraz INNE FORMY SPĘDZANIA CZASU. Jeśli szukacie więcej pomysłów na wycieczki poza Kraków, to zajrzyjcie do zakładek WYCIECZKI POZA KRAKÓW oraz OKOLICE KRAKOWA.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis? Zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się Waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!