Na Spacer,  Okolice Krakowa

Wiślana Trasa Rowerowa 🚴🏻‍♀️ (WTR) – Ispina

W poszukiwaniu spokojnego miejsca do przejażdżki rowerowej dla Jagody, można by powiedzieć, że odkryliśmy miejscowość – Ispina tuż przy Wiślanej Trasie Rowerowej. Trochę czasu szukaliśmy miejsca na tej długiej trasie WTR, gdzie będzie łatwo o zaparkowanie oraz gdzie będzie mały ruch rowerowy. Jak wiecie bądź nie, trasę WTR, która przebiega przez Kraków, można śmiało porównać do słynnej Marszałkowskiej w Warszawie. Ruch taki, że czasami nawet tworzą się rowerowe korki! Szczególnie na zjazdach. Tak więc odpada tu zupełnie jazda przez dziecko na rowerku na 4 kółkach.

Wiślana Trasa Rowerowa – WTR

WTR, czyli Wiślana Trasa rowerowa. To prawdziwa polska perełka. 😀 Jest plan, żeby ścieżka rowerowa połączyła Beskidy z Morzem Bałtyckim! Ma liczyć ona ponad 1200 km! Część trasy już jest gotowa. Większość w woj. małopolskim jest już ukończona, co nas bardzo cieszy. 😀 Tu macie link do interaktywnej mapy WTR, gdzie opisany jest przebieg jej budowy oraz punkty, gdzie np. nie ma przejazdu bądź zjazdu.

Miejscowość Ispina

Jak tam trafiliśmy? Mapy Google, mały wywiad terenowy i znaleźliśmy parking praktycznie przy trasie WTR. Ispina znaduje się ok. 30 km od Krakowa. My tam jechaliśmy ok. 30 min z Czyżyn. Więc dla mieszkańców zachodniej części miasta pewnie będzie ciut dalej. Ale jak tam jest pięknie! Sami zobaczcie. 😀 Piękna ta nasza Wisła. 😍 A tu szczególnie urzeka. My wybraliśmy się tam po południu w ciągu tygodnia. Na całej trasie spotkaliśmy dosłownie 3 rowerzystów!

Dlaczego właśnie tam pojechać?

A to dlatego, że jest to spokojna wieś. Jest las, po którym można zrobić sobie spacer. Przy okazji znaleźć żółtego grzyba na drzewie, którego do tej pory wspomina Jagoda! I co więcej, każe mi cały czas pokazywać jego zdjęcie. Można też spotkać bociana w gnieździe! A dla małego fana różnych pojazdów – traktory i inne sprzęty rolnicze na polach. 😀

W środku lasu rezerwat przyrody Wiślisko Kobyle

Trasa WTR prowadzi tu z jednej strony lasem. Warto też tam zajrzeć, bo kryje się tam rezerwat przyrody Wiślisko Kobyle. Jest to dawny fragment dawnego starorzecza Wisły. Teraz obrośnięty lasem. My do samego rezerwatu nie dotarliśmy, ale polecamy las jako miejsce na spokojny spacer. Może Wam uda się trafić do rezerwatu, ponieważ po zejściu ze ścieżki dalej w lesie nie ma niestety żadnych oznaczeń, w którą ścieżkę skręcić. Tu kierować raczej trzeba się wyłącznie GPS-em w telefonie.

W lesie ścieżki są nawet dobrze utwardzone i jak widać, naszej 3-latce udało się trasę przejechać z małą pomocą taty na rowerku.

Jak dojechać do Ispiny i Wiślanej Trasy Rowerowej, gdzie zaparkować?

Z Krakowa drogą krajową nr 964. Duży parking oznaczamy na mapie poniżej. 👇 Przy okazji można po drodze udać się na spacer po Puszczy Niepołomickiej, bo Ispina leży tuż za nią i po drodze z Krakowa będziecie przez nią przyjeżdżać.


Warto szukać takich małych miejscowości, gdzie czas płynie własnym rytmem. Gdzie prędzej spotkamy bociana w gnieździe, niż ludzi na ulicy. Gdzie jest sielsko i spokojnie. A do tego piękne krajobrazy i super ścieżki do spacerowania oraz na rower. Nasze głowy mogą wtedy odpocząć od gonitwy dnia codziennego, a dzieci wyszaleć się na świeżym powietrzu. Ispina i Wiślana Trasa Rowerowa właśnie są takim miejscem.


Na aktywne spędzenie czasu z dziećmi, polecamy po drodze oczywiście wycieczkę do Puszczy Niepołomickiej, a także do Wieliczki. Na blogu znajdziecie opisane przez nas Lasy i stawy na Grabówkach w Wieliczce, tężnię solankową oraz miasteczko ruchu drogowego. Więcej inspiracji znajdziecie na blogu w zakładce NA SPACER oraz PLACE ZABAW.


Kontakt

Spodobał Ci się nasz wpis, zapraszamy do kontaktu z nami, oraz zapisania się na newsletter. Możecie nas również znaleźć na Instagram oraz Facebook

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą mapą, którą na bieżącą aktualizujemy o nowe miejsca, które z pewnością spodobają się waszym pociechom 😉. Odkrywajmy Kraków i okolice!